0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق سیاه صادراتی شرکت فولاد مبارکه ی ایران

شرکت فولاد مبارکه اصفهان تولید کننده ی بزرگ فولاد تخت ایرانی، با وجود در دست داشتن بازار داخلی، موفق به افزایش قیمت ورق سیاه صادراتی و انعقاد چند قرارداد شده است. این تامین کننده به طور کلی با افزایش قیمت قراضه جهانی و همچنین تقاضای کافی برای خرید ورق سیاه ، حمایت می شود.

قیمت ورق سیاه شرکت فولاد مبارکه اصفهان برای حمل و نقل و تحویل در اواخر ماه اکتبر به 570-580 دلار در هر تن رسیده است و با این حال، این شرکت موفق به بستن قرارداد با کشورهای دیگر شده است.

منابع خبری می گویند که از نیمه دوم ماه اوت حجم قابل توجهی از محصولات این کارخانه به فروش خواهد رسید.
مدیر عامل کارخانه ی فولاد مبارکه اصفهان می گوید: “در این ماه در حدود 30،000 تا 40،000 تن صادرات ورق سیاه به هند و امارات متحده عربی داشتیم.

نکته ی قابل ذکر این است که کارخانه ی فولاد مبارکه قصد دارد معامله ی صادراتی بعدی را در عرض دو هفته انجام دهد.
به تازگی قیمت ورق گالوانیزه در بازار جهانی توسط تولید کننده های ایرانی اعلام شده است. علاوه بر این، تامین کنندگان ممکن است افزایش قیمت ورق سیاه در فروش محصولات جدید را بیشتر هدف قرار دهند.

چین پیشنهادات خود برای قیمت ورق سیاه را افزایش داده است. این افزایش قیمت در حدود 30 تا 50 دلار در هر تن فوب از اواخر ماه آگوست بوده و نهایاتا به قیمتی معادل 590-620 دلار در هر تن فوب رسید.

قیمت ورق سیاه امارات متحده ی عربی پس از تعطیلات مذهبی این کشور، کاهش یافته است. با اينكه معامله گران مواد کافی در انبار هایشان ندارند، اما در حال انجام معاملات جدید هستند. قیمت ورق سیاه ایران و چین در طول ماه جاری معادل 40 تا 55 دلار در هر تن افزایش یافته است.

کاهش قیمت ورق سیاه در بازار امارات متحده ی عربی به دلیل تضعیف میزان معاملات

قیمت ورق سیاه امارات متحده ی عربی پس از تعطیلات مذهبی این کشور، به دلیل ارائه ی قیمت های غیرمعمول برای این محصول وارداتی، کاهش یافته است. با اينكه معامله گران مواد کافی در انبارهایشان ندارند، اما در حال انجام معاملات جدید هستند. قیمت ورق سیاه ایران و چین در طول ماه جاری معادل 40 تا 55 دلار در هر تن افزایش یافته است.

 نشریه ی متال اکسپرت درباره ی معاملات اطلاعاتی را ارائه کرده است: شرکت فولاد مبارکه قیمت ورق سیاه خود را معادل 590-600 دلار در هر تن برای حجمی در حدود 10،000 تن طی هفته ی گذشته اعلام کرد. کاهش قیمت ورق سیاه و فشارهای ناشی از تقاضای ناکافی مصرف کنندگان نهایی، باعث شد تا تولید کنندگان محصولات فولادی از سهامداران محلی پیشنهادات چندان جذابی دریافت نکنند.

در ابتدای این هفته خرید ورق سیاه صادراتی با قیمتی معادل 570 تا 575 دلار در هر تن انجام شد. در حال حاضر، یکی دیگر از خریداران مذاکراتی در مورد معامله ی انجام شده با قیمت 580 دلار در هر تن انجام داده است. اما به طور کلی، قیمت ورق سیاه داخلی تا میزان 40 دلار در هر تن در دوره ی بازبینی قیمت ها، افزایش یافته است.

اکثریت فروشندگان تنها به صورت نقدی محصولات خود را به فروش می رسانند اما با این حال فروش اعتباری هم بسیار زیاد است.
یکی از معامله گران امارات به خبرگزاری متال بولتن گفت که این روزها اوضاع بغرنج است چون همه ی تامین کنندگان در حال حاضر در بازار نیستند.

محصولات فولادی اوکراین به دلیل اینکه طبق برنامه ریزی تولید نشده اند فعلا در دسترس نیستند. برای ماه سپتامبر نیز، شرکت آهن و فولاد عربستان سعودی به دلیل پیش رو داشتن دوره ی تعطیلات از زمان عرضه ی ورق سیاه تاکنون، محصولات جدیدی تولید نکرده است.

افزایش قیمت ورق سیاه چین پس از سه فقره آتش سوزی در کارخانجات فولاد این کشور

تامین کنندگان ورق سیاه چین در روز دوشنبه پس از رخ دادن حادثه در  کارخانه ی Iron & Steel  قیمت ورق سیاه خود را افزایش داده اند که به احتمال زیاد این اقدام تاثیر بسزایی در خرید ورق سیاه در بازار چین دارد. علاوه بر این، دو آتش سوزی دیگر نیز در روز شنبه و یکشنبه در یکی از کارخانه های چین گزارش شد.

کارخانه های چین، از روز چهارشنبه قیمت ورق سیاه خود را به مبلغ 590-620 دلار در هر تن رساندند. پیشنهادات ارائه شده برای ورق سیاه نیز به میزان 30 تا 50 دلار به ازای هر بشکه افزایش پیدا کرده است. علاوه بر این، “تخصیص” مبلغ 590 دلار در هر تن برای خرید ورق سیاه هم در حال حاضر بسیار محدود است.

یکی از نمایندگان بزرگ فولاد ساز در بخش خصوصی گفت: امروز ما به اندازه کافی  ورق سیاه برای فروش داریم. همچنین متذکر این مطلب شد که قیمت ورق سیاه در چند روز آینده به احتمال زیاد حدود 600-620 دلار در هر تن فوب خواهد رسید.

پایین ترین قیمت موجود ارائه شده توسط معامله گران چینی در روز پنج شنبه 570 دلار در هر تن بوده است، در حالیکه برخی معاملات هم در اوایل هفته با قیمتی در حدود540 دلار در هر تن صورت گرفته است. با این حال، بسیاری از خریداران خارجی خرید ورق سیاه را از چین به حالت تعلیق برگردانده اند تا اوضاع بازار عادی شود.

پس از حادثه ی رخ داده در بخش آهن و فولاد در روز سه شنبه، احتمال دارد که عرضه ی ورق سیاه تا  150،000-200،000 تن در هر ماه کاهش پیدا کند. اگرچه تأثیر دو تصادف دوگانه بر تولید کل محصولات فولادی بعید است قابل توجه باشد، اما احتمال بازرسی ها در بسیاری از کارخانجات دیگر در سرتاسر چین زیاد شده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0