0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیش بینی افزایش قیمت ورق گالوانیزه بازار داخلی اروپا

پیش بینی می شود که قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشورهای اروپایی در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ افزایش یابد. به گفته منابع خبری انتظار می رود که این افزایش برای قیمت ورق گالوانیزه به دنبال کاهش رقابت در بازار وارداتی این کشورها رخ داده است. کاهش میزان رقابت به دنبال تصمیم جدید کمیسیون اروپا برای عوارض ضد دامپینگ به میزان ۵/۲۸-۲/۱۷ درصد برای واردات ورق گالوانیزه از کشور چین در ماه اوت سال جاری بوده است که منجر به افزایش میزان تقاضا در بازار داخلی این کشورها گشته است.

به هرحال قیمت ورق گالوانیزه به علت تغییرات فصلی نسبتا ثابت بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشورهای شمال اروپا به میزان ۶۸۰-۶۶۰ یورو (۷۸۹-۷۷۵ دلار) به ازای هر تن تا تاریخ ۲۲ ماه نوامبر بوده است. این ارزیابی ها براساس قیمت ورق گالوانیزه قابل اجرا در این کشورها بوده است در حالی که قیمت های رسمی اعلام شده حدودا به میزان ۳۰-۲۰ یورو به ازای هر تن بالاتر از ارزیابی ها اعلام شده است.

در حال حاضر موجودی ورق گالوانیزه کاهش یافته است بنابراین قیمت این محصول نیز روند صعودی را در پیش گرفته است. به گفته منابع خبری برخی از کارخانجات قیمت ورق گالوانیزه تولیدی خود را به میزان ۷۳۰ یورو به ازای هر تن اعلام کرده اند. افزایش قیمت ورق گالوانیزه در کشورهای اروپایی نسبت به تغییرات قیمت ورق سیاه و ورق سرد در این کشورها محسوس تر بوده است. هم چنین ارزیابی ها برای قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشورهای جنوب اروپا ثابت بوده و به میزان ۶۳۰-۵۹۰ یورو به ازای تن طی هفته جاری بوده است.

کاهش رقابت در بازار وارداتی

بنابر آمار منتشر شده رقابت کمی بر قیمت های وارداتی ورق گالوانیزه در بازار کشورهای اروپایی وجود دارد چراکه کمیسیون اروپا قوانین ضد دامپینگ جدیدی را برای واردات ورق گالوانیزه گذاشته است و این عوارض اکثرا برای واردات از کشور چین بوده است. این در حالی است که واردات ورق گالوانیزه برای صنعت اتومبیل از این عوارض مستثنی بوده است. کارخانجات کشور چین به صادرات ورق گالوانیزه برای بخش خودرو به اروپا ادامه داده اند.

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشورهای شمال اروپا به میزان ۶۶۰-۶۴۰ یورو به ازای هر تن تا تاریخ ۲۲ ماه نوامبر بوده است که نسبت به قیمت ۶۷۰-۶۴۰ یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت این محصول وارداتی به کشورهای جنوب اروپا به میزان ۶۶۰-۶۴۰ یورو به ازای هر تن طی هفته گذشته بوده است.

قیمت ورق گالوانیزه مرکز آهن

عدم تاثیر قیمت ورق سرد از بازار وارداتی

قیمت های پیشنهادی پایین تر برای ورق سرد وارداتی در اروپا تاثیری بر قیمت ها در بازار داخلی این محصول نداشته است. برخلاف کاهش قیمت ورق سرد در بازار وارداتی، اختلاف قیمت ورق سرد در بازار داخلی و وارداتی کشورهای اروپایی آن قدر بالا نمی باشد که خریداران جذب بازار وارداتی این کشور شوند. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد در بازار وارداتی کشورهای جنوب اروپا به میزان ۵۸۰-۵۶۰ یورو (۵۸۱-۶۵۷ دلار) به ازای هر تن تا تاریخ ۲۲ ماه نوامبر بوده که نسبت به قیمت ۵۹۰-۵۷۰ یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است.

حد پایین ارزیابی ها از پیشنهادات قیمت در ویتنام و کره جنوبی منعکس شده در حالی که حد بالای قیمت ها از پیشنهادات کشور هند منعکس گردیده است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق سرد در بازار داخلی کشورهای جنوب اروپا به میزان ۶۰۰-۵۷۰ یورو به ازای هر تن بوده است. بنابراین مشاهده می شود که تفاوت چندانی مابین قیمت این محصول در بازار داخلی و وارداتی این کشورها وجود ندارد. قیمت ها در بازار داخلی کشورهای اروپای جنوبی از این واقعیت پیروی می کند که محموله های سه ماهه چهارم این کشورها به فروش رسیده و اندکی از پیش خرید سه ماهه اول سال آینده نیز انجام گردیده است.

ارزیابی ورق سرد وارداتی

کارخانجات واقع در اروپا در تلاشند تا قیمت ورق گالوانیزه تولیدی خود را برای نیمه دوم سه ماهه اول سال آینده افزایش دهند ولی در حال حاضر قیمت های پیشنهادی آن ها در رقابت با قیمت های وارداتی  نمی باشد و اکثر خریداران ترجیح می دهند که ورق مورد نیاز خود را از بازار داخلی این کشور خریداری کنند. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد وارداتی کشورهای شمال اروپا به میزان ۵۸۰-۵۶۰ یورو به ازای هر تن تا تاریخ ۲۲ ماه نوامبر بوده است که نسبت به قیمت ۵۹۰-۵۷۰ یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن افزایش یافته است.

هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق سرد در بازار داخلی شمال اروپا به میزان ۶۳۰-۶۱۰ یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۶۲۵-۶۰۰ یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن روند صعودی داشته است. این ارزیابی ها براساس قیمت های قابل اجرا در این مناطق و براساس شنیده های فعالان بازار بوده است. این در حالی است که قیمت های رسمی اعلام شده حدودا به میزان ۲۰-۱۰ یورو به ازای هر تن بیش تر بوده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری