0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش نسبی قیمت روز پروفیل و رضایت عرضه کنندگان

امروز در تاریخ سه شنبه ١٧ بهمن ماه ٩۶ قیمت روز پروفیل در بازار روند افزایشی پیدا کرد. قیمت روز پروفیل با ضخامت ٢.۵ در حدود ٢٠ تومان افزایش داشت. این محصول با سایز ٢٠ و ٢٢ در حال حاضر معادل ٢٨٨٠ تومان به بازار عرضه شده است.

قیمت روز پروفیل با ضخامت ٢.۵ و وزن ١٨ هم در حدود ٢٨۵٠ تومان اعلام شده است. البته در برخی از کارخانه ها نیز هیچ گونه رشدی صورت نگرفت و قیمت روز پروفیل مانند قبل ثابت اعلام شد. قیمت روز پروفیل با ضخامت ٣ و سایز ٢٠ و ٢٢ نیز در حال حاضر معادل ٢٨۵٠ تومان به فروش می رسد.

پیشنهادات رفع مشکلات صنعت قوطی پروفیل

دبیر سندیکای لوله و پروفیل در بخشی از سخنرانی خود گفت: در حال حاضر همه دست ‌اندرکاران صنعت پروفیل باید دور هم جمع شوند و راه ‌حل ها و پیشنهادات خود را برای برطرف کردن چالش‌ هایی که بر سر راه این صنعت و در مورد قیمت پروفیل مطرح است، ارائه دهند.

در این زمینه یکی از کارشناسان معتقد است که بدون مشارکت بخش خصوصی و تشکل‌های تخصصی، چالش های مربوط به قیمت پروفیل و نارضایتی تولید کنندگان حل نخواهد شد. نظر کارشناسان و دست ‌اندرکاران این صنعت این است که باید حمایت های بیش تری در جهت رفع مشکلات مربوط به قیمت روز پروفیل انجام شود. آن ها همچنین پیشنهاد هایی هم برای رفع این مشکلات ارائه دادند.

واضح است که قیمت گذاری این محصول یکی از چالش ‌های مطرح شده در مورد وضع فعلی قیمت پروفیل است. در این‌باره یکی از  مسئولین این گونه اظهار کرد که: یکی از پر اهمیت ترین مشکلات چرخه تولید پروفیل در کشور، موضوع قیمت گذاری آن است. کنترل قیمت پروفیل از هزینه های مواد اولیه تا تولید نهایی باید دقیق انجام شود تا در این میان نه مصرف کنندگان زیان مالی ببیند و نه تولید کنندگان زیر بار هزینه های موجود کمر خم کنند.

قیمت پروفیل اصفهان

این در حالی است که بار ها و بارها تاکید شده است که باید اجازه داد عرضه و تقاضا راه خودشان را در بازار پروفیل پیدا کنند. قیمت های دستوری و فشار آوردن به این بخش در نهایت منجر به ایجاد رانت و نارضایتی تولید کننده و مصرف کننده در مورد قیمت پروفیل خواهد شد.

تامین مواد اولیه تولید پروفیل

علاوه بر این، تامین مواد اولیه برای تولید پروفیل و همچنین واقعی نبودن میزان مصرف داخلی نیز از جمله مشکلات مربوط به قیمت روز پروفیل به‌ شمار می‌روند. یکی دیگر از مسئولین در مورد قیمت روز پروفیل گفت که در حال حاضر مشکلات و چالش‌های بسیاری بر سر راه قیمت گذاری این محصول است.

نخستین چالش مربوط به قیمت گذاری پروفیل، تامین مواد اولیه توسط تولید کنندگان این محصول آن هم با صرف هزینه های بالا است که باید برای آن آینده ‌نگری بیش تری داشته باشیم. علاوه بر این، موضوع دیگر این است که مصرف پروفیل در حال حاضر بیش از اندازه واقعی متصور شده و تفکیکی بین مصرف واقعی با مصرف ظاهری لحاظ نشده است. به علاوه، مصرف بلندمدت و پایدار پروفیل در کشور یک مصرف واقعی به ‌حساب می آید.

همچنین برخی این گونه اظهار نظر می کنند که اگر دولت دخالتی در صنعت پروفیل نداشته باشد، به‌ طور یقین بیش ترین کمک را به این صنعت کرده است. صنعت خودرو را در نظر بگیرید، مثلا اگر صنعت خودرو مورد حمایت دولت قرار نمی‌گرفت، خودروسازان خود پیشگام می‌شدند و این صنعت بر مبنای رقابت درست در کشور پایه ‌ریزی می‌شد.

در بحث چالش های فعلی مربوط به قیمت پروفیل هم باید گفت که از حدود ۴ تا ۵ سال پیش نخستین معضلات گریبان گیر پروفیل سازان داخلی شد که با دخالت دولت وضع به مرور خراب تر شد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0