0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش تقاضا باعث شد قیمت ورق سیاه در بازار داخلی چین کاهش یابد

به گزارش متال بولتن ۱۸ ماه جولای قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با کاهش ۱۰ تا۲۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۲۴۰ تا ۴۲۵۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با بدون تغییر نسبت به روز گذشته به ۴۱۷۰ تا ۴۱۸۰ يوان رسيد. با اعمال محدودیت های تولید در هفته قبل قیمت ها در روند کاهشی قرار گرفت و برخی مصرف کننده های صنایع پایین دستی مانند تولید کننده های کلاف سرد به دلیل افت حاشیه سود، تولید خود را کاهش دادند. به این ترتیب موجودی ورق سیاه در انبارها در هفته جاری با ۳۰۰۰ تن افزایش همراه شد. معاملات ورق سیاه تحویل ماه اکتبر با کاهش ۱۱ یوان نسبت به روز قبل به ۴۰۳۵ یوان رسید امروز هر دلار برابر با ۶٫۷۲ یوان بود.

مقایسه تقاضا در بازارهای صادراتی چین

شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با کاهش  ۰٫۳۲ دلارنسبت به روز قبل به ۵۸۰  دلار FOB رسید. تقاضا در شرق آسیا به طور خاص در ویتنام ضعیف است و در مالزی به دلیل نیاز خریداران به تکمیل ذخایر انبارها تقاضا نسبتا مناسب است. فولادسازهای داخلی چین قیمت ورق سیاه را ۵۸۵ تا ۵۹۰ دلار پیشنهاد می دهند در حالی که بیشتر فعالان بازار انتظار دارند قیمت ها در حدود ۵۸۰ دلار FOB باشد.

وضع تعرفه ثابت گمركی بر واردات فولاد از اروپا

به گزارش متال بولتن كميسيون اروپايی در واكنش به وضع تعرفه از سوي آمريكا و به منظور جلوگيري از افزايش واردات فولادي اين اتحاديه، بر واردات ۲۳ گروه محصول فولادی ۲۵ درصد تعرفه ثابت وضع كرد. اين تعرفه اوليه از ۱۹ جولای اجرائی خواهد بود. تعرفه تعين شده زمانی اعمال خواهد شد كه سهم واردات تعيين شده به اروپا كه برابر با ميانگين سه سال گذشته است به اتمام برسد.

تعرفه مذكور براي تمام كشورها به جز برخی كشورهای در حال توسعه با تناژ صادرات پايين و كشورهای نروژ، ايسلندا و لينخنشناين اجرائی خواهد بود. اين تعرفه اوليه برای ۲۰۰ روز اعمال می شود و در اوايل سال ۲۰۱۹ تعرفه نهايی اعلام خواهد شد.

آهن آلات

ثبات در بازار ورق سرد و ورق گالوانیزه چین

طی هفته گذشته قیمت ورق گالوانیزه و انواع ورق سرد از جمله قیمت ورق روغنی روند ثابتی را طی کرده است و تعداد معاملات بسیار اندکی در بازار صادراتی این کشور گزارش شده است. همچنین کارخانجات قیمت های پیشنهادی خود را برخلاف کاهش میزان تولید در این کشور ثابت نگه داشته اند. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد در بازار صادراتی کشور چین به میزان ۶۲۵-۶۲۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

تعدادی معامله برای ورق سرد در بازار صادراتی این کشور با قیمت ۶۲۰ دلار به ازای هر تن شنیده شده است و محموله های ارسال شده برای کشورهای مالزی؛ فیلیپین و جنوب آمریکا بوده است. یکی از تاجران واقع در شانگهای بیان کرده است که نرخ ۶۲۰ دلار به ازای هر تن برای ورق سرد تنها برای محموله هایی با ظرفیت اندک امکان پذیر است. برای محموله هایی با ظرفیت بیشتر نرخ ۶۲۵ دلار به ازای هر تن پیشنهاد شده است.

نرخ قابل قبول ورق سرد بازار صادراتی چین

سایر فعالان بازار نیز نرخ قابل قبول برای ورق سرد صادراتی کشور چین را در محدوده قیمت ۶۲۵-۶۲۰ دلار به ازای هر تن دانسته اند. کارخانه تولید ورق فولادی بنکسی نیز قیمت ورق سرد پیشنهادی خود را در روز دوشنبه هفته گذشته به میزان ۵ دلار به ازای هر تن کاهش داده و به نرخ ۶۲۵ دلار به ازای هر تن رساند. کارخانجات ورق فولادی این کشور طی هفته گذشته پیشنهادات زیادی برای خرید این محصول دریافت نکردند و به ناچار قیمت های پیشنهادی خود را اندکی کاهش دادند.

قیمت پیشنهادی جنوب آمریکا برای خرید ورق فولادی کشور چین در مناقصات در محدوده ۶۱۰-۶۰۵ دلار به ازای هر تن اعلام گردید ولی کارخانجات حاضر به پذیرفتن این قیمت های پایین نشدند. همچنین قیمت این محصول در بازار داخلی کشور چین نیز در محدوده ۴۶۸۰-۴۶۲۰ یوان (۶۹۹-۶۹۰ دلار) به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۲۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

بازار ورق گالوانیزه صادراتی چین در هفته گذشته

بازار ورق گالوانیزه صادراتی کشور چین طی هفته گذشته نسبت به بازار ورق سرد هفته آرام تری را پشت سر گذاشت. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه در بازار صادراتی کشور چین به میزان ۶۹۵-۶۸۵ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. برخی از معاملات صورت گرفته در بازار صادراتی ورق گالوانیزه کشور چین در محدوده قیمت ۶۹۰ دلار به ازای هر تن شنیده شد.

فعالان بازار معتقدند که محدوده قیمت ۶۹۵-۶۹۰ دلار به ازای هر تن برای این محصول قابل دستیابی خواهد بود. این در حالی است که کارخانجات بزرگ قیمت های پیشنهادی خود برای این محصول را همچنان ثابت نگه داشته اند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری