0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل قیمت ورق گالوانیزه کارخانجات مختلف

بازار ورق فولادی طی هفته گذشته مانند سایر محصولات نوساناتی داشته است. قیمت ورق گالوانیزه نیز در کارخانجات مختلف نوسانات اندکی داشته است. قیمت ورق گالوانیزه روی اندود به ضخامت 38/0 میلی متر در روز شنبه 4070 تومان بوده و در روز یک شنبه 4080 تومان افزایش یافت. با این حال قیمت این محصول طی روزهای بعدی ثابت باقی ماند.

هم چنین قیمت ورق گالوانیزه روی اندود به ضخامت 43/0 به میزان 3990 تومان برای هر رول بوده است که از همین روند تبعیت کرده است. طی روزهای ابتدایی هفته گذشته شاهد افزایش اندکی در قیمت ورق گالوانیزه روی اندود بودیم در حالی که این روند تداوم نیافته و مجددا قیمت ها ثابت باقی ماند.

این در حالی است که طی هفته قبل از آن میزان عرضه ورق گالوانیزه محدود بوده است و برای برخی از اندازه های این محصول محدودیت وجود داشته است. ورق گالوانیزه با ضخامت های 9/0 تا 5/1 میلی متر به میزان اندکی عرضه شدند. بنابراین مشاهده کردیم که طی هفته قبل از آن قیمت ورق گالوانیزه به میزان 20 تومان به ازای هر کیلو افزایش یافته و در روزهای پایانی هفته قبل از آن قیمت ورق گالوانیزه به میزان 37930 ریال افزایش یافت.

ورق سیاه اصفهان

نوسانات در بازار ورق فولادی

هم چنین این نوسانات برای سایر ورق ها نیز مشاهده گردیده است. در بخش ورق سیاه نیز طی هفته قبل از آن برخلاف نوساناتی که در بازار جهانی رخ داده است قیمت این محصول ثابت بوده است. هم چنین بازار در بخش ورق سرد نیز رونق کمی داشته است و نوسانات اندکی داشته است. در برخی مبادی نیز قیمت ورق سرد به میزان 30 تومان به ازای کیلو کاهش داشته است.

هم چنین قیمت ورق گالوانیزه فولاد به ضخامت 50 میلی متر و ابعاد 25/1 میلی متر به میزان 3730 تومان گزارش شده است که روند نسبتا ثابتی داشته است. هم چنین قیمت ورق گالوانیزه فولاد برای ضخامت 60 میلی متر نیز به میزان 3710 تومان گزارش شده است. در روز یک شنبه مورخ 3 دی ماه نرخ انواع ورق سیاه فولاد مبارکه و انواع ورق های گالوانیزه و رنگی و روغنی در بازار با ثبات قیمت همراه بود.

به طور کلی در بخش محصولات فولادی در روزهای ابتدایی هفته گذشته رشد قیمت ها چندان مشخص نبوده است ولی در روزهای پایانی هفته رشد قیمت ها سرعت بیشتری یافت. در روزهای ابتدایی هفته گذشته پیش بینی می شد که قیمت ها روند صعودی را در پیش گیرد ولی در روزهای پایانی هفته مشاهده شد که این روند کمی افت یافت.

تاثیر بازار جهانی

هم چنین در بازار جهانی نیز روند صعودی قیمت ها مشاهده شده که از سیگنال های تاثیرگذار بر قیمت های بازار داخلی بوده است. تجربه نشان داده است در میانه راه افزایش قیمت ها می باشیم و پیش بینی می شود که این روند طی روزهای آینده با سرعت بیشتری ادامه یابد.

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت ورق گالوانیزه می توان به افزایش قیمت قراضه و شمش اشاره کرد. بنابراین ممکن ترین اتفاق پیش روی بازار ورق ادامه یافتن نرخ قیمت ورق فولادی می باشد. با این حال هنوز نمی توان رجع به چشم انداز بازار نظر قطعی داد. قیمت ورق گالوانیزه کاشان به ضخامت 35/0 طی هفته گذشته به میزان 4185 تومان بوده است که روند ثابتی را در پیش گرفته است.

به طور کلی قیمت ورق گالوانیزه کاشان روند ثابتی را در پیش گرفته است. به طور کلی می توان گفت بازار در بخش های مختلف نوسانات زیادی داشته است و هم شاهد افزایش قیمت هم کاهش قیمت و هم ثبات بوده است. برخی از حوزه ها از جمله ورق سیاه فولاد مبارکه، میلگرد فولاد کرمان و شمش فولاد کاوه با روند صعودی قیمت همراه بوده اند.

قیمت ورق گالوانیزه

نوسانات ناهماهنگ کارخانجات

این برای چندمین هفته پی در پی می باشد که قیمت ورق سیاه در کارخانه فولاد مبارکه روند صعودی داشته است ولی افزایش قیمت این محصول طی هفته گذشته واضح تر بوده است. با این حال این قیمت تاثیری بر قیمت ورق گالوانیزه این کارخانجات نداشته است.

میزان رشد قیمت در بازار ورق داخلی نسبت به تولیدکنندگان به میزان کم تری بوده است و نشان دهنده این است که بازار در برابر افزایش قیمت ورق فولادی مقاومت نشان داده است. این در حالی است که افزایش قیمت ورق در بازار با محدودیت مواجه بوده و می تواند سبب افزایش بیشتر قیمت ها گردد. سایر کارخانجات نیز همین روند را در پیش گرفته اند به طوری که قیمت ورق گالوانیزه هفت الماس نیز تقریبا طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است و قیمت ورق گالوانیزه این کارخانه به میزان 3790 تومان می باشد.

رونق بازار ورق رنگی

هم چنین قیمت رول گالوانیزه قزاق بارگیری از انبار اصفهان نیز به میزان 3765 تومان گزارش شده بود. با این حال کمبود میزان تقاضا سبب رکود در بازار شده است. در حال حاضر در بخش ورق فولادی تنها شاهد رونق در بخش ورق رنگی بوده ایم چراکه پس از زلزله های اخیر میزان نیاز به این کالا افزایش یافته است این در حالی است که در بازار ورق گالوانیزه شاهد رکود بوده ایم. رکود در بازار ورق گالوانیزه به علت فرارسیدن ماه های سرد سال  و هم چنین کاهش میزان تقاضا بوده است علی رغم این که در سال های پیش بازار این محصول داغ بوده است.

با توجه به ظرفیت محدود ورق رنگی قیمت این محصول بالا رفته و به میزان 4700 تومان رسیده است ولی این قیمت برای تولیدکنندگان به صرفه نمی باشد. این در حالی است که قیمت ورق رنگی وارداتی به میزان 4300 تومان می باشد. بنابراین طی روزهای اخیر تنها در بخش ورق رنگی شاهد رونق در بازار داخلی بوده ایم و قیمت ورق گالوانیزه نسبتا ثابت بوده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0