0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ارزیابی بازار ورق گالوانیزه اوکراین

تاخیر در افزایش فصلی تقاضا، مشکلات مالی و ذخایر موجود ورق گالوانیزه در انبارهای تجار باعث ایجاد فشار بر تولید کننده های گالوانیزه در اوکراین شده است. با این وجود انتظار افزایش تقاضا در ماه MAY می تواند باعث حفظ قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی اوکراین گردد.

تغییر چندان زیادی در بازار گالوانیزه اوکراین در ماه آوریل اتفاق نیفتاده است و تولید کننده های داخلی قیمت ورق گالوانیزه را در این ماه حدود 1 درصد افزایش دادند. اما شرکت MODULE که معمولا قیمت های بالایی برای محصولات خود وضع می کند، این بار تخفیف فروش 750 گریونی معادل 28 دلار بر تن برای محصولات خود تعین کرده است.

با تمام این احوال شرکت های تجاری به دلیل کمبود نقدینگی قیمت های فروش را بدون تغییر نگه داشتند و تخفیفی ارایه ندادند. در نتیجه خرید ورق گالوانیزه از فولادسازها به حداقل رسید.

قیمت ورق گالوانیزه اروپا از دور رقابت خارج شد

پیشنهاد فروش ورق گالوانیزه چین ضخامت 0.40 تا 0.45 میلیمتر با پوشش روی 40 تا 60 گرم بر متر مربع از ابتدای ماه آوریل تا کنون در محدوده 680 تا 710 دلار FOB (نرخ کرایه حمل تا اوکراین 45 تا 50 دلار بر تن) قرار دارد که 5 تا 10 دلار بالاتر از ماه مارس است. قیمت ورق گالوانیزه صادراتی چین 40 تا 70 دلار ارزان تر از گالوانیزه اوکران است که باعث می شود خریداران ریسک واردات و نگه داری در انبارهای را بپذیرند.

قیمت ورق گالوانیزه اروپا نیز در بازار اوکراین رقابتی نیست. بیشتر وارد کننده های اوکراینی فقط به منظور تامین نیاز مشتریان خود اقدام به ثبت سفارش می کنند. به طور خاص افزایش 4 تا 16 یورو بر تن در قیمت محصولات تحویل ماه آوریل به دلیل رشد قیمت روی بوده است.

شركت US Steel Kosice در اسلواكي  قيمت فروش ماه MAY  را بدون تغيير نسبت به قبل اعلام كرد. فعالان بازار پیش بینی می کنند قیمت ورق گالوانیزه در بازار در ماه MAY افزایش یابد که عامل حمایت از قیمت های داخلی خواهد شد.

قیمت ورق گالوانیزه

افزایش قیمت ورق سیاه بازار داخلی چین

در طی هفته گذشته میانگین قیمت ورق سیاه بازار داخلی چین کمی افزایش داشته در حالی که سطح فعالیت های تجاری پایین رو به متوسط بوده است. در طی هفته گذشته افزایش قیمت بیلت و اسلب بازار داخلی چین به افزایش قیمت ورق سیاه کمک کرده در حالی که به دلیل گرم تر شدن هوا تقاضای ورق سیاه نیز بیشتر شده است.

در همین حال قیمت آتی ورق سیاه در بازار بورس شانگهای در اوایل هفته گذشته افزایش داشته اگرچه در اواخر هفته کاهش یافت. موجودی انبارهای ورق سیاه کاهش داشته است. انتظار می رود قیمت این محصول بازار داخلی چین در هفته پیش رو روند ثابتی داشته باشد.

افزایش قیمت بیلت و اسلب بازار داخلی چین

در طی هفته گذشته قیمت بیلت بازار داخلی چین افزایش داشته اگرچه قیمت بیلت در جیانگ بین کاهش داشته در حالی که سطح فعالیت های تجاری متوسط بوده است. در طی هفته گذشته کارخانه های تولید کننده فولاد به دلیل بهتر شدن بازار فولاد میزان تولید خود را افزایش داده اند که باعث افزایش تقاضای بیلت و اسلب نیز شده است.

در همین حال موجودی انبارهای بیلت و اسلب کاهش یافته که در نتیجه تجار در حال افزایش موجودی انبارهای خود می باشند. به علاوه قیمت آتی فلزات ر چین در اوایل هفته گذشته افزایش یافت که باعث افزایش قیمت بیلت و اسلب شد.

اگرچه قیمت آتی فلزات در آخر هفته گذشته کاهش یافت که کمی تاثیر منفی بر قیمت بیلت و اسلب بازار داخلی گذاشت. انتظار می رود قیمت اسلب و بیلت بازار داخلی چین در هفته پیش رو روند ثابتی داشته باشد.

افزایش قیمت قراضه بازار داخلی چین

در طی هفته گذشته قیمت قراضه بازار داخلی چین روند افزایشی داشته در حالی که سطح فعالیت های تجاری پایین رو به متوسط بوده است. در طی هفته گذشته قیمت قراضه بازار داخلی چین افزایش داشته به خصوص این افزایش در شمال چین به دلیل بهبود بازار بیلت و اسلب بیشتر مشاهده شده است.

در همین حال موجودی انبارهای قراضه فولادسازان پایین می باشد. فعالیت ها در بخش ساخت و ساز به دلیل گرم تر شدن هوا افزایش یافته که باعث افزایش تقاضای فولاد شده و افزایش قیمت قراضه را حاصل شده است. انتظار می رود قیمت قراضه داخلی چین در هفته پیش رو روند افزایشی داشته باشد.

افزایش قیمت روز میلگرد بازار داخلی امارات

در طی هفته گذشته قیمت میلگرد بازار داخلی امارات تنی 25 دلار برای حداقل قیمت و تنی 20 دلار برای حداکثر قیمت افرایش داشته و در حال حاضر تنی 647 تا 659 دلار با احتساب مالیات بر ارزش افزوده به مشتریان تحویل داده می شود. همراه با افزایش قیمت تقاضا نیز در هفته گذشته افزایش داشته که این افزایش قیمت روز میلگرد در بازار داخلی توسط تجار مورد پذیرش قرار گرفت.

مطابقا تقاضای بازار داخلی در سطح مطلوبی می باشد در حالی که انتظار می رود قیمت روز میلگرد در بازار داخلی در هفته پیش رو روند افزایشی داشته باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0