0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت ورق سیاه نقاط مختلف جهان

در هفته گذشته خرید ورق سیاه در مناطق مختلف چین 6 تا 9 دلار افزایش یافته به 600 تا 608 دلار هر تن مقابل کارخانه رسید. در بازار صادرات همچنین ورق سیاه چین 550 تا 565 دلار هر تن فوب رسیده است. تجار صادر کننده بر این اعتقادن ورق سیاه صادراتی چین همچنان جا برای بهبود بها دارد ولی فعلا بازار ثابت است.

متقاضیان ورق سیاه صادراتی سی آی اس دو هفته گذشته کم بوده و خریداران در انتظار کاهش بهای بیشتر معامله صورت نگرفت . خرید ورق سیاه صادراتی سی آی اس 540 تا 545 دلار هر تن فوب رسیده است در حالی که هفته 43 را در 540 تا 555 دلار به پایان رسانده بود.

در بازارهای اروپا ورق سیاه در 541 یورو هر تن مقابل کارخانه در ثابت بود. در بازار داخلی امریکا نیز خرید ورق سیاه 620 دلار هر شورت تن جلوی کارخانه به ثبت رسیده است که پایین تر از یک دلار افزایش بها داشت. ورق سیاه وارداتی در امریکا 555 دلار هر  شورت تن جلوی کارخانه و درثابت بوده است.

خرید ورق سیاه در بازار ایران

خرید ورق سیاه ضخامت 2 میلیمتر رول ازابتدای هفته در انزلی 2985 تومان بفروش میرسد که تا انتهای هفته ثابت بود کاهش تقاضا و ارائه ورق های اهواز و گیلان عامل تغییر نکردن بها بود.ورق های سیاه ضخامت 2.5 تا 15 میلیمتر بدون تغییر بها روبرو بود که ناشی از مدیریت بازاربوسیله مبارکه بود. بازار داخل با مصوبه شورای رقابت بهای کسر صادرات مبارکه را میدهد شورای رقابت دربیانیه خودش توجه به معافیت های مالیاتی صادرکنندگان سی آی اس اگرمیکرد و همینطور حمایت های دیگری که از این تولیدکننده ها میشود آنوقت شرایط به گونه دیگری در میامد.

قیمت ورق سیاه ضخامت 15 میلیمتر به بالا محصول کاویان و اکسین هر روز با افت بها روبرو میشد و این روند تا چهارشنبه ادامه  خواهد یافت که محصول کاویان به بهای اول هفته بازگشت ولی کاهش تقاضا همچنان حاکم بر بازار این کالاهاست. خبر مهمی که درهفته پیش آمد این بود که اکسین به دنبال معدن داری می خواهد برود در حالیکه این شرکت با مسایل مالی دسته وپنجه نرم می کند مشخص نیست چرا به دنبال معدن هستند اگر معادلات مهندسان با اصول اقتصاددانان قیاس شود نتایج مشخص تر خواهد بود، هر چند که اقتصاد ایران را مهندسان ساخته اند و اداره می کنند.

خرید ورق گالوانیزه بازار آرامی را سپری میکرد متقاضیان بسیار ضعیف بود و خریدها بسیارپایین هفته آینده این وضع افزایش خواهد شد .

خرید ورق گالوانیزه با محدودیت ارائه بعضی سایزها روبروخواهد بود که باعث شد میانگین بها از 37000 ریال به 37100 ریال بالا برود هر چند که بالارفتن بهای بعضی سایزها در حد 500 ریال بوده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0