0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بی رونقی بازار قوطی پروفیل

طبق بررسی های صورت گرفته توسط تحلیل گران، قیمت پروفیل در و پنجره در بازار تهران نسبت به یک ماه گذشته بدون تغییر اعلام شد و حتی عوامل تاثیرگذاری مانند سرمای هوا و مشکلات حمل و نقل و همچنین نوسانات نرخ ارز هم طی ماه جاری نتوانست بر قیمت پروفیل تاثیری بگذارد.

در حال حاضر در تاریخ پنج شنبه ١٢ بهمن ٩۶، قیمت پروفیل در و پنجره با ضخامت ١.۵ و وزن ١١.٢ معادل ٣۴۵٠ تومان اعلام می شود. اما طبق اطلاعات نموداری، قیمت پروفیل در و پنجره با ضخامت های ٢ و ٢.۵ در بازار اصفهان از اوایل بهمن ماه تا کنون نوسانات بسیاری داشته است. در حال حاضر پروفیل ٢.۵ کارخانه اصفهان در تمامی وزن ها در حدود ٢٩٣٠ تومان اعلام شد که نسبت به روز گذشته ثابت باقی مانده است اما در تاریخ هشتم بهمن با افزایش ١٠ تومانی رو به رو شد که فردای آن روز هم به همان میزان کاهش پیدا کرد.

در مورد قیمت پروفیل ٢ نیز دقیقا وضع به همین منوال بود و این محصول در تمامی وزن ها به مبلغ ٢٩۶٠ تومان به بازار عرضه شد. قیمت پروفیل زد و زد رنگی نیز نسبت به سه چهار روز گذشته ثابت اعلام شد. پروفیل زد کارخانه اصفهان با ضخامت ٢.۵ و ٣ با وزن های مختلف با قیمتی بین ٢٨٠٠ تا ٢٨۶٠ تومان خرید و فروش شد. قیمت پروفیل زد رنگی نیز در بازار اصفهان با وزن ٢.۵ و سایز ١٨ در حدود ٣٠٣٠ تومان اعلام شد. همین محصول با ضخامت ٣ و سایز ١٨ با قیمتی معادل ٣٠٠٠ تومان در دسترس مشتریان قرار گرفت.

قیمت پروفیل اصفهان

نوسانات قیمت پروفیل بازار داخلی

علاوه بر این، برای کارخانه پروفیل سازی اهواز نیز قیمت ها ثابت اعلام شد و این وضعیت بر آن جا نیز مستولی شده است. مهندس مجتبی کیان پیشه عضو هیات مدیره کارخانه پروفیل سازی اهواز (سهامی عام) طی گفت و گویی که با یکی از خبرگزاری ها داشت، در مورد قیمت پروفیل تولیدی این کارخانه اعلام کرد: کارخانه پروفیل سازی اهواز از عدم مدیریت به موقع در انجام معاملات داخلی و تقاضای ضعیف بازار داخلی رنج می برد.

این کارخانه در سال 46 به منظور تولید کلاف و ورق گرم فولادی؛ لوله های گاز و گالوانیزه و پروفیل تاسیس شده است و در سال 1350 نیز مورد بهره برداری قرار گرفت و هم اکنون هم دارای بالاترین استانداردهای بین المللی می باشد اما مشتریان بدون در نظر گرفتن کیفیت بالا و مناسب بودن قیمت پروفیل این کارخانه، تقاضای خود را کاهش می دهند و همواره به دنبال افت قیمت ها هستند و به کیفیت هم اهمیتی نمی دهند.

کیان پیشه، ادامه داد: ️فعالان صنعت لوله و پروفیل اهواز در همین راستا خواستار  بازنگری در قیمت پروفیل این کارخانه شدند و علاوه بر این، درخواست دادند که واحدهای کوچک این کارخانه در واحدهای بزرگ آن ادغام شوند. در حال حاضر فعالان و متخصصان این صنعت معتقدند که قیمت پروفیل کارخانه اهواز نه منطقی است و نه کارشناسی.

چشم انداز صنعت پروفیل ایران

به اعتقاد ْآن ها دولت نباید در قیمت گذاری ها وارد شود. به گزارش خبرگزاری ها در همایش «چشم انداز صنعت پروفیل ایران» یکی از مسؤلین با اشاره ای به وضع فعلی قیمت پروفیل در بازار اظهار داشت: بورس به منظور کاهش دخالت دولت در قیمت پروفیل و سایر محصولات فولادی در کشور راه اندازی شد و در شرایط کنونی هم گردش مالی بالایی دارد، اما اهدف معین شده در بخش فلزات خصوصا بخش پروفیل به مشکل برخورده است.

این کارشناس محصولات فولادی افزود: دلیل وضع فعلی قیمت پروفیل آن است رویه ای به منظور قیمت گذاری ها در سازمتن صنعت معدن و تجارت ایجاد شده است که در واقع کارشناسی منطقی نیست و باید اصلاح شود.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0