0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات شاخص هاي قراضه بازار آهن آلات تركيه

تولیدکنندگان آهن آلات تركيه به هفته سوم عدم حضور در بازار خريد قراضه وارد شدند. تنها به دليل  تغييرات پيشنهادهاي خريد و فروش شاخص هاي متال بولتن مجددا ارزيابي شد.

26 مارس شاخص قراضه وارداتي به تركيه از امريكا با افزايش 0.37 دلار به 378.08 دلار CFR و شاخص اروپا با افزايش 0.41 دلار به 368.10 دلار CFR رسيد.

تامين كننده هاي آمريكايي بر قيمت 385 تا 390 دلار CFR پا فشاري مي كنند و تركها در مقابل بالاتر از 375 دلار را نمي پذيرند. همچنين تامين كننده هاي قراضه حوزه درياي بالتيك 375 تا380 دلار CFR پيشنهاد مي دهند.

اما اروپايي ها در فروش قراضه به تولیدکنندگان آهن آلات داخلي اروپا توانستند با قيمتهاي بهتري به فروش برسانند و در اقدامي بي سابقه قراضه موجود در بنادر براي مصرف به كارخانجات فولادسازي  داخلي اروپا حمل شد.

قراضه سنگين 80:20 به قيمت 320 يورو (395 دلار) و قراضه سنگين 90:10 به قيمت 330 يورو به فروش رسيد.

کاهش اضطراب سرمایه گذاران، عامل حمایت از بازارهای سهام دنیا

بازارهای سهام در سراسر جهان در ابتدای هفته جاری پیرو اعلام خبر سفر وزیر خزانه داری امریکا به چین برای انجام مذاکرات و کاهش نگرانی ها از وقوع جنگ تجاری میان دو ابرقدرت اقتصادی جهان، بالاخره روی خوش سرمایه گذاران را مشاهده نمودند.

شاخص MSCI برای سهام ۴۷ کشور دنیا در روز دوشنبه به محدوده مثبت نمودار پا گذاشت و بازار سهام وال استریت نیز بیش از ۱ درصد افزایش یافت. معافیت از تعرفه های آهن آلات و آلومینیوم که از ۲۳ مارس اجرایی شده است تا کنون برای بیشتر متحدان امریکا که از جمله مهمترین کشورهای صادر کننده آهن آلات به امریکا می باشند ایمن شده است و تا ۱ می ۲۰۱۸ اعتبار دارند و پس از آن در صورت توافق با امریکا به صورت دائم اجرایی خواهند شد.

قیمت آهن آلات

رشد بازارهای سهام اروپا

این امر بیش از پیش نشان داده که تعرفه ها تنها دستاویزی برای گرفتن امتیازات از کشورهای دنیا بوده و از ابتدا نیز هدف ترامپ حمایت از صنعت آهن آلات امریکا نبوده است.

بازارهای سهام های اروپایی نیز با رشد مواجه شده اند و شاخص STOXX بیش از ۰/۴ درصد افزایش را ثبت نموده است. شاخص Nikkei ژاپن هم ۰/۷ درصد افزایش یافت و افت روز جمعه را جبران نموده است. تحت تاثیر اخبار ثبات اقتصاد دنیا و امریکا، دلار کمی افزایش یافت، اما هنوز در پایین ترین سطح یکماهه نسبت به ارزهای مهم دنیا قرار دارد.

در بخش کامودیتی ها نیز بهای نفت برنت برای اولین بار از ژانویه در بهای بالای ۷۰ دلار معاملات خود را آغاز نمود، اما انتظار می رود با آرام شدن نسبی شرایط اقتصاد دنیا و افزایش حلقه های چاه نفت امریکا به ۸۰۴، در ادامه معاملات قیمت نفت تحت فشار قرار گیرد. بهای طلا نیز پس از رسیدن به بالاترین رقم در ۵ هفته اخیر، با رشد بازارهای سهام، و افت روبرو شده و به ۱۳۴۵/۲۹۰ دلار به ازای هر اونس رسید.

رشد بازار وال استریت با فروکش کردن شعله های جنگ تجاری

سهام اکثر شرکتهای بورس امریکا با اعلام آمادگی چین برای مذاکره با امریکا و کاهش نگرانی ها از وقوع جنگ تجاری میان دو کشور رشد پیدا کردند و افت روز جمعه را در عمل جبران نمودند.

شاخص داوجونز ۱/۵۵ درصد و S&P500 بیش از ۱/۳ درصد رشد نمودند. این رشد پس از پشت سر گذاشتن سخت ترین هفته برای اکثر سهام های جهان در نتیجه اعلام خبر وضع تعرفه توسط امریکا بر ۶۰ میلیارد دلار واردات از چین و افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو حاصل شد.

نرمش چین در برابر خواسته های امریکا از قبیل کاهش تعرفه بر واردات خودروهای امریکایی، باز نمودن درهای کشور بر روی سرمایه گذاری های امریکایی باعث شد تا بازارهای مالی دنیا اطمینان بیشتری از آینده سرمایه گذاری های خود پیدا کنند.

از طرفی، کره جنوبی به عنوان اولین کشوری معرفی شد که به صورت دائم از تعرفه ۲۵ درصدی بر روی آهن آلات وارداتی به امریکا معاف شد. این کشور تنها بایستی به میزان ۷۰ درصد آهن آلات وارداتی طی سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ را به امریکا صادر نماید که تحت هیچگونه تعرفه ای قرار نخواهد گرفت. انتشار این خبر می تواند معاملات صبح فردای بازار سهام کره جنوبی را خصوصا برای شرکت های فولادی با شرایط بهتری همراه سازد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0