0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق سیاه صادراتی از سوی کارخانه های ژاپنی

کارخانه های ژاپنی همچنان به افزایش قیمت ورق سیاه در بازار های بین المللی ادامه می دهند، زیرا تقاضا هنوز قوی است و معمولا حجم زیادی سفارش داده می شود. با این وجود تخفیف در معاملات هنوز هم از سوی معامله گران ژاپنی امکان پذیر است.
قیمت ورق سیاه کارخانه ها ی ژاپنی در حدود  600 دلار در هر تن FOB (حدود 620 تا 630 دلار در هر تن CFR آسیا) برای حمل و نقل و تحویل در ماه اکتبر اعلام شد،  که نسبت به قیمت های دو هفته ی گذشته تا 35-50 دلار در هر تن بیش تر شده است.
برخی از شرکت کنندگان در بازار پیشنهادات خود را در مورد خرید ورق سیاه با قیمتی معادل 590 دلار در هر تن فوب گزارش دادند، اما حتی با وجود کیفیت بالای محصولات آهن آلات ژاپنی و این سطح از قیمت نیز در بازارهای بین المللی جذاب نیست.
معامله گران ژاپنی به متال اکسپرت گفتند: ” تامین کنندگان هنوز هم در بازار صادرات ورق سیاه فعال هستند، زیرا تقاضای محلی در بخش خودرو ژاپن از آنها حمایت می کند. آنها می گویند که تولید محدود است و این وضعیت در چند ماه آینده تغییر نخواهد کرد.
با این حال، بازار محلی می تواند تمام مقادیر مصرفی ورق سیاه (حمل و نقل و تحویل در خارج از کشور ) را با تخفیفی کمتر از 40٪ برای شرکت های   NSSMC و  JFE فراهم کند. تامین کنندگان باید به قیمت ورق سیاه تخفیفاتی برای جذب مشتریان خارجی بدهند. یک شرکت تجاری یک محموله ی حاوی ورق سیاه را یک هفته ی پیش به مبلغ $ 550 / t CFR  در هر تن فروخت.
یکی از معامله گران محلی به متال اکسپرت گفت: “معامله گران تنها نیمی از محصولات آهنی را به به شرکت هایی مانند تویوتا می فروشند.
آن ها احتمالا قیمت ورق سیاه را معادل 600 دلار در هر تن فوب در آینده ی نزدیک اعلام خواهند کرد. یکی از معامله گران دیگر به متال اکسپرت گفت: در هفته گذشته پیشنهاداتی از سوی برخی از معامله گران ارائه شد که طبق آن قیمت ورق سیاه معادل570-580 دلار در هر تن  FOB بود.

افزایش قیمت ورق سیاه شرکت نیوکر  ایالات متحده

 طبق اعلام SSAB، قیمت ورق سیاه شرکت نیوکر ایالات متحده ی آمریکا  با سرعت بیشتری افزایش می یابد. بنابراین به نقل از خبرگزاری ها، قیمت ورق سیاه شرکت نیوکر  44 دلار به ازای هر تن (40 دلار به ازای هر تن فوب) افزایش خواهد یافت که دلیل این افزایش قیمت ورق سیاه هم هزینه ی بالای مواد اولیه و هزینه های ورودی است. شرکت نیوکر قیمت ورق سیاه تولیدی خود را تا 33 دلار  در هر تن (30 دلار در هر اونس) طی هفته ی گذشته افزایش داد و این قیمت گذاری بلافاصله به اجرا در آمد. با این حال، معاملات برای خرید ورق سیاه با درجه ی A588 هنوز گزارش نشده است. علاوه بر این قیمت ورق سیاه  در کشور ایالات متحده ی آمریکا معادل 772-783 دلار در هر تن، ( 700-710 دلار در هر تن EXW) گزارش شد.

قیمت ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

 جنوب اروپا و واردات ورق سیاه به بازار اسپانیا

گروه  Gallardo Balboa اسپانیا اخیرا ورق سیاه خود را به جنوب اروپا صادر می کنند و ادامه این روند برای آن ها امیدوار کننده است.
گروه تجاری  Gallardo Balboa در ماه ژوئیه تولید ورق سیاه خود را در خط تولید جدیدی بطور مجدد در ماه می آغاز کرد. دارایی کلی این شرکت(200،000 ( tpy است و به زودی قیمت ورق سیاه ی جدید خود را به صورت عمومی اعلام خواهد کرد. مقصد اصلی برای فروش ورق سیاه این شرکت که از
دارایی های تجدید شده ی این گروه تجاری فراهم می شود، بازار محلی اسپانیا و همچنین کشورهای اروپایی است. این تولید کننده معتقد است که شرایط بازار در قسمت فروش و ارائه ی قیمت ورق سیاه پشتیبانی خواهد شد. سخنگوی این گروه تجاری به متال اکسپرت گفت: “فعالیت فعلی در بازار با افزایش قیمت ها، احتمالا ثابت باقی خواهد ماند. به همین دلیل ما معتقد هستیم که در سال آینده این وضعیت با افزایش میزان تقاضا و کمبود تولید، تفاوت پیدا خواهد کرد. ”
بازار ورق سیاه اروپا با توجه به تقاضای قوی از سوی صنایع مصرف کننده و همچنین تحویل به موقع آن، روند خوبی را در پیش گرفته است. قیمت ورق سیاه این گروه تولیدی تا میزان 17.2-28.5٪ درصد در مقابل ورق سیاه چینی افزایش داشته است. در این شرایط، تولید کنندگان اروپایی در حال راه اندازی مجدد بخش های مربوط به تولید ورق سیاه است. اروپا با این کار حدود 1.5 میلیون ورق سیاه را به ظرفیت تولید خود در پایان سال 2016 اضافه خواهد کرد. همچنین گروه تجاری Gallardo Balboa  قصد دارد تا تولید تجاری ورق سیاه را در خط تولید مجدد خود تا میزان (15000 tpy  ) در اواخر ماه سپتامبر یا اوایل ماه اکتبر آغاز کند.
سخنگوی این شرکت می گوید:
“برنامه ی اصلی ما این است که خط تولید ورق سیاه را هر چه زود تر راه اندازی کنیم و بازارهای اصلی را در دست بگیریم. همیشه اولویت دادن به کیفیت و خدمات خوب است. ما همچنین می خواهیم سهام بازار ما را تقویت کنیم و قیمت ورق سیاه تولید خود را متناسب با توان خرید مشتریان اعلام کنیم.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0