0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت ورق سیاه نقاط مختلف جهان

در هفته گذشته خرید ورق سیاه در مناطق مختلف چین ۶ تا ۹ دلار افزایش یافته به ۶۰۰ تا ۶۰۸ دلار هر تن مقابل کارخانه رسید. در بازار صادرات همچنین ورق سیاه چین ۵۵۰ تا ۵۶۵ دلار هر تن فوب رسیده است. تجار صادر کننده بر این اعتقادن ورق سیاه صادراتی چین همچنان جا برای بهبود بها دارد ولی فعلا بازار ثابت است.

متقاضیان ورق سیاه صادراتی سی آی اس دو هفته گذشته کم بوده و خریداران در انتظار کاهش بهای بیشتر معامله صورت نگرفت . خرید ورق سیاه صادراتی سی آی اس ۵۴۰ تا ۵۴۵ دلار هر تن فوب رسیده است در حالی که هفته ۴۳ را در ۵۴۰ تا ۵۵۵ دلار به پایان رسانده بود.

در بازارهای اروپا ورق سیاه در ۵۴۱ یورو هر تن مقابل کارخانه در ثابت بود. در بازار داخلی امریکا نیز خرید ورق سیاه ۶۲۰ دلار هر شورت تن جلوی کارخانه به ثبت رسیده است که پایین تر از یک دلار افزایش بها داشت. ورق سیاه وارداتی در امریکا ۵۵۵ دلار هر  شورت تن جلوی کارخانه و درثابت بوده است.

خرید ورق سیاه در بازار ایران

خرید ورق سیاه ضخامت ۲ میلیمتر رول ازابتدای هفته در انزلی ۲۹۸۵ تومان بفروش میرسد که تا انتهای هفته ثابت بود کاهش تقاضا و ارائه ورق های اهواز و گیلان عامل تغییر نکردن بها بود.ورق های سیاه ضخامت ۲٫۵ تا ۱۵ میلیمتر بدون تغییر بها روبرو بود که ناشی از مدیریت بازاربوسیله مبارکه بود. بازار داخل با مصوبه شورای رقابت بهای کسر صادرات مبارکه را میدهد شورای رقابت دربیانیه خودش توجه به معافیت های مالیاتی صادرکنندگان سی آی اس اگرمیکرد و همینطور حمایت های دیگری که از این تولیدکننده ها میشود آنوقت شرایط به گونه دیگری در میامد.

قیمت ورق سیاه ضخامت ۱۵ میلیمتر به بالا محصول کاویان و اکسین هر روز با افت بها روبرو میشد و این روند تا چهارشنبه ادامه  خواهد یافت که محصول کاویان به بهای اول هفته بازگشت ولی کاهش تقاضا همچنان حاکم بر بازار این کالاهاست. خبر مهمی که درهفته پیش آمد این بود که اکسین به دنبال معدن داری می خواهد برود در حالیکه این شرکت با مسایل مالی دسته وپنجه نرم می کند مشخص نیست چرا به دنبال معدن هستند اگر معادلات مهندسان با اصول اقتصاددانان قیاس شود نتایج مشخص تر خواهد بود، هر چند که اقتصاد ایران را مهندسان ساخته اند و اداره می کنند.

خرید ورق گالوانیزه بازار آرامی را سپری میکرد متقاضیان بسیار ضعیف بود و خریدها بسیارپایین هفته آینده این وضع افزایش خواهد شد .

خرید ورق گالوانیزه با محدودیت ارائه بعضی سایزها روبروخواهد بود که باعث شد میانگین بها از ۳۷۰۰۰ ریال به ۳۷۱۰۰ ریال بالا برود هر چند که بالارفتن بهای بعضی سایزها در حد ۵۰۰ ریال بوده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری