1/5
3رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

معرفی پشم سنگ و مزایا و معایب استفاده

پشم سنگ به دلیل بافت و نحوه تولیدش به شکل های متعددی تولید و عرضه می گردد این محصول به جهت قابلیت های فوق العاده ای که دارد در صنعت ساخت و ساز در عایقکاری دیوارها و سقف ساختمانها به کار می رود .

پشم سنگ در صورت حمل و نقل و جابجایی بسیار راحت و آسان انجام می شود و در پروژه ها سهولت در برش آن وجود دارد و پیمانکاران می توانند آن را به هر شکل و قالبی که لازم باشد شکل دهند در واقع شکل پذیری این محصول کار پیمانکاران را خیلی راحت تر کرده است .

در سوله ها و مخازن بزرگ صنعتی و لوله های قطور به روش های مختلف و با انواع مختلفی از این محصول به کار برده می شود . اگر به جهت سهولت در حمل و نقل بخواهیم این محصول را مورد بررسی قرار دهیم کارخانجات مختلف داخلی انواع روکش با قابلیت های متنوع را به کار برده اند تا مصرف کنندگان از آسیب های احتمالی به دور باشند .

از جمله روکش هایی با کاغذ آلومینیوم مسلح با توری نخ شیشه و روکش کاغذ کرافت و نیز بدون روکش هم وجود دارند . اگرچه طی سالیان متمادی کیفیت و مقاومتی که در این محصول دیده می شود باعث شده است که دوام آن در دید مشتریان بسیار عالی محسوب شود .

رشد حشرات موذی و یا قارچ و  باکتری هایی که در محیط وجود دارند توسط این محصول متوقف و امکان افزایش در این محصول نیست . مهمترین فاکتور در اماکن و محیط و فضای ساختمانها امنیت سلامتی می باشد که پشم سنگ کاملا بی خطر بوده و سلامتی انسان را به خطر نمی اندازد و اگر از لحاظ حرارت و آتش بخواهیم آن را معرفی کنیم محصولی ست که شعله نمی گیرد .

موارد استفاده در صنعت

در بیشتر نیروگاه ها که از لوله های انتقال و مخازن بزرگ استفاده می شود و در صنایع نفت و گاز و همچنین صنایع نساجی از پشم سنگ های صنعتی که با لفاف های مختلف روکش شده اند و در زمان آتش سوزی دچار سوختگی و شعله ور شدن نمی شوند و یا در آب و میعانات حل شدنی نیستند .

در احداث ساختمانها و تاسیسات ساختمانی این گروه از محصولات آتشفشانی به منظور سهولت در عایقکاری و پوشش دهی مناطق کاربرد فراوانی دارد و به عنوان عايق حرارتي ، برودتي و صوتي در سقفهاي فلزي و ساختمانها داکتهای تاسیساتی نیز به کار می رود .

همانطور که بیان کردیم و با توجه به خصوصیات خوبی که از این محصول نام بردیم یکی از بهترین ترکیبات موجود جهت عایق کاری صنعتی و مسکونی از عایق هایی در شکل های مختلف ، از جمله تخت و بلوک پیش ساخته ، لوله و نیم لوله پیش ساخته ، فوم های تزریقی و فوم های اسپری شونده ، استفاده می شوند .

مهندسین امروز در ساخت و احداث هر زمان که بخواهند عایقی به جهت صوت رطوبت و حرارت مشخص کنند در بین محصولات عایقکاری  انتخاب درست و دقیق می تواند اثرات موثری در عملکرد حرارتی ساختمان , مقاومت در برابر آب و رطوبت و تأثیر در بقیه طراحی ساختمان داشته باشد . انتخابی مناسب است که با توجه به تمام این ویژگی های مورد نظر یک نوع عایق با مواد فوق عالی برای بسیاری از انواع ساختمان ها و مقاوم سازی آن نقش داشته باشد که پشم سنگ از این دسته می باشد .

اشکال مختلف پشم سنگ

پشم سنگ های به شکل  تخته ای ، در ضخامت ها و چگالی های مختلف ، مطابق با استاندارد  موجود هستند . به دلیل ساختار صلب عایق پانل ، نصب آن بسیار ساده و سریع انجام می شود .

پانل دیواری به صورت نیمه سخت با چگالی متوسط تولید شده و در گستره وسیعی از سازه های اداری و مسکونی ، از جمله ساختمان های مسکونی ، بیمارستان ها ، مدارس ، مساجد ، کتابخانه ، مجتمع های تجاری و اداری، سالن های ورزشی، سوله های کارخانه و کارگاه ها، هم در دیواره های جداکننده و دیوارهای اصلی و بین دیوارها استفاده می شود. بنابر سفارش مشتری، امکان تولید پانل با چگالی ها و ابعاد مختلف دیگر وجود دارد .

این پوشش برای عایق کاری کف ساختمان ، روی بتن و بین طبقات و سقف مناسب است . از این پوشش به همراه فویل آلومینیوم ، در عایق کاری سیستم های گرمایش از کف ، در زیر لوله های آب گرم نیز استفاده می شود . از دیگر کاربردهای آن می توان به استفاده در زیر سازه های مرتعش ، برای جذب ارتعاشات اشاره کرد .از این پوشش به عنوان عایق حرارتی و صوتی نیز عایق ضدحریق، در فضای بیرونی ساختمان (سقف و دیوارهای خارجی) استفاده می شود. همچنین در زیر یا روی سقف های شیروانی می توان از آنها استفاده کرد.

پانل های ضدآتش یا ضدحریق در مکان هایی که باید در مقابل آتش سوزی مقاوم باشند، استفاده می شوند. از این نوع پانل ها، در تمامی دیوارها، سقف و کف، درون درب های ضدحریق، درون گاوصندوق های ضدحریق، درون کوره ها و فرها و اجاق ها، بین دیوارهای ساختمان های اداری و مسکونی و برخی خودرو ها و کشتی ها، استفاده می شود.

1/5
3رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری