0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق کرکره ایتالیایی در آینده ای نزدیک

قیمت ورق کرکره ایتالیایی بیش از دو هفته است که ثابت باقی مانده است. معامله گران داخلی معتقدند که تولید کنندگان ایتالیایی به دلیل پرداخت هزینه های سنگین مواد اولیه و همچنین بهبود تقاضاها در بازار، قیمت ورق کرکره خود را در آینده ی نزدیک افزایش خواهند داد. قیمت ورق کرکره ایتالیایی S275JR  که در حال حاضر برای مشتریان داخلی در دسترس است، حدود EUR 500-520 / T  یورو در هر تن EXW، برای تحویل در ماه آینده، اعلام شد که نسبت به قیمت های دو هفته ی گذشته تغییری نکرده است.

در عین حال، قیمت معاملات اخیر نیز برای خرید ورق کرکره ایتالیا به طور متوسط ​​حدود 490 یورو در هر تن بوده است. علاوه بر این، تمام قیمت های اعلام شده بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده معادل  22٪ محاسبه شده است. قیمت ورق کرکره هندی معادل 500-510 یورو در هر تن CFR، برای حمل و نقل و تحویل در ماه آینده، اعلام شده است. علاوه بر این، تولید گنندگان در حال افزایش قیمت ورق کرکره در بازارهای جهانی هستند. یکی از معامله گران ایتالیایی می گویند: قیمت ورق کرکره هند در حال حاضر رقابتی نیست زیرا قیمت ها بسیار زیاد است.

افزایش تقاضا خرید ورق کرکره

شرکت کنندگان در بازار معتقدند که این احتمال وجود دارد که تولیدکنندگان ایتالیایی به زودی قیمت ورق کرکره خود را افزایش دهند و به دلیل خرید بهتر مشتریان و عدم ارائه ی پیشنهادات رقابتی از سوی تولید کنندگان خارج از کشور، از اواسط ماه آینده اقدام به افزایش آن تا سقف 15 دلار در هر تن کنند.

یکی از منابع خبری ایتالیایی می گوید: “تقاضا برای خرید ورق کرکره ایتالیا رو به رشد است، رقابت با کشورهای ثالث بسیار کم است و قیمت اسلب هم به شدت در حال افزایش است. با این حال، مشکل این است که آیا تولیدکنندگان به دلیل این که قیمت سهام هنوز هم بالا است، موفق به انعقاد قرارداد ها خواهند شد یا نه.

ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

ثابت ماندن قیمت ورق کرکره در روسیه

به دلیل وجود شرایط مطلوب در بازارهای داخلی، قیمت ورق کرکره در روسیه پس از کاهش طولانی تثبیت شده است و فشار واردات کم تر است. علاوه بر این، تقاضا برای خرید این محصول در برخی از بخش های بازار نیز بهبود یافته است. در ماه آینده، قیمت ورق کرکره داخلی در روسیه به میزان 5.5 تا 13 درصد، بسته به نوع محصول کاهش یافت.

در ماه جولای نیز فروش این مواد، از سوی کارخانجات داخلی ایده ی کاهش قیمت ها را رد کرده و پیشنهادات ماه گذشته را بدون تغییر باقی گذاشته است. به طور خاص، اطلاعات منتشر شده در نشریه ی متال اکسپرت نشان می دهد که قیمت ورق کرکره با ضخامت (4-10 میلی متر) معادل 32،300-32،800 در هر تن RUB  (536-545 دلار در هر تن) اعلام شده است.

علاوه بر این، قیمت ورق کرکره مسکو با ضخامت (1.5-2 میلی متر) نیز – معادل 35،500-36،000 RUB  در هر تن (588-598 دلار در هر تن) CPT گزارش می شود. لازم به ذکر است که قیمت های اعلام شده با احتساب 18٪ مالیات بر ارزش افزوده، محاسبه شده است. امروزه بخش عمده ی فروش محصولات فولادی را ورق کرکره در بر می گیرد که در آن فعالیت خرید در حال افزایش است در حالیکه تقاضا برای خرید ورق کرکره همچنان ثابت باقی مانده است. علاوه بر این، انتظار می رود که تثبیت قیمت ورق کرکره باعث تشویق مشتریان به خرید بیشتر شود.

عدم هماهنگی عرضه و تقاضا

افزایش تقاضا برای خرید ورق کرکره صادراتی به طور عمده کمک می کند تا تامین کنندگان روسیه قیمت های خود را در بازار داخلی افزایش دهند. در حال حاضر شکاف میان قیمت ورق کرکره داخلی و صادراتی به حداقل رسیده است. علاوه بر این، یک روند صعودی ممکن است برای فروش ورق کرکره در بازار رخ دهد چون تامین کنندگان چینی به تولیدات روسیه علاقه دارند و می خواهند در فروش صادراتی شرکت کنند.

در همین حال رقابت با تامین کنندگان خارجی ضعیف شده است. علاوه بر این، هرچند حمل و نقل ورق کرکره در ماه آینده از قزاقستان کاهش یافته است، یکی از  کارخانه های عرضه کننده ی این محصول به نام (ArcelorMittal Termitau) سیاست انعطاف پذیری نسبی ای برای قیمت گذاری های خود  داشت. کارخانه های روسیه موفق به راضی نگه داشتن خریداران شدند و برای علاقه مندان به محصولات خود با دادن وام کالا و کاهش قیمت ورق کرکره ، امتیازاتی قائل شد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0