0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

به گزارش مرکزآهن روز شنبه به علت مراسم تحلیف تهران تعطیل اعلام شد و شروع کار بازار از روز یکشنبه بود و با رشد قیمت شروع به معامله کرد صبح روز یکشنبه قیمت میلگرد 14 تا 25 در شهر اهواز بصورت متوسط 2165 تومان و در بازار اصفهان 2200 تومان معامله شد در مورد قیمت تیرآهن موردی اعلام نمی شد قیمت نبشی و ناودانی نسبت به هفته گذشته با افزایش 30 تومانی در روز یکشنبه عرضه شد دوشنبه و سه شنبه روند افزایشی قیمت ها بالا گرفت روز دوشنبه قیمت میلگرد هر کیلو 40 تومان روز سه شنبه 50 تومان و روز چهارشنبه 100 تومان هر کیلو افزایش قیمت داشت این در حالی است که قیمت تیرآهن هم افزایش داشت.

نبشی و ناودانی روز دوشنبه در هر کیلو 50 تومان روز سه شنبه 60 تومان و روز چهارشنبه 100 تومان به نسبت به روز گذشته رشد قیمت داشت روند صعودی قیمت ها تنها به دلیل افزایش قیمت شمش بود و کارخانجات تولید مقاطع به دنبال بالانس کردن با قیمت شمش بودند. روز چهارشنبه متوسط قیمت میلگرد در اهواز مبهم بود چون فروشنده ها دست به فروش نبرده بودند اما محصول روهینا در دزفول 2367 تومان معامله میشد. اما محصولات ذوب آهن با قیمت 2370 تومان خرید و فروش میشد.

قیمت روز میلگرد آهن آلات

رشد قیمت ها باعث اضطراب و ترس فعالان بازار آهن شده بود .بنگاه هایی که میلگردهای خود را در قیمت زیر 2000 تومان خریده بودند در تکاپوی فروش آنها به بازار هستند اما این در حالی است که خریدها بسیار کم شده است. در مواقعی که قیمت محصولات ذوب آهن در اصفهان به 2370 تومان رسیده بود در بازار تهران می توان همانند این محصولات را با قیمت مناسب تری تهیه کرد دلیل این امر است که قیمت ها تا 40 درصد کم شود. دلیل رشد قیمت افزایش تقاضا در چین می باشد.

دولت چین با افتتاح قرارداد پاریس در حال سرمایه گذاری بلند مدتی در بخش آهن و فولاد می باشد و همین امر تقاضای فولاد در این کشور بسیار افزایش داشته است. دلیل های امروز مشباه به سال 2005 می باشد در آن سال دولت چین اظهار داشت که واردکننده ها تا اول ماه می برای واردات آهن آلات زمان دارند، همه صادرکننده ها به بازار چین رو بردند واردکننده های چینی به صورت دیوانه وار محصولات را خریدند و همین موضوع باعث شد تا قیمت بالای 50 درصد در مدت شش ماه رشد پیدا کند.

دقیقا در روز دوم ماه می که مجوز واردات به چین سر رسید شد قیمت ها شروع به نزول پیدا کرد و بیش از مقداری که افزایش داشت پایین آمد، در آخر اکثر دست اندرکاران بخصوص تریدرهای بین المللی دچار مشکلاتی شدند. در حال حاضر همانند آن شرایط به گوش می رسد اما آنچه در بازار داخل کشور است به بازار جهانی بی ربط است. از یک سو به دلیل افزایش بنگاه های قیمت، قیمت محصولات بالا رفته است و از سوی دیگر تقاضا بسیار کم است همه بنگاه ها در مدت دو ماه گذشته خرید کرده اند.

فروش میلگرد اصفهان

انبارهای تهران، اصفهان و اهواز پر از انواع میلگرد و تیرآهن است خروجی این کالاها بسیار کم است بسیاری از تجار روند افزایش قیمت را در سال های 90 و 91 تجربه داشته اند و به رویکرد آن کاملا آشنا هستند به همین دلیل بعضی ها سعی دارند از داشتن موجودی رها شوند اما سه مطلب در معادلات بازاری مورد توجه قرار نگرفته است:

 • صادرات شمش ما به مقصد چین نیست از آنجا که دولت چین تقاضای بالایی دارد بیلت چینی را به خاوردور نمی فروشد حتی اگر این موضوع رخ دهد تا اول ماه نوامبر که حدودا دو ماه و 20 روز به آن تاریخ زمان است این روند همچنان ادامه دارد.
 •   از بهمن ماه سال پیش که انتخابات ریاست جمهوری شروع شده دولت هیچ ودیعه پرداخت خوب به بودجه های عمرانی نداشته است و حالا با آمدن کابینه جدید باید پروژه های عمرانی روشن شوند. به همین دلیل میلگردهای موجود در انبار ایده خود را برای ورود به بازار پیدا می کنند.
 • کم شدن انتقال وجوه پتروشیمی و همراه با آن صادرات ایران به چین است دلیل این موضوع و روی کار آمدن کابینه افزایش یافتن قیمت ارز می باشد در پایان اگر صادرات فولاد کاسته شود یابد قسمتی از آن توسط رشد ارز متعادل خواهد شد با همه این موضوعات جمع بندی همه فعالان این است که در طول هفته آینده اگر قیمت شمش ثابت بماند بازار مقاطع بدون تقاضا و احتمالاً نزول خواهد داشت.
0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0