0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق گالوانیزه ایالات متحده ی امریکا

شرکت U.S. Steel، یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان محصولات فولادی در ایالات متحده ی آمریکا است که قیمت ورق گالوانیزه خود را پس از یک دوره ی طولانی مدت، به طور قابل توجهی افزایش داده است. این شرکت درآمد خالص 261 میلیون دلاری در فروش ورق گالوانیزه را به خود اختصاص داد که یک تغییر قابل ملاحظه پس از زیان مالی در حدود 180 میلیون دلار طی سه ماه گذشته بود. از جمله عوامل دیگر، به دست آوردن 72 میلیون دلار سود حاصل از صادرات این محصول بود.

یک مقام رسمی می گوید: این پیشرفت ها نشان دهنده ی بهبود اوضاع این شرکت و سود آوری این صنعت به دنبال فروش ورق گالوانیزه در  ایالات متحده است. طبق گزارشات متال اکسپرت، انعقاد قرارداد های فروش ورق گالوانیزه نیز برای به دست آوردن دارایی های کشور کانادا توسط گروه صنایع دستی Bedrock  در اواخر ماه ژوئن تکمیل شد. عملکرد شرکت فولادی U.S. Steel، به طور عمده به دلیل افزایش قیمت ورق گالوانیزه، و سود آوری مالی، بهبود یافته است.

عملیات استخراج معادن، و همچنین افزایش قیمت ورق گالوانیزه (که حدود 3.2٪  q-o-q بود و به 920 دلار در هر  st رسید) از مهمترین دستاورد های این شرکت بود. نتایج ارزیابی های انجام شده نشان می دهد که عملکرد بهتر عملیات استخراج معدن در طی راه اندازی مجدد بخش تأسیسات Keetac، و همچنین بهبود قیمت ورق گالوانیزه بصورت فصلی بوده است.

نوسانات قیمت ورق گالوانیزه

بخش  Tubular نیز نتایج بهتری را با توجه به افزایش قیمت ورق گالوانیزه (به میزان 12.5٪ درصد)، حمل و نقل قوی تر و کارآیی عملیاتی بهتر، به دست آورد که با این حال، با افزایش هزینه های زیربنایی، این سود آوری ها جبران شد.  در اروپا افزایش قیمت ورق گالوانیزه به طور متوسط ​​(4. 4٪ درصد، تقریبا 915 دلار در هر اونس) به دلیل هزینه های مربوط به حمل و نقل، هزینه های حاصل از خرید مواد خام، و تاثیر مثبت نرخ ارز خارجی، رخ داده است. با این وجود، عوامل ذکر شده با افزایش قیمت ورق گالوانیزه جبران شد.

نکته ی قابل توجه این است که شرکت U.S Steel  چشم انداز عملکرد خود را تا آخر سال بهبود بخشیده است. بنابراین، در حال حاضر از شرکت مذکور انتظار می رود که تا سال 2017 درآمد خالص خود را که در حدود 300 میلیون دلار (260 میلیون دلار پیش بینی شده  می باشد، در شرایط متعادل بازار ثابت نگه دارد. دیو بریت، مدیرعامل این شرکت گفت: “ما در بازارهایی که از ورق گالوانیزه ما استفاده می کنند، روند صعودی بیشتری را مشاهده می کنیم. شرکت های اروپایی در حال حاضر، با اینکه تقاضای کلی ثابت باقی مانده است، قیمت ورق گالوانیزه خود را افزایش داده اند.

قیمت ورق گالوانیزه مرکز آهن

 افزایش درآمد شرکت  Kloeckner با رونق گرفتن ورق گالوانیزه

استراتژی افزایش قیمت ورق گالوانیزه شرکت Kloeckner & Co SEE (Kloeckner)، بزرگ ترین شرکت توزیع کننده ی محصولات فولادی آلمان، به این شرکت کمک کرد تا نتایج حاصل از ارزیابی درآمد خود را برای سال 2017 بهبود بخشد. البته لازم به ذکر است که چشم انداز درآمد کل سال نیز خوش بینانه است. شرکت  Kloeckner بهترین نتایج حاصل از ارزیابی های مالی را طی 6 سال گذشته به دست آورده است. درآمد خالص این شرکت برای فروش ورق گالوانیزه به 140 میلیون یورو رسید که در مقایسه با 88 میلیون یورو در سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

شرکت Kloeckner  نتایج خوب خود را به اجرای موفقیت آمیز استراتژی افزایش قیمت ورق گالوانیزه مدیون است. آقای Gisbert Ruhl، مدیر عامل شرکت Kloeckner & Co SE  در بیانیه ای گفت: بهبود شرایط بازار در آن دوره نیز به موفقیت ما کمک شایانی کرده است. این شرکت از ماه ژانویه تا ژوئن سال 2016 سود خود را بیش از دو برابر کرده است که دلیل آن هم افزایش قیمت ورق گالوانیزه تا 13 یورو در هر تن بوده است.

در طول همان دوره درامد خالص این شرکت تا 11.7٪ درصد افزایش یافت و به 3.2 میلیارد یورو رسید، اما این پیشرفت ها عمدتا به دلیل افزایش قیمت ورق گالوانیزه و کاهش صادرات تا میزان 1.4٪ درصد معادل 3.15 میلیون تن بود. شرکت Kloeckner  نخستین بار سرمایه ای معادل 35 میلیارد یورو را در اختیار داشت.

با وجود این که چشم انداز EBITDA برای درآمد حاصل از سومین قرارداد فروش ورق گالوانیزه معادل (35 تا 45 میلیون یورو) بود اما در مقایسه با سه ماهه گذشته، به دلیل وضعیت قیمت های مطلوب اخیر، چشم انداز سود دهی تمام سال خوش بینانه باقی ماند.

قیمت ورق گالوانیزه

افزایش صادرات ورق گالوانیزه کارخانه ی Severstal 

کارخانه ی  Severstal در نیمه ی اول ماه جاری عرضه ی ورق گالوانیزه خود را به خودروسازان کشور های مستقل مشترک المنافع، تا 14٪ افزایش داد. افزایش عرضه ی این مواد به وسیله ی ارسال محموله های بیش تر به کشورهای مستقل مشترک المنافع در واقع بر قیمت ورق گالوانیزه نیز تاثیرگذار بوده است.

در ماه های ژانویه-ژوئن، میزان حمل و نقل محصولات فولادی ای که از کارخانه ی Severstal  به صنعت خودرو سازی کشور های مستقل مشترک المنافع تزریق شد، به حدود 220،000 تن رسید. پس از آن، صادرات این محصول به شرکت های خودرو سازی کشورهای مستقل مشترک المنافع، تا میزان دو برابر یعنی حدود 57،000 تن افزایش داشت.

سخنگوی این شرکت می گوید:  “افزایش حجم تحویل داده شده به نسبت بهبود تولید در GM  ازبکستان و سهم بیش تر کارخانه ی Severstal در عرضه ی محصولات فولادی به شرکت هایی مانند کارخانه ی خودرو سازی BelAZ و Minsk افزایش می یابد. در همین حال، حمل و نقل و تحویل ورق گالوانیزه روسیه به شرکت های خودرو سازی خارجی دارای به 163000 تن رسيد، اما این نرخگ از سال گذشته تا قبل از آن تغيير نيافته است.

تاثیر تولید ورق گالوانیزه بر خودروسازی

با توجه به آمار های رسمی منتشر شده، تولید خودروی سواری در روسیه با 21 درصد افزایش به 647 هزار دستگاه در سال اول (بعد از خودکفا شدن و عدم خرید ورق گالوانیزه ازکشور های دیگر) رسید. با این وجود، طبق برآورد متال اکسپرت، بیش از شش ماه است که کارخانجات خودرو سازی کشور های مستقل مشترک المنافع 395،000 تن ورق گالوانیزه دریافت کرده اند.

خرید ورق گالوانیزه در بازار و از معامله گران حاضر در آن، حدود 11٪ درصد نسبت به سال گذشته، افزایش پیدا کرده و به 336،000 تن رسیده است. این در حالی است که میزان خرید ورق گالوانیزه نسبت به شش ماه گذشته 9٪ درصد و به میزان 59،000 تن افزایش یافته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0