0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزايش قيمت ورق سیاه در بورس و كاهش قيمت روزهاي اخير در بازار نقدي گرديد.

قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با افزايش ۱۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۰۹۰ تا ۴۱۲۰ يوان و در شمال چين( تيانجین) با افزايش ۱۰ یوان نسبت به روز گذشته به ۳۹۳۰ تا ۳۹۵۰ يوان رسيد .

با افزايش قيمت ورق سیاه در بورس فروشنده ها تلاش كردند ضمن افزايش قيمتها در سطوح جديد فروشهايي داشته باشند. اما تقاضا از سوي مصرف كننده هاي نهايي همچنان ضعيف است و باعث عدم توفيق در افزايش بيشتر قيمتها خواهد شد.

 در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه می با ۱۸ یوان افزايش نسبت به روز قبل به ۳۸۶۱ یوان رسید. امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۴۲ یوان می باشد.

نوسانات بازار صادرات

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با كاهش ۲٫۵۱ دلارنسبت به روز قبل به ۵۶۵٫۸۰ دلار FOB رسید. ضعيف شدن تقاضا باعث شد فروشنده ها قيمتهاي خود را كاهش دهند. پيشنهادهاي فروش در حدود قيمت ۵۷۰ دلار FOB و پيشنهاد هاي خريد در حدود ۵۶۰ دلار است.

كارشناسان معتقدند معاملات جديد در محدوده ۵۶۵ تا ۵۷۰ دلار FOB باشد. ذخاير ورق سیاه در انبارها نسبت به هفته قبل كمي افزايش يافته است و به تظر نمي رسد باعث فشار چنداني بر قيمت گردد.

ورق سیاه صادراتي هند به روند افزايش ادامه مي دهد

به گزارش متال اكسپرت فروش مطلوب در بازار داخلي هند سهميه هاي صادراتي را كاهش داده و روند قيمتهاي صادرات را در شيب افزايشي قرار داده است. مقصد اصلي هندي ها در حال حاضر اروپاست.

فولادسازهاي هندي قیمت ورق سیاه ضخامت ۲٫۰۰ ميليمتر را در هفته جاري ۵ تا ۱۰ دلار گرانتر كرده و به ۶۰۵ تا ۶۲۵ دلار FOB رساندند. صادر كننده ها در سايه حمايت بازار داخلي خيلي قوي و افزايش قيمت مواد اوليه، حتي قيمتهاي  بالاتري را هدف گيري كرده اند. به نقل از يكي از تجار داخلي سهميه هاي صادراتي فولادسازها بسيار محدود است.

قیمت ورق سیاه مرکزآهن

آخرين معاملات ورق سیاه هند فقط با اروپايي ها بوده است كه در تناژ بسيار محدود به قيمت ۶۲۰ دلار FOB بوده است. برخي از تامين كننده مي توانند تا ۶۲۵ دلار FOB  پيشنهاد دهند.

در شرايط افزايش قيمتها در اروپا و محدود شدن تامين كننده هاي ورق سیاه اين اتحاديه در بازار واردات ،تنها بازار مطلوب براي هندي ها محسوب مي شود.

پايين ترين سطح قيمت ورق سیاه ۶۰۵ دلارFOB است كه براي مشتريان خاورمیانه پيشنهاد شد. با حضور چيني ها به بازار جنوب شرق آسيا هندي ها پيشنهاد فروش به اين بازار را متوقف كرده اند. چيني ها در اين شرايط قادر هستند تا ۳۵ دلار پايين تر نسبت به هندي ها به بازار جنوب شرق آسيا صادرات داشته باشند.

پيش بيني بازار در ماه فوريه مثبت است و تامين كننده ها ترجيح مي دهند محصول خود را در بازار داخلي هند به فروش برسانند و يا در سايه پيش بيني هاي مثبت حتي در انبارهاي خود نگهداري كنند. به گزارش متال بولتن، امروز جمعه ۱۹ ژانویه پراكندگي در معاملات ورق سیاه باعث شد بازار نقدي دوباره به روند كاهشي باز گردد.

نوسانات قیمت ورق سیاه بازار داخلی

ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با كاهش ۴۰ تا ۵۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۰۴۰ تا ۴۰۸۰ يوان و در شمال چين( تيانجین) با كاهش  ۲۰ یوان نسبت به روز گذشته به ۳۹۱۰ تا ۳۹۳۰ يوان رسيد . تجار در صبح امروز در تلاش براي فروش بيشتر قيمتهاي خود را پايين آوردند اما بعدازظهر با رشد بازار آتي دوباره قيمتهاي خود را افزايش دادند.

در مقايسه هفتگي قیمت ورق سیاه در شمال چين ۸۰ و در شرق چين ۱۱۰ تا ۱۲۰ يوان كاهش نسبت به جمعه گذشته داشت. در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه می با ۶۲ یوان افزايش نسبت به روز قبل به ۳۹۲۳ یوان رسید.

امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۴۰ یوان می باشد.

بازار صادراتی چین

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با افزايش ۲٫۷۹ دلار نسبت به روز قبل به ۵۶۸٫۵۹ دلار FOB رسید. پيشنهادهاي فروش در حدود قيمت ۵۷۵ تا ۵۸۰ دلار FOB و پيشنهاد هاي خريد در حدود ۵۷۵ دلار انجام مي شود. كارشناسان انتظار دارند مذاكرات قيمت  در محدوده ۵۶۵ تا ۵۷۰ دلار FOB باشد.

کوتاه از بازار چین

بازار آهن آلات چین چه در بخش فیزیکی و چه فیوچرز امروز با رشد خوبی همراه بوده است. بهای بیلت در تانگشان امروز ۵۰ یوان رشد کرد و به ۳۵۶۰ یوان رسید. افزایش تقاضای صنایع پایین دستی خصوصا میلگرد باعث این جهش قیمت شده است.

اما در بازار فیوچرز شانگهای امروز قیمت میلگرد با ۲/۱۶ درصد رشد معادل ۸۳ یوان به ۳۹۲۶ یوان رسید. قیمت ورق سیاه نیز ۱/۸۴ درصد افزایش پیدا نموده و به کانال ۳۹۲۰ دلار وارد شد. قیمت سنگ آهن هم معاملات امروز را با ۸/۵ یوان افزایش به پایان رساند.

منابع گفته اند که با رسیدن قیمتها به کف مقاومت خود، خریداران انباشت موجودی زمستانه را شروع کرده اند که همین مسئله باعث رشد قیمت در بیشتر مقاطع شده است. فولادسازان نیز با توجه به رونق در بازار آهن آلات تصمیم گرفته اند تا موجودی سنگ آهن خود را بالا برند

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  0
  سوالات و نظرات کاربران
  اختیاری
  اشتراک گذاری