0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

شرکت آهن و فولاد مبارکه، قیمت ورق گالوانیزه خود را هم در بخش صادرات افزایش داده است، در حالیکه میزان تقاضا ثابت بوده است.خبرگذاری ها خاطر نشان کرده که این شرکت، قیمت ورق گالوانیزه 1 میلیمتری تولیدی را  به بازار داخلی حدود 3730 تومان  در هر کیلو کارهای سابق عرضه داشته است.

قیمت ورق گالوانیزه از سوی رقبای دیگر در دو هفته گذشته پایدار بوده است. فعالان بازار گزارش کردند که تنها شرکت فولاد هفت الماس، در حال ارائه ورق گالوانیزه خود به بازار می باشد. قیمت ورق گالوانیزه 1 میلی متری از هفت الماس3700 تومان در هر کیلو است. قیمت ورق گالوانیزه تولیدی کاشان طی تقریباً دو هفته 40 تا 50 تومان در هرکیلو ، با افزایش تقاضای داخلی، افزایش یافته است. در حال حاضر، پیشنهاد قیمت ورق گالوانیزه 1 میلیمتری ازکاشان با نرخی حدود 4285 تومان در هر کیلوعرضه می شود.

افزایش قیمت ورق گالوانیزه کاشان در میان افزایش قیمت های داخلی

سقوط  قیمت گالوانیزه کاشان در حالی اتفاق افتاده است که بازار داخلی  بسیار نامطلوب و دریافت پیشنهاد ازسوی خارج از کشور تقریباً صفر است.

قیمت ورق گالوانیزه کاشان  4285 در هر کیلو بوده است، که به میزان 30 تومان در هرکیلو از هفته گذشته و 55 تا 60 تومان در هرکیلو از  شاخص این محصول در دو هفته قبل ، افزایش داشته  است. به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه به میزان 57 تومان در هر کیلو طی بیش از دو هفته و خرید بسیار ناچیز در تمام مقاصد، صادر کنندگان مجبور به عقب نشینی شده اند. یک معامله گرایرانی به خبرگذاری ها گفت: “تقاضای ورق گالوانیزه  در بخش صادرات و بازار داخلی بسیار ضعیف است.”

قیمت ورق گالوانیزه روی اندود

با کاهش رشد صنعت خودرو چین، اکثر تولیدکنندگان بزرگ فولاد کشور از تقاضای کافی برخوردار نیستند، زیرا هم اکنون قادر به هدایت حجم بیش از حد صادرات نیستند، دلیل این امر اعمال مقررات متعدد امنیتی است که در کشورهای دیگر دائم اعمال می شود. علاوه بر این، عوارض فروش در بازار داخلی به مراتب بیشتر از صادرات است. یکی دیگر از معامله گران گفت: “در مورد فروش ورق گالوانیزه، هیچ انگیزه ای برای صادرات وجود ندارد زیرا می توان آن را در بازار داخلی با قیمت بسیار بالاتری فروخت.” این وضعیت با شرایط نامساعد در بازار منابع انبوه ورق گالوانیزه تشدید شده است، در حالی که قیمت ورق گالوانیزه طی دو هفته فروش، 35 تومان در هر کیلو در طول دو هفته و برای قرارداد محموله های ورق گالوانیزه در بازار بورس ، در مقایسه با قیمت  41 تومان در هرکیلو همان دوره، افزایش قیمت داشته است؛ بنابراین، بسیاری از معامله گران داخلی معتقدند ورق گالوانیزه هیچ راهی برای فروش  بیشتر ندارد، اما قیمت آن به پایین می رود، هر چند که سرعت افزایش قیمت ورق گالوانیزه ، کاهش خواهد داشت.

افزایش قیمت ورق گالوانیزه هفت الماس در این هفته

کارخانه هفت الماس به دلیل روند نزولی در بازار ورق گالوانیزه جهانی، در این هفته با کاهش مواجه گردید. اکثر مشتریان ترجیح می دهند از خرید خودداری کنند و انتظار دارند به زودی سطح قیمت ورق گالوانیزه پایین تر برود.

صادرکنندگان هفت آسمان مجبور به کاهش قیمت شدند.این کاهش بسته به تولید کننده و مقصد از 10 تا 15 تومان در هرکیلو بوده است. به این ترتیب قیمت ورق گالوانیزه صادراتی هفت آسمان 3700 در هرکیلو برآورد می شود. یک معامله گر به متال اکسپرت گفت: “قیمت ورق گالوانیزه از کاشان نرمال است و بر سیاست قیمت تولید کننده های هفت آسمان تاثیر می گذارد . جذابیت صادرات برای کارخانه های هفت آسمان حتی کمتر شده است. در حالیکه اخیراً قیمت ها افزایش یافته است، بازار داخلی به تولید کنندگان کمک می کند تا وضعیت را بررسی کنند و برای فروش در خارج از کشور عجله نکنند.

پیشنهادات قیمت ورق گالوانیزه به امارات در حدود  875 تا 885 دلار در هر تن می باشد. با توجه به گزارشات شرکت کنندگان در بازار، شرکت فولاد  تاراز چهارمحال قیمت  را در انتهای محدوده ذکر شده ارائه می دهد، در حالی که در پایین ترین سطح قیمت ذکر شده ورق گالوانیزه خود را به فروش رسانده است. لازم به ذکر است که قیمت های فعلی از کاشان در حدود 30 تومان در هر کیلوکمتر از پیشنهادات قیمت ورق گالوانیزه هفت آسمان است، بنابراین هیچ معامله ای انجام نشده است.

پیشنهادات قیمت ورق گالوانیزه هفت آسمان به خاورمیانه 875 تا 885 دلار در هر تن است. برخی از محموله ها در منطقه پایین تر از محدوده قیمت فروخته شد.

برچسب قیمت ورق گالوانیزه هفت آسمان به چین 10 دلار در هر تن کاهش یافت و به  865 تا 875 دلار در هر تن رسید، با این حال، در این هفته هیچ معامله ای انجام نشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0