0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش خرید ورق سیاه جنوب اروپا به دنبال کاهش تقاضا ۱ نوامبر ۲۰۱۷

خرید ورق سیاه در بازار داخلی کشورهای جنوب اروپا به دنبال کاهش میزان فعالیت تجاری کاهش یافته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی جنوب اروپا کاهش یافته و به میزان ۵۱۰-۴۹۰ یورو (۵۹۴-۵۷۰ دلار) به ازای هر تن تا تاریخ ۱ ماه نوامبر رسیده است. این در حالی است که قیمت ورق سیاه در هفته قبل از آن به میزان ۵۲۰-۵۱۰ یورو به ازای هر تن بوده است. در حال حاضر کارخانجات اروپا به دلیل کاهش میزان تقاضا نمی توانند قیمت محصولات پیشنهادی خود را به میزان بیشتری افزایش دهند. به نظر می رسد خریداران میزان موجودی کافی در انبارهای خود داشته و تمایلی به خرید ورق سیاه به میزان بیشتر ندارند. حد پایین قیمت ورق سیاه در ارزیابی ها قیمت کارآمد این محصول بوده که کارخانجات کشور ایتالیا آن را پذیرفته اند. مشکلات فنی سبب محدود کردن میزان تولید ورق سیاه تولید شده توسط کارخانجات ایتالیا شده است. اکثر محصولات تولیدی توسط این کارخانجات به فروشندگان ایتالیایی به فروش رسیده و باقیمانده آن به سایر مشتریان بزرگ فروخته شده است.

معاملات خرید این محصول طی هفته گذشته اعلام گردیده است که قیمت ورق سیاه در این معاملات به میزان ۴۸۰ یورو به ازای هر تن در کشور ایتالیا اعلام شده است. با این حال قیمت اعلام شده در این معامله در محدوده قیمت ورق سیاه اعلام شده توسط ارزیابی های متال بولتن نبوده است. در همین زمان، کارخانه اپراتور ورق سیاه ( کارخانه Arvedi) قیمت ورق سیاه تولیدی خود را به میزان ۵۰۰ یورو به ازای هر تن اعلام کرده است. به گفته منابع خبری این کارخانه در حال حاضر تمایل چندانی به خرید ورق سیاه تولیدی خود ندارد. در حالی که حد بالای ارزیابی قیمت ورق سیاه براساس قیمت پیشنهادی کارخانه آرسلورمیتال می باشد، بیشتر تولیدکنندگان این محصول قیمت ورق سیاه پیشنهادی خود را برای خریداران عمده به میزان ۴۸۵-۴۸۰ یورو به ازای هر تن اعلام کرده اند که این قیمت در محدوده ارزیابی های این مجله نبوده است.

قیمت ورق سیاه در بازار وارداتی این کشور نیز کاهش یافته است هرچند به نظر می رسد کاهش قیمت این محصول در بازار وارداتی کشورهای اروپایی بر قیمت آن در بازار داخلی این کشورها تاثیر منفی داشته باشد. این در حالی است که قیمت ورق سیاه پیشنهادی در بازار وارداتی هم چنان برای خریداران بالا بوده و این قیمت تحت تاثیر نوسانات قیمت دلار قرار گرفته است. ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه وارداتی به کشورهای جنوب اروپا به میزان ۵۲۰-۵۱۰ یورو به ازای هر تن تا تاریخ ۱ ماه نوامبر بوده است که نسبت به قیمت ۵۳۰-۵۱۰ یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. کارخانجات واقع در کشور ترکیه قیمت ورق سیاه صادراتی خود را به میزان ۵۱۵-۵۱۰ یورو به ازای هر تن اعلام کرده اند در حالی که تولیدکنندگان این محصول در کشور هند قیمت ورق سیاه تولیدی خود را به میزان ۵۲۰-۵۱۵ یورو به ازای هر تن اعلام کرده اند. تولیدکنندگان این محصول در کشور روسیه نیز میزان فعالیت خود را در بازار وارداتی کشورهای اروپایی کاهش داده اند که این امر پس از تعیین عوارض ضد دامپینگ توسط این کشور برای واردات ورق سیاه از کشورهای مجاور صورت گرفته است.

صادرکنندگان هنوز قیمت دقیقی را برای ورق سیاه تولیدی خود به کشورهای اروپایی پیشنهاد نداده اند و تاکنون هیچ معامله ای مابین این کشورها صورت نگرفته است. کمیسیون اروپا عوارض ضد دامپینگ جدیدی را برای قیمت ورق سیاه وارداتی از کشورهای برزیل، ایران، روسیه و اوکراین تعیین کرده است که بر بازار داخلی کشورهای اروپایی نیز تاثرگذار بوده است. به گفته منابع خبری برخلاف بازار نامساعد خرید ورق سیاه در کشورهای اروپایی، قیمت ورق سیاه هم چنان در این کشورها روند نزولی را در پیش گرفته است. در حال حاضر خریداران منتظر ثبات قیمت ها بوده ولی کارخانجات هیچ دلیلی برای کاهش قیمت ورق سیاه تولیدی خود در حال حاضر ندارند.

قیمت ورق سیاه اصفهان مرکزآهن

نوسانات قیمت ورق سیاه کشورهای شمال اروپا

ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه در بازار کشورهای شمال اروپا تا روز چهارشنبه به میزان ۵۴۰-۵۳۰ یورو به ازای هر تن ثابت بوده است. تولیدکنندگان در کشور آلمان قیمت ورق سیاه تولیدی خود را در نرخ پایین ارزیابی ها اعلام کرده اند. این در حالی است که قیمت های رسمی اعلام شده در بازار کشورهای شمال اروپا به میزان ۵۷۰-۵۶۰ یورو به ازای هر تن بوده است. قیمت این محصول برخلاف کاهش فعالیت در بازار خرید ورق سیاه هم چنان ثابت باقی مانده است. معمولا در ماه نوامبر و با نزدیک شدن به پایان سال میزان تقاضا برای خرید این محصولات در بازار داخلی کاهش می یابد. ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه وارداتی به کشورهای شمال اروپا نیز به میزان ۵۲۰-۵۱۰ یورو به ازای هر تن تا تاریخ ۱ ماه نوامبر بوده  که نسبت به قیمت ۵۳۵-۵۲۰ یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. این ارزیابی ها براساس پیشنهادات شنیده شده از سوی کشورهای ترکیه و هند بوده است. هم چنین کارخانه Severstal نیز قیمت ورق سیاه تولیدی خود را به میزان ۵۱۰ یورو به ازای هر تن پیشنهاد داده است که این قیمت شامل ۶/۱۷ یورو به ازای هر تن عوارض ضد دامپینگ نیز می باشد. هرچند میزان ظرفیت ورق سیاه پیشنهادی از سوی کارخانجات کشور روسیه محدود اعلام گردیده است.

نوسانات قیمت ورق سیاه در بازار اروپای مرکزی

ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه در بازار کشورهای اروپای مرکزی نیز به میزان ۵۲۵-۵۲۰ یورو به ازای هر تن تا تاریخ ۱ ماه نوامبر اعلام شده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت باقی مانده است. این ارزیابی ها نیز براساس قیمت های کارآمد شنیده شده در بازار گزارش شده است. این در حالی است که میزان تقاضا برای خرید ورق سیاه در کشورهای اروپایی در ماه جاری بسیار کاهش یافته است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری