0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق گرم و کاهش قیمت ورق سرد در بازار داخلی ترکیه

قیمت ورق گرم در بازار داخلی کشور ترکیه طی هفته گذشته افزایش یافته است در حالی که قیمت ورق سرد در بازار داخلی این کشور روند نزولی داشته است. به گفته منابع خبری علت افزایش قیمت ورق گرم در این منطقه افزایش میزان تقاضا برای این محصول بوده است. این در حالی است که گفته می شود سقوط اخیر در بازار داخلی کشور چین بر موقعیت بازار فولاد جهانی اثر خواهد گذاشت. هم چنین گفته می شود کاهش قیمت ورق سرد این کشور نیز به علت افزایش میزان موجودی این محصول تحت تاثیر بازار چین بوده است.

قیمت ورق گرم در شرق چین تا روز دوشنبه مورخ ۲۵ ماه سپتامبر به میزان ۳۹۴۰-۳۹۰۰ یوان (۵۹۸-۵۹۲ دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان ۲۳۰-۲۲۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گرم در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان ۶۳۰-۶۲۵ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۶۳۰-۶۲۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. به گفته منابع خبری تولیدکنندگان فولاد محلی قیمت ورق گرم تولیدی خود را به میزان ۶۳۵-۶۳۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند که نسبت به قیمت قبلی ۶۴۰-۶۲۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین برخی پیشنهادات برای قیمت ورق گرم نیز به میزان ۶۵۰ دلار به ازای هر تن بوده است.

قیمت ورق گرم در معاملات صورت گرفته در این کشور نیز در محدوده ۶۳۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت معاملات قبلی ۶۳۰-۶۲۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. در حال حاضر میزان تقاضا برای این محصول در کشور ترکیه بالا بوده چراکه میزان فعالیت های ساخت و ساز در این فصل افزایش یافته است. هرچند برخی از تاجران نیز نسبت به تداوم این وضعیت امید چندانی ندارند. در حال حاضر برخی از خریداران اقدام به خرید نکرده اند چراکه منتظر کاهش قیمت ها تحت تاثیر کاهش در بازار داخلی کشور چین می باشند. به عقیده برخی از تاجران پیش بینی می شود که روند افزایش قیمت ورق گرم در این کشور به زودی متوقف گردد چراکه کاهش قیمت ورق گرم در بازار داخلی چین بر قیمت این محصول در سایر بازارها اثرگذار خواهد بود.

قیمت ورق سرد در بازار داخلی ترکیه نیز به میزان ۷۳۰-۷۲۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۷۴۰-۷۳۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. هم چنین قیمت ورق سرد پیشنهادی از سوی تولیدکنندگان این محصول نیز به میزان ۷۳۰-۷۲۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده در حالی که پیشنهادات هفته قبل به میزان ۷۵۰-۷۳۰ دلار به ازای هر تن بوده و طی هفته جاری شاهد کاهش قیمت ورق سرد در این منطقه بوده ایم.

فروش انواع ورق سرد

نوسانات قیمت ورق فولادی کشور آمریکا طی روزهای جاری

قیمت ورق سرد و ورق گالوانیزه در کشور آمریکا طی روزهای اخیر روند جدیدی را در پیش گرفته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد در بازار داخلی این کشور به میزان ۸۱۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۸۳۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته حدودا ۴/۲ درصد کاهش یافته است. این در حالی است که قیمت ورق گالوانیزه این منطقه به میزان ۸۰۰ دلار به ازای هر تن ارزیابی شده که نسبت به قیمت ۸۲۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته کاهش یافته است. زمان فرآوری برای هر دو محصول به مدت ۸-۶ هفته می باشد. انتظار می رود چنانچه قیمت ورق گرم در این کشور به میزان ۶۰۰ دلار به ازای هر تن ثابت باقی بماند قیمت ورق گالوانیزه و ورق سرد نیز در بازار داخلی این کشور به میزان ۸۰۰ دلار به ازای هر تن ثابت باقی خواهد ماند.

فشارهای قیمت ورق فولادی در حال حاضر سبب ایجاد نگرانی از بابت ایجاد حباب موجودی برای این محصولات می باشد چراکه در حال حاضر خریداران کالاهای مورد نیاز خود را به علت نگرانی های موجود بابت قانون ۲۳۲ تجارت آمریکا زودتر پیش خرید کرده اند. تهدیدات ناشی از اجرای قانون ۲۳۲ در این کشور سبب شده تا فعالان بازار فولاد وحشت زده شده و به میزان بیشتری ورق فولادی خریداری کنند به همین جهت در حال حاضر اکثر خریداران موجودی زیادی را انبارکرده اند. بنابراین در حال حاضر موجودی زیادی از محصولات ورق فولادی با قیمت ارزان در بازار این کشور موجود می باشد. مرکز خدمات آمریکا در ماه اوت سال جاری به میزان ۲۹۶۰۰۰ تن ورق سرد حمل کرده است که نسبت به ۲۴۷۵۰۰ تن حمل شده در ماه ژوئیه حدودا به میزان ۷۰/۱۹ درصد افزایش یافته است.

هم چنین میزان موجودی ورق سرد این کشور نیز طی این ماه ها از میزان ۵۹۳۷۰۰ تن به میزان ۵۸۲۶۰۰ تن کاهش یافته است. می توان گفت طی این ماه ها شاهد افت ۹/۱ درصدی میزان موجودی ورق سرد در کشور آمریکا بوده ایم. افزایش میزان محموله ها و افت میزان موجودی نیز سبب افزایش بیشتر قیمت ها خواهد شد. هم چنین میزان محموله های ورق گالوانیزه در ماه اوت نیز به میزان ۶۴۷۷۰۰ تن گزارش شده که نسبت به ۵۷۷۵۰۰ تن محموله در ماه ژوئیه به میزان ۲/۱۲ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که میزان موجودی این محصول نیز از ۱۲/۱ میلیون تن به ۱۵/۱ میلیون تن افزایش یافته است. می توان گفت طی این ماه ها شاهد افزایش ۱۰/۳ درصدی میزان موجودی ورق گالوانیزه کشور آمریکا بوده ایم. چنانچه میزان موجودی در ماه سپتامبر هم چنان بالا بماند پیش بینی می شود که شاهد افت شدید در بازار واردات این کشور باشیم.

در حال حاضر فاصله مابین قیمت ورق فولادی در بازار داخلی آمریکا و بازار وارداتی این کشور وجود داشته به طوری که قیمت ورق فولادی در بازار داخلی این کشور در حال کاهش بوده در حالی که قیمت این محصول در بازار وارداتی روند صعودی را در پیش گرفته است. هم چنین میزان واردات ورق فولادی از کشور ویتنام نیز تحت تاثیر قانون ۲۳۲ تجارت آمریکا در حال افزایش می باشد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  0
  سوالات و نظرات کاربران
  اختیاری
  اشتراک گذاری