0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ارزیابی قیمت ورق سیاه کشور چین

طی روزهای اخیر افزايش قیمت ورق سیاه توانايى رقابت تولیدکنندگان کشور چین را كاهش داده است و باعث شد در هفته جاري فروش ورق سیاه صادراتي چين در بازارهاي خارجي تضعيف گردد. به گفته منابع خبری میزان تقاضاي خرید ورق سیاه در بازار داخلي کشور چين به اندازه اي مطلوب بوده است كه تمايل به فروش دربازارهاي صادراتي را به حداقل رسانده است.

بيشتر فولاد سازهاي کشور چين  قیمت ورق سیاه صادراتي خود را 575-560 دلار به ازای هر تن FOB پيشنهاد داده اند كه اندكي بالاتر از 565-560 دلار به ازای هر تن FOB در يك هفته قبل بود. به گفته منابع خبری قيمت ورق سیاه در معاملات در بازار داخلي چين 4150 يوان به ازای هر تن EXW مي باشد كه معادل 578 دلار به ازای هر تن FOB است. به همين دليل فولادسازها در کشور چین در قيمت ورق سیاه تعيين شده براي صادرات حاضر به ارايه تخفيف نيستند و خریداران نیز انتظار دارند قیمت ها کاهش یافته و یا تخفیف هایی در نظر گرفته شود. بنابراین میزان تقاضا برای خرید این محصول کاهش یافته است.

با چنين شرايطي در بازار ورق سیاه صادراتي چين رقابت پذيري خود را در بازارهاي جنوب شرق آسيا به خصوص ويتنام از دست داد و جاي خود را به ورق سیاه روسيه با قيمت هاي معاملات در سطح 553 تا 555 دلار به ازای هر تن CFR گريد SAE 1006ضخامت 2.00 ميلي متر داد. بيشتر تحليل گران فولاد در چين براي يكي دو ماه آينده ثبات نسبي قيمت ورق سیاه را با افت و خيزهايی تحت تاثير تغييرات شرايط بازار پيش بيني كرده اند. قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین تا روز چهارشنبه مورخ 22 نوامبر بسیار پیچیده بوده است. قیمت این محصول در منطقه تینجان به دنبال کاهش عرضه این محصول روند صعودی را در پیش گرفته است.

قیمت های پیشنهادی کارخانجات

این در حالی است که قیمت این محصول در منطقه شانگهای روند نزولی را پیش گرفته است و نوسانات قیمت ورق سیاه در مناطق مختلف متفاوت بوده است. قیمت ورق سیاه در منطقه شانگهای به میزان 4140-4110 یوان (624-620 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 10 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

هم چنین در شمال چین و منطقه تینجان نیز قیمت این محصول تا تاریخ 21 ماه نوامبر به میزان 4140-4100 یوان به ازای هر تن اعلام شده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 10 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. قیمت ها در منطقه تینجان روند صعودی را در پیش گرفته است چراکه برخی از کارخانجات آن منطقه به علت تعمیرات و نگه داری میزان تولید خود را کاهش داده و برخی ناچار به افزایش قیمت های خود شده اند. هم چنین قیمت های لحظه ای در این شهر در حال کاهش بوده است. به گفته منابع خبری فعالیت تجاری در منطقه شانگهای بسیار کاهش یافته است و میزان تقاضا نیز روند نزولی داشته است.

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی چین به میزان 550 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 2 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. کارخانجات اصلی در کشور چین نیز قیمت های پیشنهادی خود را به میزان ثابت نگه داشته اند و قیمت های پیشنهادی آن ها به میزان 560 دلار به ازای هر تن اعلام شده است. این در حالی است که صادرکنندگان ورق سیاه در این کشور قیمت ورق سیاه صادراتی خود را به میزان 555 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند و میزان هزینه حمل کالا نیز به میزان 10 دلار به ازای هر تن می باشد.

ورق سیاه مرکزآهن

معاملات ورق سیاه چین

یک تاجر دیگر نیز بیان کرده است که معاملاتی شنیده شده است ولی هنوز به طور کامل تایید نشده است. هم چنین پیشنهاداتی نیز در منطقه شانگهای شنیده شده است ولی این پیشنهادات توسط تولیدکنندگان این محصول هنوز پذیرفته نشده است. تعدادی از صادرکنندگان در روز چهارشنبه بیان کرده اند که قیمت پیشنهادی خریداران به میزان 550 دلار به ازای هر تن بسیار کم بوده است. هم چنین کارخانجات می توانند محصولات خود را با قیمت بیشتری در بازار داخلی به فروش برسانند بنابراین میزان توجه آن ها به بازارهای صادراتی کاهش یافته است.

در حال حاضر میزان تقاضا برای خرید ورق سیاه در این مناطق به شدت کاهش یافته و بنابراین واردکنندگان نیز تمایلی به فروش محصولات خود به کشور چین ندارند چراکه قیمت های پیشنهادی خریداران بسیار پایین می باشد. بنابراین در حال حاضر بازار وارداتی و صادراتی برای ورق فولادی در کشور چین ضعیف می باشد. این در حالی است که بازار داخلی این کشور به شدت رونق یافته است. بیشترین معاملات صورت گرفته برای فروش این محصول به میزان 3899 یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 36 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0