0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بازار داخلی ورق سیاه کشور چین

روز دوشنبه قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با افزایش ۹۰ تا ۱۰۰ یوان نسبت به روز گذشته ۴۳۱۰ تا ۴۳۵۰ يوان و در شمال چين( تيانجین) با افزايش ۸۰ یوان نسبت به روز گذشته به ۴۳۴۰ تا ۴۳۶۰ يوان رسيد . در زمان باز گشایی بورس در صبح روز ۱۱ دسامبر قیمت ورق سیاه با افزایش همراه شد و در سطوح بالای قیمت با نوساناتی همراه شد و باعث ایجاد افزایش قیمت ورق سیاه در بازار نقدی گردید. با این حال در ادامه روز ورق سیاه در بورس با کاهش قیمت مواجه شد.در بورس شانگهاي قیمت ورق سیاه تحویل ماه می پس از افت و خیز با ۲ یوان کاهش نسبت به جمعه به ۳۹۲۱ یوان رسید. در روز ۱۱ دسامبر هر ۱ دلار برابر با ۶٫۶۲ یوان بوده است.

بازار صادرات ورق سیاه

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی متال بولتن با افزايش ۵٫۲۷ دلار نسبت به روز قبل به ۵۷۷٫۵ دلار FOB رسید.شركت Jiangsu  پيشنهاد قيمت ورق سیاه صادراتي را به ۶۰۵ دلار FOB افزایش داد و از سوی شرکتهای دیگر هیچگونه پیشنهاد فروشی گزارش نشد. در عین حال تجار شانگهای در سطح ۵۸۰ دلار FOB بدون تغییر نسبت به هفته قبل پیشنهاد می دادند.خریداران کره ای پیشنهاد های خرید خود را به ۵۷۵ دلار افزایش داده اند اما چینی ها در شرایط مطلوب بازار داخلی تمایلی به معامله با این قیمت نشان نمی دهند.

قیمت ورق سیاه

افت مجدد قیمت ورق سیاه روسیه به دنبال کاهش میزان تقاضا

بازار در بخش ورق سیاه و ورق سرد در کشور روسیه طی هفته گذشته مجددا افت قیمت را تجربه کرده است. به گفته منابع خبری علت این امر کاهش میزان تقاضا برای خرید ورق سیاه و ورق سرد در این کشورها بوده است. به علت فصل سرما در حال حاضر فعالیت ساخت و ساز در این کشور کاهش یافته است که این امر سبب افت میزان تقاضا گشته است. این افت تقاضا برای این فصل سال کاملا طبیعی می باشد. هم چنین تولید کنندگان لوله فولادی از تداوم این روند ناامید شده اند. بخش ساخت و ساز بیشترین میزان مصرف ورق فولادی را در کشور روسیه به خود اختصاص داده است ولی بخش های دیگر نیز در حال حاضر با افت میزان تقاضا روبرو می باشند. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه به ضخامت ۴ میلی متر به میزان ۳۹۵۰۰-۳۹۲۰۰ روبل (۶۷۱-۶۶۵ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. این قیمت شامل مالیات برارزش افزوده نیزمی باشد. پس از انتشار ارزیابی های صورت گرفته یکی از تاجران این منطقه اعلام کرد که قیمت ورق سیاه در روسیه مجددا افت کرده و میزان ۳۹۰۰۰ روبل به ازای هر تن رسیده است در حالی که طی هفته قبل از آن این قیمت به میزان ۵۰۰ روبل به ازای هر تن بالاتر بوده است.

بنابراین طی هفته گذشته این کشور مجددا با افت قیمت ورق سیاه مواجه گردید. هم چنین قیمت ورق سیاه با با ضخامت های کم تر نیز طی هفته گذشته روند نزولی را در پیش گرفت. این در حالی است که پیش بینی متال بولتن برای قیمت این محصول در ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ در بالاترین حد پیش بینی های صورت گرفته تاکنون بوده است ولی برخلاف این پیش بینی ها این محصول با کاهش قیمت مواجه گردید. هم چنین ارزیابی هفتگی متال بولتن از قیمت ورق سرد به ضخامت ۱ میلی متر در بازار داخلی کشور روسیه به میزان ۴۶۰۰۰-۴۴۱۰۰ روبل (۷۸۱-۷۴۹ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۳۰۰ روبل  به ازای هر تن کاهش یافته است. این قیمت در انبارهای روسیه نیز به میزان ۴۴۱۰۰ روبل به ازای هر تن در مسکو بوده است در حالی که برای حالت غیر انباری این قیمت به میزان ۴۶۰۰۰ روبل به ازای هر تن گزارش شده است.

افزایش قیمت ورق سیاه چین به دنبال تقویت بازار داخلی

قیمت ورق سیاه پیشنهادی صادراتی کشور چین طی هفته جاری افزایش یافته است که علت این امر تقویت بازار داخلی بیان شده است. قیمت ورق سیاه در بازار شرق چین به میزان ۴۳۵۰-۴۳۲۰ یوان (۶۵۷-۶۵۲ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۳۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین در شمال چین نیز قیمت این محصول به میزان ۴۳۸۰-۴۳۵۰ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۵۰-۴۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

ارزیابی ها از شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چین به میزان ۵۶۹ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۹ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. یکی از کارخانجات واقع در این کشور قیمت های پیشنهادی خود را به میزان ۲۰ دلار به ازای هر تن افزایش داده و به قیمت ۵۸۰ دلار به ازای هر تن رسانده است. ین در حالی است که برخی از کارخانجات قیمت های خود را به میزان ۶۱۵ دلار به ازای هر تن رسانده که این قیمت نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۵۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. در حال حاضر قیمت ها در بازار داخلی بالا بوده و به میزان ۶۳۰-۶۲۰ دلار به ازای هر تن می باشد و کسانی که به زیر قیمت ۶۰۰ دلار به ازای هر تن پیشنهاد می دهند می خواهند بازار صادراتی خود را رونق بخشند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری