0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزايش قيمت ورق سیاه در بورس و كاهش قيمت روزهاي اخير در بازار نقدي گرديد.

قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با افزايش 10 یوان نسبت به روز قبل 4090 تا 4120 يوان و در شمال چين( تيانجین) با افزايش 10 یوان نسبت به روز گذشته به 3930 تا 3950 يوان رسيد .

با افزايش قيمت ورق سیاه در بورس فروشنده ها تلاش كردند ضمن افزايش قيمتها در سطوح جديد فروشهايي داشته باشند. اما تقاضا از سوي مصرف كننده هاي نهايي همچنان ضعيف است و باعث عدم توفيق در افزايش بيشتر قيمتها خواهد شد.

 در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه می با 18 یوان افزايش نسبت به روز قبل به 3861 یوان رسید. امروز هر1 دلار برابر با 6.42 یوان می باشد.

نوسانات بازار صادرات

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با كاهش 2.51 دلارنسبت به روز قبل به 565.80 دلار FOB رسید. ضعيف شدن تقاضا باعث شد فروشنده ها قيمتهاي خود را كاهش دهند. پيشنهادهاي فروش در حدود قيمت 570 دلار FOB و پيشنهاد هاي خريد در حدود 560 دلار است.

كارشناسان معتقدند معاملات جديد در محدوده 565 تا 570 دلار FOB باشد. ذخاير ورق سیاه در انبارها نسبت به هفته قبل كمي افزايش يافته است و به تظر نمي رسد باعث فشار چنداني بر قيمت گردد.

ورق سیاه صادراتي هند به روند افزايش ادامه مي دهد

به گزارش متال اكسپرت فروش مطلوب در بازار داخلي هند سهميه هاي صادراتي را كاهش داده و روند قيمتهاي صادرات را در شيب افزايشي قرار داده است. مقصد اصلي هندي ها در حال حاضر اروپاست.

فولادسازهاي هندي قیمت ورق سیاه ضخامت 2.00 ميليمتر را در هفته جاري 5 تا 10 دلار گرانتر كرده و به 605 تا 625 دلار FOB رساندند. صادر كننده ها در سايه حمايت بازار داخلي خيلي قوي و افزايش قيمت مواد اوليه، حتي قيمتهاي  بالاتري را هدف گيري كرده اند. به نقل از يكي از تجار داخلي سهميه هاي صادراتي فولادسازها بسيار محدود است.

قیمت ورق سیاه مرکزآهن

آخرين معاملات ورق سیاه هند فقط با اروپايي ها بوده است كه در تناژ بسيار محدود به قيمت 620 دلار FOB بوده است. برخي از تامين كننده مي توانند تا 625 دلار FOB  پيشنهاد دهند.

در شرايط افزايش قيمتها در اروپا و محدود شدن تامين كننده هاي ورق سیاه اين اتحاديه در بازار واردات ،تنها بازار مطلوب براي هندي ها محسوب مي شود.

پايين ترين سطح قيمت ورق سیاه 605 دلارFOB است كه براي مشتريان خاورمیانه پيشنهاد شد. با حضور چيني ها به بازار جنوب شرق آسيا هندي ها پيشنهاد فروش به اين بازار را متوقف كرده اند. چيني ها در اين شرايط قادر هستند تا 35 دلار پايين تر نسبت به هندي ها به بازار جنوب شرق آسيا صادرات داشته باشند.

پيش بيني بازار در ماه فوريه مثبت است و تامين كننده ها ترجيح مي دهند محصول خود را در بازار داخلي هند به فروش برسانند و يا در سايه پيش بيني هاي مثبت حتي در انبارهاي خود نگهداري كنند. به گزارش متال بولتن، امروز جمعه 19 ژانویه پراكندگي در معاملات ورق سیاه باعث شد بازار نقدي دوباره به روند كاهشي باز گردد.

نوسانات قیمت ورق سیاه بازار داخلی

ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با كاهش 40 تا 50 یوان نسبت به روز قبل 4040 تا 4080 يوان و در شمال چين( تيانجین) با كاهش  20 یوان نسبت به روز گذشته به 3910 تا 3930 يوان رسيد . تجار در صبح امروز در تلاش براي فروش بيشتر قيمتهاي خود را پايين آوردند اما بعدازظهر با رشد بازار آتي دوباره قيمتهاي خود را افزايش دادند.

در مقايسه هفتگي قیمت ورق سیاه در شمال چين 80 و در شرق چين 110 تا 120 يوان كاهش نسبت به جمعه گذشته داشت. در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه می با 62 یوان افزايش نسبت به روز قبل به 3923 یوان رسید.

امروز هر1 دلار برابر با 6.40 یوان می باشد.

بازار صادراتی چین

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با افزايش 2.79 دلار نسبت به روز قبل به 568.59 دلار FOB رسید. پيشنهادهاي فروش در حدود قيمت 575 تا 580 دلار FOB و پيشنهاد هاي خريد در حدود 575 دلار انجام مي شود. كارشناسان انتظار دارند مذاكرات قيمت  در محدوده 565 تا 570 دلار FOB باشد.

کوتاه از بازار چین

بازار آهن آلات چین چه در بخش فیزیکی و چه فیوچرز امروز با رشد خوبی همراه بوده است. بهای بیلت در تانگشان امروز ۵۰ یوان رشد کرد و به ۳۵۶۰ یوان رسید. افزایش تقاضای صنایع پایین دستی خصوصا میلگرد باعث این جهش قیمت شده است.

اما در بازار فیوچرز شانگهای امروز قیمت میلگرد با ۲/۱۶ درصد رشد معادل ۸۳ یوان به ۳۹۲۶ یوان رسید. قیمت ورق سیاه نیز ۱/۸۴ درصد افزایش پیدا نموده و به کانال ۳۹۲۰ دلار وارد شد. قیمت سنگ آهن هم معاملات امروز را با ۸/۵ یوان افزایش به پایان رساند.

منابع گفته اند که با رسیدن قیمتها به کف مقاومت خود، خریداران انباشت موجودی زمستانه را شروع کرده اند که همین مسئله باعث رشد قیمت در بیشتر مقاطع شده است. فولادسازان نیز با توجه به رونق در بازار آهن آلات تصمیم گرفته اند تا موجودی سنگ آهن خود را بالا برند

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0