0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

گزارش بازار ورق فروردین ماه ایران در متال بولتن

به تازگی متال بولتن خبری در خصوص قیمت ورق در ایران گزارش کرده است. در قسمتی از این گزارشات آمده که واردات محصولات تخت فولادی ایران طی چند هفته اخیر به واسطه نوسانات ارزی صورت گرفته در ایران فعلا متوقف یا خیلی کم رنگ شده است.

در ادامه این گزارش آمده است که کاهش ۲۰ درصدی ارزش ریال در بازار غیر رسمی ایران از اوایل ماه آوریل، یکی از مشکلات اصلی فروشندگان بین المللی ورق به خریداران ایرانی است.

به گفته گزارشگر فولاد گفته می شود که در مواجه با افزایش ارزش یورو در مقابل دلار و از طرفی الزام وارد کنندگان ورق به کشور با یورو یکی دیگر از مشکلات تجار فعال این حوزه بوده است.

تولیدکنندگان روسی که تقریبا بیش از نیمی از ورق وارداتی ایران را تامین می کنند؛ از آنجایی که دلار به دلیل تحریم های تجاری ایالات متحده نمی تواند بطور رسمی در مبادلات ایران مورد استفاده واقع گردد؛ معاملات خود با ایران را بیشتر بر پایه یورو صورت می دهند.

پیش بینی بازار ورق ایران در متال بولتن

این در حالی است که قزاقستان، یکی دیگر از تامین کنندگان اصلی فولاد تخت وارداتی ایران، محصول خود را بر مبنای دلار به ایران می فروشد.

گزارش شده با توجه به شرایط فوق، فعالیت های خرید در ایران خیلی ضعیف و کم رنگ دیده میشود. قیمت ورق سیاه روسیه ۴۷۵ یورو به ازای هر تن فوب آستاراخان یا ۶۰۸ دلار به ازای هر تن cfr تحویل بندر انزلی پیشنهاد شده است. هزینه کرایه حمل به انزلی حدود ۲۰ دلار به ازای هر تن تخمین زده شده است.

به گفته منابع خبری شرکت های تجاری نرخ های کنونی بازار را به دلیل مشکلات ارزی که برای این کشور وجود دارد؛ فعلا عملیاتی نمی دانند. تجار عنوان می کنند که کارخانجات می بایست برای پیش قدم شدن تقاضا؛ محصولات پیشنهادی خود را به ۴۶۵ الی ۴۷۰ یورو به ازای هر تن فوب یا ۵۹۵ الی ۶۰۰ دلار به ازای هر تن cfr کاهش دهند.

ارزیابی متال بولتن برای قیمت ورق سیاه ۲ میل وارداتی ایران در تاریخ ۱۸ آوریل ۵۹۵ الی ۶۰۰ دلار به ازای هر تن cfr بوده است.

قیمت ورق سیاه

انتشار امار جديد و كاهشي از موجودي محصولات نهايي عامل رشد قیمت ورق سیاه در بازار نقدي چين

به گزارش متال بولتن ۱۹ آوریل قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با افزایش ۳۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۰۰۰ تا ۴۰۵۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با افزایش ۲۰ يوان نسبت به روز گذشته به ۳۹۴۰ تا ۳۹۶۰ يوان رسيد.

در مقايسه هفتگي ذخاير ورق سیاه در بازار نقدي ۶۲,۳۰۰ تن كاهش يافت در حالي كه هفته قبل نيز ۱۱۲,۲۰۰ تن كاهش يافته بود. در بازار آتي ورق سیاه تحويل اكتبر با ۴۳ يوان افزايش نسبت به روز قبل به ۳۶۲۰ يوان رسيد.

شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با افزايش ۰٫۶۷ دلار نسبت به روز قبل به ۵۷۹٫۳۸ دلار FOB رسید. برخي تولیدکنندگان آهن آلات پيشنهادهاي صادراتي خود را ۵ دلار افزايش دادند. بیشتر فولاد سازها در محدوده ۵۸۰ تا ۵۹۰ دلار به ازای هر تن پیشنهاد فروش مي دهند.

فعالان بازار هم چنان معتقدند معاملات  قیمت ورق سیاه در محدوده ۵۷۵ تا ۵۸۰ دلار FOB خواهد بود.

افزايش صادرات و كاهش واردات فولاد اروپا از بندر Antwerp

بر اساس گزارش مقامات بندر Antwerp واردات اهن و فولاد به اروپا در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ با ۹٫۹ درصد كاهش نسبت به سال قبل همراه شده است.

به دليل تعرفه هاي متعدد بر آهن آلات چين، واردات از چين به طور خاص افت شديدي در مقايسه با سه ماهه اول سال قبل داشته است. واردات از هند نيز به ارامي در حال كاهش است.

اما واردات از روسيه و تركيه به اروپا افزايش تندي داشته است. بر اساس امار يوروفر كل واردات ورق سیاه به اروپا در سه ماهه اول با ۱۱٫۱۲ درصد رشد به ۱٫۳۴ ميليون تن رسيد.

با اين وجود جنوب اروپا همچنان به واردات فولاد وابسته است. صادرات محصولات فولادي از بندر Antwerp در سه ماهه اول ۱۹٫۷ درصد افزايش داشت.

در مقايسه با شرايط نسبتا ضعيف صادرات در سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ ، در سال جاري با معاف شدن اروپا از تعرفه امريكا صادرات به امريكا به شدت افزايش خواهد يافت.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری