0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش ۳۱ دلاری قیمت ورق گرم کشور هند

کارخانجات تولیدی فولاد کشور هند در نظر دارند قیمت ورق گرم تولیدی خود را به میزان ۲۰۰۰ روپیه (۳۱ دلار) به ازای هر تن در ماه سپتامبر افزایش دهند. قیمت ورق گرم در بازار داخلی این کشور به میزان ۳۹۵۰۰-۳۹۰۰۰ روپیه ( ۶۱۷-۶۰۹ دلار) به ازای هر تن اعلام شده است. اطلاعات منتشر شده از حداقل ۲ کارخانه تولید ورق گرم کشور هند نشان می دهد که این کارخانجات در نظر دارند قیمت ورق گرم تولیدی خود را به میزان ۲۰۰۰ روپیه به ازای هر تن تا اوایل هفته آینده افزایش دهند.

به گفته منابع خبری هزینه واردات ورق گرم از کشور چین به میزان ۴۴۰۰۰ روپیه به ازای هر تن بوده و کشور هند در نظر دارد قیمت ورق گرم تولیدی خود را تا ۴۱۰۰۰ روپیه  به ازای هر تن افزایش دهد. بنابراین قیمت ورق گرم تولید داخلی کشور هند حتی پس از افزایش قیمت این محصولات توسط کارخانجات، هم چنان از قیمت ورق گرم وارداتی از کشور چین به میزان حدودا ۳۰۰۰ روپیه به ازای هر تن کم تر خواهد بود. با این حال به گفته منابع خبری افزایش قیمت ورق گرم تولید داخلی این کشور سبب افزایش قیمت محصولات پایین دست هم چون ورق سرد تولیدی خواهد شد. افزایش قیمت ورق سرد این کشور نیز تقریبا به میزان افزایش قیمت ورق گرم خواهد بود.

قیمت ورق سیاه

قیمت ورق سرد در بازار داخلی در هفته جاری به میزان ۴۴۰۰۰-۴۳۵۰۰ روپیه به ازای هر تن بوده است. کارخانجات کشور هند قادر خواهند بود قیمت ورق گرم تولیدی خود را هر ماه افزایش دهند زیرا تهدیدی از جانب محصولات وارداتی ارزان تر از کشور چین برای این کشور وجود نخواهد داشت و همواره قیمت ورق گرم تولید داخلی کشور هند از قیمت ورق گرم وارداتی چین کم تر بوده و خریداران به خرید کالاهای داخل کشور تمایل بیشتری نشان خواهند داد. هرچند واردکنندگان ورق گرم کشور هند این محصول را از کره جنوبی به قیمت ۶۰۵-۶۰۰ دلار به ازای هر تن وارد کرده اند. دلیل واردات ورق گرم از کره جنوبی به این علت می باشد که ورق گرم وارداتی از این کشور شامل عوارض نخواهد بود در صورتی که محصول وارداتی از کشور چین شامل ۵/۱۲ درصد عوارض می باشد.

قیمت پیشنهادی چین به هند برای واردات ورق گرم به این کشور به میزان  ۵۸۵-۵۸۰ دلار به ازای هر تن بوده است . هم چنین پیشنهادات ورق گرم صادراتی کشور هند نیز به میزان ۵۶۵-۵۶۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است . به گفته منابع بازار کارخانجات کشور هند قادر به فروش کالاهای صادراتی خود نبوده اند هرجند قیمت ورق گرم صادراتی این کشور از هفته گذشته ثابت بوده است.

 

خبرهای مرتبط:

بازار صادرات فولاد و آهن آلات کشور

نوسانات قیمت ورق گرم وارداتی کشور ایران

افزایش قیمت آهن آلات ایران به دنبال افزایش قیمت های جهانی

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  0
  سوالات و نظرات کاربران
  اختیاری
  اشتراک گذاری