0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل بازار لوله گالوانیزه بهمن ماه

در حال حاضر در تاریخ شنبه ١۴ بهمن ٩۶ قیمت لوله گالوانیزه با ضخامت ٢ و ٢.۵ ثابت اعلام شده است. قیمت لوله گالوانیزه با ضخامت ٢ با قطر های مختلف در حدود ۴۶٢٠ تومان اعلام شد که پس از افزایشی که در تاریخ دوم بهمن به دلیل بالا رفتن نرخ ارز رخ داد، تا کنون ثابت باقی مانده است. علاوه بر این، قیمت لوله گالوانیزه با ضخامت ٢.۵ نیز با قطر های مختلف معادل ۴۵٧٠ تومان به بازار عرضه شد.

برخی از کارشناسان و تحلیل گران بر این باورند که زمزمه هایی که در مورد افزایش قیمت قراضه و به طور کلی مواد اولیه، طی روز های اخیر مرتبا به گوش می رسد احتمالا دلیل ثابت ماندن قیمت لوله گالوانیزه در بازار داخلی می باشد. این در حالی است که نوسانات مداوم نرخ ارز طی روز های جاری هیچ گونه تاثیر قابل لمسی بر این مواد نگذاشته است.

با این که بالا رفتن نرخ ارز در روز های اولیه بهمن ماه موجب افزایش قیمت لوله گالوانیزه شد اما بی تاثیر بودن افزایش مجپدد نرخ ارز بر این محصول هم خود به سوالی بی جواب مبدل شده است.علاوه بر این، برخی دیگر از کارشناسان نیز بر این باورند که در حال حاضر به دلیل افزایش بی رویه تولید لوله گالوانیزه و کمبود تقاضا در بازار هرچند قیمت ها کاهش پیدا نکرده است اما از اوایل بهمن تا کنون به جز یک مورد، دیگر افزایش قیمتی هم مشاهده نشده است.

قیمت لوله گالوانیزه

کافی نبودن بودجه کارخانجات

دلیل این امر شاید این باشد که کارخانه های لوله سازی کشور با مشکلاتی مواجه هستند و دولت هم برای مرتفع شدن این مشکلات در حال حاضر کمکی نمی کند. علاوه بر این، چند روز پیش وزیر نفت دستور داد که کارخانه های داخلی سرعت تولید لوله برای پروژه های انتقال نفت و گاز را بالا تر ببرند و این در حالی است که با ثابت ماندن قیمت لوله گالوانیزه و دیگر محصولاتی از این دست، احتمالا کارخانه های لوله سازی بودجه کافی برای تامین مواد اولیه و پرداخت حقوق کارگران برای تولید این مواد با حجم انبوه را ندارند.

با این حال در روز پنج شنبه هفته گذشته روابط عمومی فولاد اکسین خوزستان این گونه گزارش کرد که در جلسه ای که با حضور وزیر نفت، صنعت گران، ورق سازان و لوله سازان استان خوزستان برگزار شد، تصمیماتی اتخاذ گردید که طبق آن کارخانه های فولاد اکسین خوزستان و لوله سازی ماهشهر و اهواز، موظف شدند تا با تولیدات خود پروژه های نفت و گاز را تسریع بخشند.

برنامه ریزی ها برای سال آتی

پس از اتمام این جلسه با صحبت هایی که حول محور کمبود بودجه این کارخانه ها برای افزایش تولید زده شد، امیر کاوه دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی ایران از کارخانه های فولاد اکسین خوزستان، و لوله سازی ماهشهر و اهواز بازدید کرد و در دیدار با مدیران عامل این کارخانه ها در خصوص حمایت آن ها برای فراهم کردن مواد اولیه و کم تر کردن هزینه های جانبی به منظور سرعت بخشیدن به انجام بهتر پروژه های خطوط انتقال نفت و گاز بحث و تبادل نظر کردند.

علاوه بر این، کارشناسان پیش بینی می کنند که سود حاصل از انجام این پروژه ها به این کارخانه ها کمک خواهد کرد تا وضعیت مالی خود را سر و سامان دهند. البته کارخانه های لوله سازی موظفند برای تولیدات خود در راستای انجام این پروژه ها، از بهترین متریال و با بالا ترین کیفیت استفاده کنند که پس از این همین امر باعث رقابتی شدن قیمت لوله و رضایتمندی هر چه بیش تر خریداران داخلی و خارجی خواهد شد. بنابراین انتظار می رود که در ماه های آتی با توجه به دلایلی که عنوان شد بازار لوله رونق گیرد و شاهد افزایش تقاضا باشیم.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0