3/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت ورق صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای

قیمت ورق گرم و ورق سرد کشورهای مستقل اتحادیه ای طی هفته گذشته کاهش یافته است. این در حالی است که قیمت های قابل اجرا تخمین زده شده نیز کاهش یافته و خریداران هم چنان تمایلی به قبول پیشنهادات قیمت ورق فعلی ندارند. به گفته منابع خبری در حال حاضر فعالیت خرید ورق فولادی در برخی بازارهای کشورهای مستقل اتحادیه ای کاهش یافته است. هم چنین در خاورمیانه نیز به علت برگزاری مناسک حج طی چند روز گذشته فعالیت خرید و میزان سفارشات کاهش یافته است. این در حالی است که بازار کشور ترکیه نیز به علت تعطیلات فعالیت کمی داشته است.

نوسانات قیمت ورق گرم کشور ترکیه

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گرم صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای طی هفته گذشته به میزان 565-540 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 565-555 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 15 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. کشور اوکراین هم چنان قیمت پیشنهادی خود برای ورق گرم صادراتی را اعلام نکرده است چراکه تا این لحظه محموله های سپتامبر و اکتبر خود را به فروش رسانده است.

قیمت ورق گرم پیشنهادی کشور روسیه به خاور میانه، شمال آفریقا و ترکیه نیز به میزان 580 دلار به ازای هر تن اعلام شده است. قیمت قابل اجرا برای ورق گرم در کشور ترکیه نیز به میزان 580 دلار به ازای هر تن شنیده شده است که در محدوده قیمت پیشنهادی روسیه می باشد. با این حال قیمت قابل اجرا برای این محصول در کشورهای مصر و لبنان به میزان 560 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت های پیشنهادی کشورهای مستقل اتحادیه ای برای ورق گرم بسیار کم تر می باشد.

قیمت ورق گالوانیزه

بنابراین این کشورها پیشنهادات قیمت ورق گرم صادراتی را نپذیرفته اند. به گفته منابع خبری کشور ترکیه حاضر به قبول قیمت های پیشنهادی برای ورق گرم صادراتی از سوی این کشورها می باشد چراکه بازار داخلی این کشور در حال حاضر مناسب بوده و قیمت های قابل اجرا در آن بالا می باشد. ولی کشورهای مصر و لبنان که دیگر واردکنندگان ورق فولادی از کشورهای مستقل اتحادیه ای می باشند از قبول قیمت های بالا ممانعت کرده اند زیرا قیمت های قابل اجرا در بازار داخلی این کشورها در حال حاضر کم تر می باشد.

قیمت ورق گرم صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای در اواخر ماه های ژوئیه و اوت به میزان 70-55 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است که علت این امر افزایش قیمت های پیشنهادی صادراتی این محصول از سوی کشور چین بوده است. در حال حاضر با وجود کاهش قیمت، این محصولات از سوی کشورهای مصر و لبنان با استقبال روبرو نشده است. به گفته یکی از تاجران کشور روسیه با اینکه قیمت ورق گرم تولیدی خود را حتی پایین تر از 570 دلار به ازای هر تن نیز پیشنهاد داده است کشورهای مصر و لبنان از قبول آن ممانعت کرده اند و این روند مناسبی برای صادرات کشورهای مستقل اتحادیه ای نمی باشد.

این در حالی است که در حال حاضر پیشنهاداتی از تمامی کشورهای جهان برای ورق گرم صادراتی وجود داشته و بازار صادرات این محصول بسیار رقابتی می باشد. طی چند روز گذشته معامله ای به قیمت 540 دلار به ازای هر تن با کشورهای جنوب آفریقا انجام داده شد در حالی که قیمت قابل اجرا در این مناطق به میزان 565 دلار به ازای هر تن پیش بینی شده بود. بنابراین کشورهای مستقل اتحادیه ای ناچار به کاهش بیش از حد پیشنهادات قیمت محصولات صادراتی خود شده اند. در حال حاضر بازار غیر مطمئن بوده و هیچ یک از خریداران ریسک نخواهند کرد.

نوسانات قیمت ورق سرد صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای

قیمت ورق سرد پیشنهادی روسیه به ترکیه و منطقه منا به میزان 630-625 دلار به ازای هر تن اعلام شده است. این در حالی است که به گفته منابع خبری قیمت قابل اجرا در این مناطق به میزان 590-580 دلار به ازای هر تن اعلام شده است. با این حال هیچ معامله ای تاکنون صورت نگرفته است زیرا بازار صادراتی این کشور غیر قابل اعتماد می باشد. قیمت قابل اجرا در جنوب آفریقا نیز به میزان 565-560 دلار به ازای هر تن اعلام شده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان 610-580 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت های پیشنهادی بالاتر بوده است.

روند صعودی قیمت ورق فولادی آمریکا

قیمت ورق فولادی در بازار داخلی کشور آمریکا روند صعودی داشته و حدودا به میزان 40 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق فولادی این کشور به میزان 690 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 675 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. یکی از کارخانجات تولید ورق این کشور نیز اعلام کرده است که قصد دارد قیمت پیشنهادی برای ورق فولادی تولیدی خود را به میزان 30 دلار به ازای هر تن برای ماه اکتبر افزایش دهد. با این حال افزایش قیمت ورق در بازار داخلی کشور روند ثابتی را در پیش گرفته است و میزان افزایش قیمت ها قابل پیش بینی می باشد. این در حالی است که اکثر خریداران در این کشور به علت مشخص نبود قانون 232 از پذیرش قیمت ها ممانعت کرده اند و منتظر قطعی شدن این قانون می باشند.

قیمت های پیشنهادی وارداتی به این کشور هم چنان به علت مشخص نبودن قانون 232 اعلام نشده است و ممکن است تعرفه های جدیدی شامل ورق وارداتی به این کشور شود. بنابراین خریداران به علت رکود بازار وارداتی منتظر قیمت های پیشنهادی جدید می باشند.

3/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0