0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بی تاثیر بودن حوادث برق کارخانه ی Tenaris Tamsa  در قیمت لوله داربستی

کارخانه ی  Tenaris Tamsa  مکزیک از تولید کننده های پیشرو لوله داربستی در جهان است که قیمت لوله داربستی تولیدی خود را حتی با وجود حادثه ای که در اوت 9 در کوره ذوب رخ داد تحت شرایط عادی نگه می دارد . عملیات تولید لوله داربستی در کارخانه ی لوله سازی شهر وراکروس پس از وقوع حادثه فلج شد. در همان زمان، این کمپانی گزارش داد: “تولید لوله داربستی همچنان به طور طبیعی ادامه دارد و این به دلیل تطابق با تعهداتی که به [Tenaris's]  داده شده است ، می باشد.

این کارخانه ی تولید کننده ی محصولات فولادی در حال حاضر از سهام فولاد موجود استفاده می کند. سخنگوی این کارخانه به متال اکسپرت گفت: اگر چه تعمیرات مورد نیاز در حال انجام است، هنوز مشخص نیست که تولید لوله داربستی این شرکت با دارایی های فعلی از سر گرفته شود. برخی منابع محلی نیز اشاره کرده اند که این تعویق در تولید لوله داربستی می تواند به دلیل بازسازی این بخش حداقل یک ماه به طول بیانجامد. شرکت Tenaris Tamsa دارای ظرفیت طراحی شده برای تولید حدود 1.23 میلیون تن لوله داربستی بدون درز است که اکثر حجم این محصول (حدود 70٪ از آن) به مشتریان خارجی عرضه می شود.

افزایش قیمت لوله داربستی لهستان در ماه اوت

قیمت لوله داربستی در لهستان در میان پیشنهادات محدود افزایش یافت، این به این دلیل است که تقاضا برای خرید آن و قیمت ضایعات قراضه افزایش یافته است. علاوه بر این، انتظار می رود که رشد قیمت ها در ماه سپتامبر ادامه یابد. انتظار می رود که در ماه آگوست، تولید کنندگان لهستانی قیمت لوله داربستی تولیدی خود را افزایش دهند. کارخانه های محلی نیز تا کنون قیمت لوله داربستی 6-12 میلی متری خود را در حدود PLN  2،200-2،220 t در هر تن، یا EUR 515-520 / t   یورو در هر تن اعلام کرده اند ؛ که در مقایسه با سه هفته ی گذشته در حدود ( EUR 4،27 یورو در هر تن) افزایش داشت.

لازم به ذکر است که قیمت لوله داربستی این کارخانه ها در سه هفته ی گذشته حدود PLN 2،050-2،100 در هر تن، معادل ( EUR 480-492 / t)  بود و این در حالی است که تخفیف ها عمدتا در پایین ترین محدوده قرار می گیرند. علاوه بر این، پیش بینی می شود که تقاضای کمتری از سوی شرکت های تجاری ارائه شود اما به علت محدود بودن مقادیر لوله داربستی در انبار ها، قیمت این محصول در ماه سپتامبر افزایش می یابد.

شرکت ArcelorMittal در ماه آگوست لوله داربستی تولیدی خود را به فروش می رساند، و تا اواسط ماه سپتامبر به علت هزینه های تعمیر و نگهداری، قیمت این محصول را افزایش خواهد داد. شرکت  CMC Zawiercie نیز با این که در موقعیت بهتری است، در حال حاضر پیشنهادات محدودی دارد. یکی از منابع خبری لهستان می گوید: ما انتظار داریم که قیمت لوله داربستی در ماه سپتامبر دوباره افزایش یابد.

خرید لوله گالوانیزه

بازار صادراتی لوله داربستی

بنابراین  در حال بازگرداندن روند فروش می باشند. علاوه بر این، هزینه های بالای خرید قراضه (به طور متوسط ​​تا 10 یورو در هر تن) افزایش داشته است. علاوه بر این، قیمت لوله داربستی وارداتی نیز طی سه هفته ی اخیر افزایش پیدا کرده است. در حال حاضر یکی از شرکت های آلمانی قیمت لوله داربستی تولیدی خود را معادل 510 یورو در هر تن CPT (+ EUR 20 / t) اعلام کرده است.

قیمت های پیشنهادی شرکت DMKD  اوکراین نیز در حدود  EUR 490/ t یورو در هر تن در نظر گرفته شده است، که EUR 20 / t  یورو در هر تن بیش تر از پیشنهادات ارائه شده در ماه جولای است. تامین کنندگان لوله داربستی روسیه  در حال ارائه ی این محصول با قیمتی معادل EUR 490-495  یورو در هر تن، به خریداران لهستانی هستند.

تقاضا برای خرید این محصول تولیدی کشورهای مستقل مشترک المنافع نیز ضعیف است، زیرا قیمت لوله داربستی این کشور برای خریداران جذاب نیست. علاوه بر این، کارخانه های داخلی لوله داربستی خود را با ضخامت مناسب تر و شرایط تحویل سریع تر، ارائه می دهند. در ماه سپتامبر، شرکت کنندگان در بازار انتظار دارند که افزایش قیمت لوله داربستی داخلی این کشور ادامه یابد.

یکی از معامله گران به نشریه ی متال اکسپرت گفت: ” ما انتظار داریم که افزایش قیمت لوله داربستی در فصل تعطیلات تقریبا به پایان رسیده باشد و به تبع آن میزان تقاضا نیز به احتمال زیاد بهبود یابد. اما در حال حاضر افزایش قیمت ها در بخش قراضه از روند صعودی قیمت لوله داربستی پشتیبانی می کند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0