0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

انتظار افزایش قیمت  لوله داربستی در روسیه

یک روند صعودی پایدار در بازار صادرات ممکن است منجر به افزایش قیمت لوله داربستی داخلی روسیه شود. علاوه بر این، کارخانه های روسیه از طریق رقابت نرم در بخش واردات، مورد پشتیبانی قرار می گیرند. در عین حال، عوامل محدود کننده ای همچون عرضه بیش از حد لوله های موجود در بازار و تقاضای ناکافی کاربران نهایی نیز وجود دارد.

در نیمه دوم ماه ، قیمت لوله داربستی داخلی با ضخامت 4 تا 10 میلیمتر، از ابتدای ماه بدون هیچ تغییری در مبلغ 32.300 تا 32.500 روبل در تن (547 تا 550 دلار در هرتن) CPT مسکو باقی مانده است. قیمت ها شامل مالیات بر ارزش افزوده 18٪ می باشند و همچنین 1 دلار معادل 59.08 روبل است. با این حال، شرکت کنندگان در بازار خاطر نشان می کنند که افزایش تقاضای کاربر نهایی که در اوایل ماه جولای مشاهده می شد،هم اکنون متوقف شده است. بنابراین، رقابت بین شرکت های تجاری همچنان باقی مانده است اما هنوز هم موجودی انبارها بسیار بالا است.

افزایش قیمت لوله داربستی داخلی عمدتاً به دلیل روند صعودی در بازارهای صادراتی است. براساس برآوردهای متال اکسپرت، در اواسط جولای قیمت لوله داربستی در روسیه 25 تا 30 دلار در هر تن کمتر از قیمت لوله داربستی در بازارهای خارجی است که این موضوع از وجود وضعیت منظم در بازار متفاوت می باشد (سودآوری داخلی به طور سنتی از فروش صادرات پیشی گرفته است).

رقابت ضعیف در بازار خرید لوله داربستی

در عین حال، با توجه به رقابت ضعیف با چین و تقاضای پایدار در خارج از کشور، تولیدکنندگان در حال افزایش قیمت صادرات لوله داربستی تولید شده در ماه سپتامبر هستند که25 تا 30 دلار در هر تن افزایش قیمت داشته و  به 510 دلار در هر تن فوب دریای سیاه رسیده است. علاوه بر این، تولید کنندگان از کاهش ارزش  روبل بهره مند شده اند. در این شرایط، انتظار می رود که قیمت لوله داربستی داخلی در ماه آگوست 1.5 تا 2 درصد افزایش یابد و در ماه سپتامبر، این افزایش قیمت ادامه یابد.

فشار بر واردات کاهش یافته است. کاهش محموله های قزاقستان به وضوح به چشم می خورد. با توجه به شرکت کنندگان در بازار، شرکت آرکلور میتال ترجیح می دهد که لوله داربستی را به بازارهای دیگر که بازده آنها بالاتر است، عرضه کند.

قیمت آهن آلات اصفهان

افزایش مجدد قیمت لوله داربستی در لهستان به خاطر قراضه گران قیمت و تقاضای قوی

قیمت لوله داربستی در لهستان همچنان با افزایش مواجه شده است، درحالیکه این روند افزایش در قیمت لوله داربستی با افزایش قیمت قراضه و تقاضای بهتر، افزایش می یابد. تولید کنندگان برای افزایش قیمت لوله داربستی در ماه آگوست تصمیم گیری می کنند. تولید کنندگان لهستان قیمت لوله داربستی داخلی را تا مبلغ 1.980 تا 2.050 زلوتی در هر تن ( 467 تا 483 یورو در هر تن CPT افزایش دادند در حالیکه قیمت ثبت شده لوله داربستی در دو هفته پیش 1.900 تا 1.940 زلوتی در هر تن ( 450 تا 460 دلار در هر تن CPT ) بوده است.

شایان ذکر است که  1 یورو معادل 4.24 زلوتی لهستان می باشد.انتظار می رود که تقاضا از سوی شرکت های تجاری در ماه آگوست افزایش بیشتری داشته باشد. علاوه بر این، اکثر مصرف کنندگان مجبور بودند که انبارهای خود را پر کنند. یکی از منابع به متال اکسپرت اظهار داشت: “ما اکنون در حال تکمیل انبارها می باشیم، زیرا تولیدکنندگان رویکرد صعودی  را در پیش گرفته اند – ما انتظار داریم که افزایش قیمت دیگری برای لوله داربستی در ماه آگوست اتفاق بیفتد.”

تاثیر قیمت قراضه بر قیمت لوله داربستی

علاوه بر این، هزینه های بالای قراضه ( که به طور متوسط  10 یورو درهر تن رشد داشته) و پیش بینی افزایش بیشتر در ماه های آینده نیز از روند صعودی تولیدکنندگان حمایت می کند. انتظار می رود قیمت لوله داربستی برای تولیدی ، در پایان این هفته اعلام شود. قیمت لوله داربستی وارداتی  لهستان نیز افزایش یافت. قیمت لوله داربستی پیشنهادی از آلمان معادل 480 یورو در هر تن CPT  ارائه گردید،که  از 10 تا 20 یورو در هرتن طی یک دوره دو هفته ای افزایش داشته است. پیشنهادات قیمت لوله داربستی ایتالیا در حدود 480 یورو در هر تن CPT  برآورد می شود.

تأمین کنندگان روسیه لوله داربستی را با قیمت 450 یورو در هر تن CPT برای خریداران لهستانی عرضه می کنند. شرکت کنندگان در بازار که توسط متال اکسپرت مورد مصاحبه قرار گرفتند معتقدند که قیمت لوله داربستی در لهستان در ماه آگوست افزایش خواهد یافت. یکی از تجار داخلی اظهار داشت :”انتظار می رود که  قیمت قراضه دوباره با رشد مواجه شود،در حالیکه تقاضای بازار قوی می باشد. ما انتظار ثبات را در بازار نداریم. من فکر می کنم تولیدکنندگان دوباره قیمت لوله داربستی را 5 تا 10 یورو در هر تن، افزایش دهند.

قیمت لوله اصفهان

قیمت پایین لوله داربستی وارداتی در اتحادیه اروپا

طی تحقیقات ضد دامپینگ علیه لوله داربستی وارداتی از چهار کشور، از جمله روسیه و اوکراین، کمیسیون اروپا کاهش قیمت آستانه را پیشنهاد داد  و همچنین مقرراتی برای هر صادر کننده تعیین کرد که در صورت فروش کمتر از سطح ثابت،این مقررات شامل او می شود. در مورد اینکه آیا این تصمیم منصفانه است یا خیر، شرکت کنندگان در بازار نظرات مختلفی دارند. با این حال، این اقدامات با هدف خنثی کردن عرضه کنندگان کشورهای مستقل مشترک المنافع برای خارج کردن آنها از بازار نمی باشد.

پیشنهاد قیمت پایین، به عنوان بخشی از افشای اطلاعات در پرونده تجارت فعلی در این هفته معادل  472.27 یورو در هر تن مرز اتحادیه اروپا اعلام شده است. در نتیجه، اگر قیمت ها در سطوح آستانه  فروش لوله داربستی برای اتحادیه اروپا تنظیم شود، شرکت کنندگان در این مورد از عوارض اضافی معاف هستند.

بازار صادراتی لوله داربستی

در غیر این صورت صادرکنندگان مجبور خواهند شد بسته به نوع عرضه کننده 5.5  تا 33٪ عوارض پرداخت کنند. یکی از منابع به متال اکسپرت گفت: “این تصمیم به نوعی بی سابقه است و نشان می دهد که برای برگزاری گفتگویی سازنده با هر دو طرف آمادگی لازم وجود دارد ، زیرا در حالیکه مواد وارداتی در دسترس می باشند، این امر از تولیدکنندگان داخلی محافظت می کند .”

در عین حال، برخی ازفعالان بازار داخلی  اظهار داشتند که تنظیم قیمت پایین به اندازه کافی عادلانه است. یکی از منابع با آگاهی از این وضعیت گفت: “قیمت پایین بر اساس قیمت های زغال سنگ کک و در حدود اوایل سال 2017 بوده است. در عین حال، یک روش برای شاخص سازی قیمت آستانه و همچنین مدت اعتبار هنوز مشخص نشده است.

همانطور که قبلا گزارش شده، تصمیم نهایی در این مورد، در 7 اکتبر اتخاذ خواهد شد. برای سازنده ترین تصمیم، کمیسیون اروپا طی دو ماه آینده پیشنهادات و نظرات طرفین درگیر را جمع آوری می کند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0