0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش تقاضا باعث شد قیمت ورق سیاه در بازار داخلی چین کاهش یابد

به گزارش متال بولتن 18 ماه جولای قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با کاهش 10 تا20 یوان نسبت به روز قبل 4240 تا 4250 يوان و در شمال چين ( تيانجین) با بدون تغییر نسبت به روز گذشته به 4170 تا 4180 يوان رسيد. با اعمال محدودیت های تولید در هفته قبل قیمت ها در روند کاهشی قرار گرفت و برخی مصرف کننده های صنایع پایین دستی مانند تولید کننده های کلاف سرد به دلیل افت حاشیه سود، تولید خود را کاهش دادند. به این ترتیب موجودی ورق سیاه در انبارها در هفته جاری با 3000 تن افزایش همراه شد. معاملات ورق سیاه تحویل ماه اکتبر با کاهش 11 یوان نسبت به روز قبل به 4035 یوان رسید امروز هر دلار برابر با 6.72 یوان بود.

مقایسه تقاضا در بازارهای صادراتی چین

شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با کاهش  0.32 دلارنسبت به روز قبل به 580  دلار FOB رسید. تقاضا در شرق آسیا به طور خاص در ویتنام ضعیف است و در مالزی به دلیل نیاز خریداران به تکمیل ذخایر انبارها تقاضا نسبتا مناسب است. فولادسازهای داخلی چین قیمت ورق سیاه را 585 تا 590 دلار پیشنهاد می دهند در حالی که بیشتر فعالان بازار انتظار دارند قیمت ها در حدود 580 دلار FOB باشد.

وضع تعرفه ثابت گمركی بر واردات فولاد از اروپا

به گزارش متال بولتن كميسيون اروپايی در واكنش به وضع تعرفه از سوي آمريكا و به منظور جلوگيري از افزايش واردات فولادي اين اتحاديه، بر واردات 23 گروه محصول فولادی 25 درصد تعرفه ثابت وضع كرد. اين تعرفه اوليه از 19 جولای اجرائی خواهد بود. تعرفه تعين شده زمانی اعمال خواهد شد كه سهم واردات تعيين شده به اروپا كه برابر با ميانگين سه سال گذشته است به اتمام برسد.

تعرفه مذكور براي تمام كشورها به جز برخی كشورهای در حال توسعه با تناژ صادرات پايين و كشورهای نروژ، ايسلندا و لينخنشناين اجرائی خواهد بود. اين تعرفه اوليه برای 200 روز اعمال می شود و در اوايل سال 2019 تعرفه نهايی اعلام خواهد شد.

آهن آلات

ثبات در بازار ورق سرد و ورق گالوانیزه چین

طی هفته گذشته قیمت ورق گالوانیزه و انواع ورق سرد از جمله قیمت ورق روغنی روند ثابتی را طی کرده است و تعداد معاملات بسیار اندکی در بازار صادراتی این کشور گزارش شده است. همچنین کارخانجات قیمت های پیشنهادی خود را برخلاف کاهش میزان تولید در این کشور ثابت نگه داشته اند. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد در بازار صادراتی کشور چین به میزان 625-620 دلار به ازای هر تن اعلام شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

تعدادی معامله برای ورق سرد در بازار صادراتی این کشور با قیمت 620 دلار به ازای هر تن شنیده شده است و محموله های ارسال شده برای کشورهای مالزی؛ فیلیپین و جنوب آمریکا بوده است. یکی از تاجران واقع در شانگهای بیان کرده است که نرخ 620 دلار به ازای هر تن برای ورق سرد تنها برای محموله هایی با ظرفیت اندک امکان پذیر است. برای محموله هایی با ظرفیت بیشتر نرخ 625 دلار به ازای هر تن پیشنهاد شده است.

نرخ قابل قبول ورق سرد بازار صادراتی چین

سایر فعالان بازار نیز نرخ قابل قبول برای ورق سرد صادراتی کشور چین را در محدوده قیمت 625-620 دلار به ازای هر تن دانسته اند. کارخانه تولید ورق فولادی بنکسی نیز قیمت ورق سرد پیشنهادی خود را در روز دوشنبه هفته گذشته به میزان 5 دلار به ازای هر تن کاهش داده و به نرخ 625 دلار به ازای هر تن رساند. کارخانجات ورق فولادی این کشور طی هفته گذشته پیشنهادات زیادی برای خرید این محصول دریافت نکردند و به ناچار قیمت های پیشنهادی خود را اندکی کاهش دادند.

قیمت پیشنهادی جنوب آمریکا برای خرید ورق فولادی کشور چین در مناقصات در محدوده 610-605 دلار به ازای هر تن اعلام گردید ولی کارخانجات حاضر به پذیرفتن این قیمت های پایین نشدند. همچنین قیمت این محصول در بازار داخلی کشور چین نیز در محدوده 4680-4620 یوان (699-690 دلار) به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 20 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

بازار ورق گالوانیزه صادراتی چین در هفته گذشته

بازار ورق گالوانیزه صادراتی کشور چین طی هفته گذشته نسبت به بازار ورق سرد هفته آرام تری را پشت سر گذاشت. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه در بازار صادراتی کشور چین به میزان 695-685 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 5 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. برخی از معاملات صورت گرفته در بازار صادراتی ورق گالوانیزه کشور چین در محدوده قیمت 690 دلار به ازای هر تن شنیده شد.

فعالان بازار معتقدند که محدوده قیمت 695-690 دلار به ازای هر تن برای این محصول قابل دستیابی خواهد بود. این در حالی است که کارخانجات بزرگ قیمت های پیشنهادی خود برای این محصول را همچنان ثابت نگه داشته اند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری