0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل بازار وارداتی خلیج فارس

بنا بر اعلام منابع در روز سه‌شنبه ۲۱ نوامبر؛ طی هفت روز گذشته بازارهای امارات متحده عربی و عربستان بنا بر کاهش قیمت میلگرد ، ضعیف بوده اند. کارخانجات ترکیه ای میلگرد تولیدی خود را با نرخ ۵۱۰-۵۳۰ دلار به ازای هر تن cfr بر پایه وزن تقریبی به امارات متحده عربی پیشنهاد دادند اما معاملاتی در این خصوص شنیده نشد. ارزیابی هفتگی متال بولتن در خصوص قیمت میلگرد وارداتی امارات متحده عربی با نرخ ۵۱۰-۵۲۰ دلار به ازای هر تن cfr بر پایه وزن تقریبی، بدون تغییر بوده است.

قیمت میلگرد پیشنهادی ترکیه به عربستان سعودی هم روی ۵۱۵-۵۲۰ دلار به ازای هر تن cfr بر پایه وزن تقریبی اعلام شده، اما تقاضا در این بازار هم ضعیف بود. ارزیابی هفتگی متال بولتن برای قیمت میلگرد وارداتی عربستان سعودی هم بدون تغییر و با نرخ ۵۱۰-۵۲۰ دلار به ازای هر تن بر پایه وزن تقریبی در روز سه ‌شنبه بود. هفته گذشته، عمده تولیدکنندگان میلگرد داخلی امارات متحده عربی، قیمت های جدیدی را اعلام کردند.

بزرگترین تولیدکننده میلگرد کشور امارات به نام “امارات استیل” پیشنهاد خود را روی قیمت ۲۰۱۶ درهم (۵۴۹ دلار) به ازای هر تن بصورت تحویل درب کارخانه (exw) اعلام می نماید؛ که نسبت به نرخ قبلی ۲۰۹۷ درهم به ازای هر تن exw کاهش قیمت را نشان می دهد. قیمت میلگرد پیشنهادی “Conares Steel” روی ۲۰۱۵ درهم به ازای هر تن exw پیشنهاد می گردد که نسبت به نرخ قبلی ۲۰۹۱ درهم به ازای هر تن exw برای حمل دسامبر، کاهش قیمت را نشان می دهد.

ارزیابی هفتگی متال بولتن برای قیمت میلگرد داخلی امارات متحده عربی ۲۰۱۵-۲۰۱۶ درهم به ازای هر تن exw در روز سه ‌شنبه بود که نسبت به نرخ قبلی ۲۰۹۱-۲۰۹۷ درهم به ازای هر تن exw کاهش قیمت را نشان می دهد.

بازار شمش خلیج فارس

کارخانجات ایران شمش را با نرخ ۴۶۵-۴۹۰ دلار به ازای هر تن cfr  (کیلویی ۱۹۱۵ الی ۲۰۲۰ تومان) را به امارات متحده عربی پیشنهاد دادند اما معاملاتی شنیده نشد. یک شرکت تجاری عنوان نمود بازار ترجیح می دهد تا پایان سال جاری صبر نماید.

ارزیابی نرخ هفتگی متال بولتن در تاریخ ۲۱ نوامبر برای بیلت وارداتی امارات متحده عربی ۴۶۵-۴۸۰ دلار به ازای هر تن cfr بود. که نسبت به نرخ قبلی ۴۸۰-۴۹۰ دلار به ازای هر تن cfr با کاهش همراه بوده است.

قیمت میلگرد اصفهان

افزایش قیمت میلگرد در بازار داخلی چین

قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور چین برای سومین روز متوالی در تاریخ ۲۲ ماه نوامبر افزایشی بوده است و قیمت ها به بالاترین سطح خود در سال جاری رسیده اند. قیمت میلگرد در شرق چین به میزان ۴۳۰۰-۴۲۵۰ یوان (۶۴۸-۶۴۱ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۵۰ یوان به ازای هر تن بالاتر رفته است. قیمت این محصول در بازار شمال چین نیز به میزان ۴۰۷۰-۴۰۵۰ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت قبلی به میزان ۳۰-۲۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

قیمت ها از اوایل سپتامبر روند صعودی را در پیش گرفته است و نسبت به قیمت های سال پیش نیز افزایش یافته است. فعالان بازار انتظار دارند که قیمت ها هم چنان به روند صعودی خود ادامه دهند که علت این امر کاهش میزان فعالیت تولید کارخانه ها با توجه به فرارسیدن فصل زمستان می باشد. هم چنین افزایش قیمت شمش و رونق بازار فیوچرز نیز از عوامل تاثیرگذار بر قیمت میلگرد چین به شمار می رود.

ارزیابی ها از شاخص قیمت این محصول در بازار صادراتی چین نیز به میزان ۵۳۹ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۲۱/۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. افزایش قیمت میلگرد در بازار داخلی چین سبب ثبات نسبی قیمت ها در بازار صادراتی شده است. کارخانجات این کشور هم چنان به پیشنهاد قیمت ۵۵۵-۵۵۰ دلار به ازای هر تن ادامه داده اند.

بازار صادراتی میلگرد چین

برخی تاجران نیز قیمت های پیشنهادی خود را در محدوده ۵۴۵-۵۳۵ دلار به ازای هر تن ارائه کرده اند. خریداران در سنگاپور قیمت های پیشنهادی خود برای میلگرد در مناقصات را به میزان ۵۰۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند که این قیمت نشان دهنده این مطلب است که آن ها در حال حاضر تمایلی به خرید میلگرد از کشور چین ندارند. تعدادی از خریداران در جنوب شرقی آسیا نیز قیمت های پیشنهادی خود را در مناقصات به میزان ۵۳۰-۵۲۵ دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده اند ولی هیچ یک از کارخانجات حاضر به قبول پیشنهادات خریداران در مناقصات نمی باشند.

قیمت های پیشنهادی کشور چین برای صادرات میلگرد به سنگاپور خارج از محدوده قیمت های پیشنهادی در بازار بوده است. هم چنین شمش در این کشور به میزان ۳۸۵۰ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۲۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین بیشترین معاملات صورت گرفته برای این محصول به قیمت ۳۸۱۷ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۵۴ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. بنابراین قیمت های پیشنهادی کارخانجات چین هم چنان در حال افزایش بوده و این روند بر قیمت میلگرد سایر کشورها نیز تاثیرگذار بوده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  0
  سوالات و نظرات کاربران
  اختیاری
  اشتراک گذاری