0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل بازار ورق هفته سوم فروردین ۹۷

طی هفته گذشته قیمت ورق سیاه در نخستین روز هفته در بندر انزلی به میزان ۳۰۲۰۰ ریال گزارش شد. قیمت این محصول در روزهای بعدی روند صعودی را در پیش گرفت و در اواسط هفته به اوج رسیده و به میزان ۳۲۶۰۰ ریال اعلام گردید. هم چنین در روز سه شنبه قیمت ورق سیاه مجددا روند نزولی را در پیش گرفت و به میزان ۳۰۸۰۰ ریال اعلام شد. این در حالی است که قیمت این محصول در بازار جهانی تغییر چندانی نداشته و به میزان ۵۱۰ یورو به ازای هر تن در کشور روسیه و به میزان ۵۷۰ دلار به ازای هر تن در CIS اعلام شد. با این حال فروشندگان این محصول در بازار جهانی در انتظار قیمت های پیشنهادی خریداران در مناقصات می باشند.

به گفته منابع خبری افزایش قیمت ورق سیاه طی هفته گذشته به علت نوسانات ارزی روند صعودی داشته است در حالی که پس از سیاست های ارزی دولت برای دلار ۴۲۰۰ تومانی بایستی قیمت این محصول به میزان ۲۸۰۰۰ ریال به ازای هر کیلو باشد. هم چنین قیمت ورق فولاد مبارکه در بورس کالا با افزایش مواجه گردید. قیمت ورق سیاه این کارخانه در نخستین روز هفته گذشته به طور متوسط به میزان ۲۷۷۲۴ ریال اعلام گردید در حالی که در روزهای میانی هفته قیمت این محصول به میزان ۲۹۸۸۶ ریال رسید و در روزهای پایانی به میزان ۲۹۰۰۰ ریال کاهش یافت.

ورق اکسین اهواز

خریداران همچنان منتظر کاهش قیمت می باشند

هم چنین در حال حاضر اکثر آهن فروشان محصولات فولادی را که با قیمت اندکی خریداری کرده بودند در انبارهای خود موجود دارند. با کاهش نرخ ارز در روزهای پایانی هفته گذشته دیگر کارخانجاتی مانند فولاد مبارکه قادر به افزایش قیمت های خود نمی باشند بنابراین قیمت ورق سیاه و سایر محصولات فولادی در حال حاضر در بازار آهن آلات ثابت باقی خواهد ماند.

قیمت ورق کاویان نیز در هفته گذشته در بازار اعلام نگردید ولی قیمت ورق اکسین در نخستین روز هفته گذشته به میزان ۲۹۲۴۴ ریال اعلام گردید و این قیمت برای سایزهای ۴۰-۸ بوده است. هم چنین در روزهای میانی هفته گذشته نیز قیمت ورق اکسین ناگهان افزایش یافته و به میزان ۳۰۱۶۳ ریال رسید. با این حال از روز سه شنبه قیمت محصولات افزایش نیافته و خریداران به دنبال خرید واقعی محصولات خود بودند. به طور کلی میانگین قیمت ورق سیاه در روز چهارشنبه هفته گذشته به میزان ۲۹۴۵۶ ریال اعلام گردید.

در ماه های پایانی سال ۹۶ قیمت اسلب به میزان ۲۲۰۵۳ ریال بوده است و تولید ورق فولادی با قیمت پایین برای کارخانجات مقرون به صرفه بوده است در حالی که قیمت اسلب در حال حاضر به ۲۳۲۵۹ ریال رسیده است و تولیدکنندگان را با مشکلاتی مواجه ساخته است. قیمت ورق سرد نیز از روزهای ابتدایی هفته گذشته روند صعودی را در پیش گرفته است و این افزایش قیمت در برخی مبادی حتی تا میزان ۱۰۰۰ ریال نیز رسید. روند افزایشی قیمت ورق سرد تا روز سه شنبه هفته گذشته ادامه یافت و پس از آن قیمت این محصول ثابت باقی ماند.

تاثیرات دلار مثبت یا منفی ؟؟

قیمت ورق گالوانیزه قزاق نیز طی هفته گذشته به میزان ۶۴۰ دلار به ازای هر تن اعلام گردید. با توجه به این موضوع قیمت این محصول باید در بازار داخلی به میزان ۳۱۰۰ ریال به ازای هر کیلو باشد. هم چنین قیمت ورق گالوانیزه فولاد مبارکه نیز از همین روند پیروی کرده است و قیمت این محصول در روز دوشنبه به میزان ۳۰۷۷۴ ریال اعلام گردید. هم چنین قیمت این محصول در روز چهارشنبه به طور متوسط به میزان ۳۵۹۱۷ ریال گزارش شده و این قیمت برای ضخامت های ۲-۴/۰ میلی متر بوده است. با این حال میزان تقاضا برای خرید این محصول هم چنان بالا نمی باشد.

قیمت ورق گالوانیزه نیز از همین روند پیروی کرده است و قیمت این محصول به طور متوسط طی هفته گذشته برای ضخامت های ۲-۴/۰ میلی متر به میزان ۲۹۶۷۴ ریال گزارش شده است در حالی که در روز سه شنبه قیمت این محصول به میزان ۴۲۲۴۹ ریال بوده و در روز چهارشنبه به میزان ۴۲۰۶۳ ریال رسید. به طور کلی می توان گفت که بازار ورق فولادی طی هفته گذشته به شدت تحت تاثیر نرخ ارز بوده است. باید توجه کرد که در سال جاری به صادرات فولاد توجه زیادی خواهد شد و صادرات محصولاتی همچون شمش و گندله بسیار به صرفه خواهد بود.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری