0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت تیرآهن در بازار داخلی به نفع کیست؟

در حال حاضر با بررسی هایی که پیرامون قیمت تیرآهن در حال انجام است، سه کارخانه داخلی به صورت رندم انتخاب شده اند تا وضع قیمت تیرآهن تولیدی آن ها مورد ارزیابی قرار گیرد. در این تحلیل قیمت تیرآهن اهواز ، قیمت تیرآهن کرمانشاه و همچنین قیمت تیرآهن اصفهان مورد بررسی تحلیل گران قرار گرفته و نتایج آن در ادامه بیان خواهد شد.

به وسیله این ارزیابی ها مشخص شد که قیمت تیرآهن اهواز امروز در تاریخ سه شنبه ٢۴ بهمن ٩۶ اعلام نشد و فروش بسته بود. از دلایل عدم اعلام قیمت تیرآهن اهواز می توان به نوسانات ادامه دار نرخ ارز و مواد اولیه اشاره کرد زیرا این روز ها شایعاتی در مورد این دو مقوله شنیده می شود. علاوه بر این، کارشناسان پیش بینی می کنند که قیمت تیرآهن اهواز احتمالا تا آخر هفته جاری به همین منوال باشد و یا با روند افزایشی اعلام شود.

در سویی دیگر، قیمت تیرآهن کرمانشاه نیز در برخی از سایز ها اعلام نشد. طبق شنیده ها، تصور مشتریان این است که قیمت تیرآهن کرمانشاه بزودی افزایش کمی پیدا خواهد کرد. قیمت تیرآهن کرمانشاه با سایز ١۴ و وزن ١٣٠ نیز در حدود ٣٣۵٠٠٠ تومان اعلام شد که نسبت به نرخ اعلام شده در تاریخ ١٧ ثابت باقی مانده است.

نوسانات قیمت تیرآهن اصفهان در هفته جاری

در ادامه با بررسی قیمت تیرآهن اصفهان دریافتیم که در بازار اصفهان نیز روند قیمت ها به همین منوال است و یا نرخ این محصول اعلام نمی شود یا در برخی از سایز ها ثابت باقی می ماند. در حال حاضر تیرآهن اصفهان در برخی از سایز ها توسط کارخانه اعلام نمی شود. این در حالی است که قیمت تیرآهن اصفهان از سایز ٢٠ تا ٢٧ به مبلغی معادل ٣٠۶٠ تومان خرید و فروش می شود که نسبت به یک هفته گذشته ثابت باقی مانده است.

خرید تیرآهن اصفهان

قیمت تیرآهن اصفهان با سایز ٣٠ و وزن ۵٠۶ کیلوگرم نیز معادل ٣٣٠٠ تومان به بازار عرضه شد. طبق گزارشات یکی از پایگاه های خبری داخلی، در خصوص اوضاع فعلی بازار تیرآهن، شاید تنها ۱۰ درصد از کل تسهیلات ۳۰ هزار میلیاردی که دولت اهدا می کند، به واحدهای تولید تیرآهن کشور پرداخت شده باشد. علاوه بر این، درست است که برخی تأکید دارند که اقتصاد کشور ما از رکود عبور کرده است اما هنوز هم اوضاع برخی از واحد های صنعتی کشور خوب نیست و وضع فعلی تیرآهن برخی از کارخانه ها موید این مطلب می باشد.

همچنین برخی از متخصصان این حوزه طی صحبتی که با خبرنگاران داخلی داشته اند، تاکید دارند که آمار های اعلام شده توسط دولت در بخش حمایتی جای بحث دارد، چرا که شاید فقط 10 درصد از کل تسهیلات 30 هزار میلیاردی امسال دولت، به واحد های تولید کننده محصولات فولادی خصوصا کارخانه های تولیدی تیرآهن که یکی از مقاطع مهم و سود آور می باشد، پرداخت شده است.

رفع مشکلات بازار تیرآهن توسط دولت

علاوه بر این که بانک ها هم هیچ تسهیلاتی برای پرداخت به تولید کنندگان تیرآهن کشور ارائه نمی کنند و در این بین با شرایطی که برشمرده شد، دولت به جای رفع کردن این مشکلات فقط در مورد پرداخت تسهیلات بانکی به تولید کنندگان صحبت می کند اما در عمل خبری نیست. یکی از کارشناسان مطرح کشور نیز تأکید دارد که چند سالی است که تولید تیرآهن مصرفی کشور در شرایط رکودی نسبت به سال های گذشته به سر می برد و عملاً هیچ تصمیمی هم برای مرتفع کردن این مشکل از سوی دولت اتخاذ نشده است.

علاوه بر این، پرداخت تسهیلات اندک از سوی دولت هیچ مشکلی را حل نمی کند و تولید تیرآهن کشور هم این گونه هیچ پیشرفتی نخواهد کرد. راهکار واقعی این است که علاوه بر حمایت های دولت به تحریک تقاضا برای خرید تیرآهن بپردازیم و برنامه روشنی را در پیش بگیریم.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0