0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

به گزارش مرکزآهن روز شنبه به علت مراسم تحلیف تهران تعطیل اعلام شد و شروع کار بازار از روز یکشنبه بود و با رشد قیمت شروع به معامله کرد صبح روز یکشنبه قیمت میلگرد ۱۴ تا ۲۵ در شهر اهواز بصورت متوسط ۲۱۶۵ تومان و در بازار اصفهان ۲۲۰۰ تومان معامله شد در مورد قیمت تیرآهن موردی اعلام نمی شد قیمت نبشی و ناودانی نسبت به هفته گذشته با افزایش ۳۰ تومانی در روز یکشنبه عرضه شد دوشنبه و سه شنبه روند افزایشی قیمت ها بالا گرفت روز دوشنبه قیمت میلگرد هر کیلو ۴۰ تومان روز سه شنبه ۵۰ تومان و روز چهارشنبه ۱۰۰ تومان هر کیلو افزایش قیمت داشت این در حالی است که قیمت تیرآهن هم افزایش داشت.

نبشی و ناودانی روز دوشنبه در هر کیلو ۵۰ تومان روز سه شنبه ۶۰ تومان و روز چهارشنبه ۱۰۰ تومان به نسبت به روز گذشته رشد قیمت داشت روند صعودی قیمت ها تنها به دلیل افزایش قیمت شمش بود و کارخانجات تولید مقاطع به دنبال بالانس کردن با قیمت شمش بودند. روز چهارشنبه متوسط قیمت میلگرد در اهواز مبهم بود چون فروشنده ها دست به فروش نبرده بودند اما محصول روهینا در دزفول ۲۳۶۷ تومان معامله میشد. اما محصولات ذوب آهن با قیمت ۲۳۷۰ تومان خرید و فروش میشد.

قیمت روز میلگرد آهن آلات

رشد قیمت ها باعث اضطراب و ترس فعالان بازار آهن شده بود .بنگاه هایی که میلگردهای خود را در قیمت زیر ۲۰۰۰ تومان خریده بودند در تکاپوی فروش آنها به بازار هستند اما این در حالی است که خریدها بسیار کم شده است. در مواقعی که قیمت محصولات ذوب آهن در اصفهان به ۲۳۷۰ تومان رسیده بود در بازار تهران می توان همانند این محصولات را با قیمت مناسب تری تهیه کرد دلیل این امر است که قیمت ها تا ۴۰ درصد کم شود. دلیل رشد قیمت افزایش تقاضا در چین می باشد.

دولت چین با افتتاح قرارداد پاریس در حال سرمایه گذاری بلند مدتی در بخش آهن و فولاد می باشد و همین امر تقاضای فولاد در این کشور بسیار افزایش داشته است. دلیل های امروز مشباه به سال ۲۰۰۵ می باشد در آن سال دولت چین اظهار داشت که واردکننده ها تا اول ماه می برای واردات آهن آلات زمان دارند، همه صادرکننده ها به بازار چین رو بردند واردکننده های چینی به صورت دیوانه وار محصولات را خریدند و همین موضوع باعث شد تا قیمت بالای ۵۰ درصد در مدت شش ماه رشد پیدا کند.

دقیقا در روز دوم ماه می که مجوز واردات به چین سر رسید شد قیمت ها شروع به نزول پیدا کرد و بیش از مقداری که افزایش داشت پایین آمد، در آخر اکثر دست اندرکاران بخصوص تریدرهای بین المللی دچار مشکلاتی شدند. در حال حاضر همانند آن شرایط به گوش می رسد اما آنچه در بازار داخل کشور است به بازار جهانی بی ربط است. از یک سو به دلیل افزایش بنگاه های قیمت، قیمت محصولات بالا رفته است و از سوی دیگر تقاضا بسیار کم است همه بنگاه ها در مدت دو ماه گذشته خرید کرده اند.

فروش میلگرد اصفهان

انبارهای تهران، اصفهان و اهواز پر از انواع میلگرد و تیرآهن است خروجی این کالاها بسیار کم است بسیاری از تجار روند افزایش قیمت را در سال های ۹۰ و ۹۱ تجربه داشته اند و به رویکرد آن کاملا آشنا هستند به همین دلیل بعضی ها سعی دارند از داشتن موجودی رها شوند اما سه مطلب در معادلات بازاری مورد توجه قرار نگرفته است:

 • صادرات شمش ما به مقصد چین نیست از آنجا که دولت چین تقاضای بالایی دارد بیلت چینی را به خاوردور نمی فروشد حتی اگر این موضوع رخ دهد تا اول ماه نوامبر که حدودا دو ماه و ۲۰ روز به آن تاریخ زمان است این روند همچنان ادامه دارد.
 •   از بهمن ماه سال پیش که انتخابات ریاست جمهوری شروع شده دولت هیچ ودیعه پرداخت خوب به بودجه های عمرانی نداشته است و حالا با آمدن کابینه جدید باید پروژه های عمرانی روشن شوند. به همین دلیل میلگردهای موجود در انبار ایده خود را برای ورود به بازار پیدا می کنند.
 • کم شدن انتقال وجوه پتروشیمی و همراه با آن صادرات ایران به چین است دلیل این موضوع و روی کار آمدن کابینه افزایش یافتن قیمت ارز می باشد در پایان اگر صادرات فولاد کاسته شود یابد قسمتی از آن توسط رشد ارز متعادل خواهد شد با همه این موضوعات جمع بندی همه فعالان این است که در طول هفته آینده اگر قیمت شمش ثابت بماند بازار مقاطع بدون تقاضا و احتمالاً نزول خواهد داشت.
۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها