0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

مخالفت کشورهای اروپایی با پرونده ضد دامپینگ ورق گرم ایران

به گزارش مرکز آهن اقدامات تنبیهی پیشنهاد شده از سوی کمیسیون اروپا راجع به تجارت و واردات محصولات ورق گرم چهار کشور ایران، اکراین، روسیه و برزیل، توسط کشورهای عضو اتحادیه اروپا رد شد. به گزارش متال اکسپرت کمیسیون اروپا طی چند روز گذشته تعرفه های ضد دامپینگ ۳۳-۳/۵ درصدی را به موازات حداقل قیمت واردات به میزان ۲۷/۴۷۲ یورو به ازای هر تن پیشنهاد داده بود. طبق این پیشنهاد قیمت فروش بیشتر از ۲۷/۴۷۲ یورو از تعرفه واردات اتحادیه اروپا مستثنی می باشد.

به گفته منابع خبری طی چند روز گذشته کشورهای عضو اتحادیه اروپا با طرح کلی ادعای ضد دامپینگ مخالفت کرده و عقیده دارند که با اینکه اقدامات قبلی صورت گرفته ضعیف بوده است اما طرح های جدید نیز بسیار سخت گیرانه می باشد. کمیسیون اروپا قبل از این نیز کشو صربستان را از پرونده مذکور مستثنی کرده بود. اخبار رسیده حاکی از آن است که کشورهای عضو اتحادیه اروپا شامل کشورهای علاقه مند به واردات فولاد با قیمت کم تر و نیز کشورهایی که تولید فولاد دارند با این طرح پیشنهادی مخالفت کرده اند.

قیمت ورق سیاه

کشورهای عضو اتحادیه اروپا که به واردات فولاد ارزان علاقه مند می باشند این تعرفه ها را برای واردات ورق گرم سختگیرانه دانسته و هم چنین کشورهای اروپایی تولید کننده فولاد، تعرفه های پیشنهادی را خیلی ضعیف عنوان کرده اند. پیش از این نیز یوروفر (فدراسیون تولیدکنندگان فولاد اروپا) از واردات ورق گرم ایران و سه کشور دیگر شکایت کرده و وضع تعرفه های گمرکی ورق گرم این کشورها را خواستار شده بود. این فدراسیون از تعیین حداقل قیمت ورق گرم وارداتی این کشورها انتقاد کرده بود. به گفته منابع خبری در تاریخ ۲۵ سپتامبر این پرونده به کمیته استیناف خواهد رفت که این کمیته از ۲۸ عضو اتحادیه اروپا تشکیل شده است. اغلب در پرونده های استیناف کمیسیون در طرح قبلی تجدید نظر خواهد کرد.

پیشنهاد کمیسیون مبنی بر تعرفه های ورق گرم ایران و سه کشور دیگر در این کمیته تایید خواهد شد مگر اینکه اکثریتی از جمعیت کل اتحادیه با آن مخالف باشند. در حال حاضر تعرفه گمرکی ۹/۵۳ درصدی برای ورق گرم وارداتی از کشور چین به اتحادیه اروپا در نظر گرفته شده است و در این رابطه هیچ گونه ضابطه ای برای حداقل قیمت تعیین نگردیده است. به گفته منابع خبری آخرین زمان برای تصمیم گیری نهایی در این رابطه تاریخ ۶ اکتبر اعلام شده است.

 

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  0
  سوالات و نظرات کاربران
  اختیاری
  اشتراک گذاری