0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

افزایش قیمت ورق گرم و کاهش قیمت ورق سرد در بازار داخلی ترکیه

قیمت ورق گرم در بازار داخلی کشور ترکیه طی هفته گذشته افزایش یافته است در حالی که قیمت ورق سرد در بازار داخلی این کشور روند نزولی داشته است. به گفته منابع خبری علت افزایش قیمت ورق گرم در این منطقه افزایش میزان تقاضا برای این محصول بوده است. این در حالی است که گفته می شود سقوط اخیر در بازار داخلی کشور چین بر موقعیت بازار فولاد جهانی اثر خواهد گذاشت. هم چنین گفته می شود کاهش قیمت ورق سرد این کشور نیز به علت افزایش میزان موجودی این محصول تحت تاثیر بازار چین بوده است.

قیمت ورق گرم در شرق چین تا روز دوشنبه مورخ 25 ماه سپتامبر به میزان 3940-3900 یوان (598-592 دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 230-220 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گرم در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان 630-625 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 630-620 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. به گفته منابع خبری تولیدکنندگان فولاد محلی قیمت ورق گرم تولیدی خود را به میزان 635-630 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند که نسبت به قیمت قبلی 640-620 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین برخی پیشنهادات برای قیمت ورق گرم نیز به میزان 650 دلار به ازای هر تن بوده است.

قیمت ورق گرم در معاملات صورت گرفته در این کشور نیز در محدوده 630 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت معاملات قبلی 630-620 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. در حال حاضر میزان تقاضا برای این محصول در کشور ترکیه بالا بوده چراکه میزان فعالیت های ساخت و ساز در این فصل افزایش یافته است. هرچند برخی از تاجران نیز نسبت به تداوم این وضعیت امید چندانی ندارند. در حال حاضر برخی از خریداران اقدام به خرید نکرده اند چراکه منتظر کاهش قیمت ها تحت تاثیر کاهش در بازار داخلی کشور چین می باشند. به عقیده برخی از تاجران پیش بینی می شود که روند افزایش قیمت ورق گرم در این کشور به زودی متوقف گردد چراکه کاهش قیمت ورق گرم در بازار داخلی چین بر قیمت این محصول در سایر بازارها اثرگذار خواهد بود.

قیمت ورق سرد در بازار داخلی ترکیه نیز به میزان 730-720 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 740-730 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. هم چنین قیمت ورق سرد پیشنهادی از سوی تولیدکنندگان این محصول نیز به میزان 730-720 دلار به ازای هر تن اعلام شده در حالی که پیشنهادات هفته قبل به میزان 750-730 دلار به ازای هر تن بوده و طی هفته جاری شاهد کاهش قیمت ورق سرد در این منطقه بوده ایم.

فروش انواع ورق سرد

نوسانات قیمت ورق فولادی کشور آمریکا طی روزهای جاری

قیمت ورق سرد و ورق گالوانیزه در کشور آمریکا طی روزهای اخیر روند جدیدی را در پیش گرفته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد در بازار داخلی این کشور به میزان 810 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 830 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته حدودا 4/2 درصد کاهش یافته است. این در حالی است که قیمت ورق گالوانیزه این منطقه به میزان 800 دلار به ازای هر تن ارزیابی شده که نسبت به قیمت 820 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته کاهش یافته است. زمان فرآوری برای هر دو محصول به مدت 8-6 هفته می باشد. انتظار می رود چنانچه قیمت ورق گرم در این کشور به میزان 600 دلار به ازای هر تن ثابت باقی بماند قیمت ورق گالوانیزه و ورق سرد نیز در بازار داخلی این کشور به میزان 800 دلار به ازای هر تن ثابت باقی خواهد ماند.

فشارهای قیمت ورق فولادی در حال حاضر سبب ایجاد نگرانی از بابت ایجاد حباب موجودی برای این محصولات می باشد چراکه در حال حاضر خریداران کالاهای مورد نیاز خود را به علت نگرانی های موجود بابت قانون 232 تجارت آمریکا زودتر پیش خرید کرده اند. تهدیدات ناشی از اجرای قانون 232 در این کشور سبب شده تا فعالان بازار فولاد وحشت زده شده و به میزان بیشتری ورق فولادی خریداری کنند به همین جهت در حال حاضر اکثر خریداران موجودی زیادی را انبارکرده اند. بنابراین در حال حاضر موجودی زیادی از محصولات ورق فولادی با قیمت ارزان در بازار این کشور موجود می باشد. مرکز خدمات آمریکا در ماه اوت سال جاری به میزان 296000 تن ورق سرد حمل کرده است که نسبت به 247500 تن حمل شده در ماه ژوئیه حدودا به میزان 70/19 درصد افزایش یافته است.

هم چنین میزان موجودی ورق سرد این کشور نیز طی این ماه ها از میزان 593700 تن به میزان 582600 تن کاهش یافته است. می توان گفت طی این ماه ها شاهد افت 9/1 درصدی میزان موجودی ورق سرد در کشور آمریکا بوده ایم. افزایش میزان محموله ها و افت میزان موجودی نیز سبب افزایش بیشتر قیمت ها خواهد شد. هم چنین میزان محموله های ورق گالوانیزه در ماه اوت نیز به میزان 647700 تن گزارش شده که نسبت به 577500 تن محموله در ماه ژوئیه به میزان 2/12 درصد افزایش یافته است. این در حالی است که میزان موجودی این محصول نیز از 12/1 میلیون تن به 15/1 میلیون تن افزایش یافته است. می توان گفت طی این ماه ها شاهد افزایش 10/3 درصدی میزان موجودی ورق گالوانیزه کشور آمریکا بوده ایم. چنانچه میزان موجودی در ماه سپتامبر هم چنان بالا بماند پیش بینی می شود که شاهد افت شدید در بازار واردات این کشور باشیم.

در حال حاضر فاصله مابین قیمت ورق فولادی در بازار داخلی آمریکا و بازار وارداتی این کشور وجود داشته به طوری که قیمت ورق فولادی در بازار داخلی این کشور در حال کاهش بوده در حالی که قیمت این محصول در بازار وارداتی روند صعودی را در پیش گرفته است. هم چنین میزان واردات ورق فولادی از کشور ویتنام نیز تحت تاثیر قانون 232 تجارت آمریکا در حال افزایش می باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0