0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

ادامه جریان کاهش قیمت در حوزه محصولات فولادی

به گزارش مرکز آهن در حوزه مقاطع فولادی کاهش قیمت ناودانی و قیمت نبشی در روز یک شنبه بین حداقل 65 تا 100 تومان در نوسان بوده است. این افت قیمت به خاطر این بوده که برخی واحدها در روز شنبه تغییری در نرخ های خود نداده بودند. هم چنین قیمت تیرآهن نیز با کاهش مواجه شده و این افت قیمت از کیلویی 10 تومان تا 55 تومان بستگی به مبداء بارگیری در جریان بوده است.

هنوز روند بازارهای محصولات نهایی توافقی است و این روند علی رغم شفاف نبودن حداقل قیمت ناودانی و نبشی و سایر محصولات لااقل موجب شده برخی خریداران برای رفع نیازهای خود ترغیب به خرید و معامله شوند. بازار معاملات روز یک شنبه کمی بهتر از روز قبل توسط برخی دفاتر فروش ارزیابی شده است. محتملا بازار در چند روز آینده از فشار روانی جو سیاسی موجود خارج و با تعدیل شدن قیمت ها روند عادی شدن بازار به تدریج آغاز می گردد.

به گفته بازرگانی پیک فلز در پرس و جو از حوزه تیرآهن در روز یک شنبه فعالان این بخش ضمن تایید این مطلب که زنگ های بیشتری نسبت به روز قبل به صدا در آمده و حجم گفت و گوها بیشتر از روز قبل بوده عنوان کردند که حجم معامله چندان بالا نبوده و متقاضیان محموله های تیرآهن تا به ثبات رسیدن بازار و قیمت تیرآهن فعلا از سیاست صبر و انتظار استفاده می کنند.

تصمیمات سیاسی در حوزه فولاد

آیا روند کاهش قیمت در آینده ادامه دار خواهد بود ؟

البته ناگفته نماند تقاضای در صف انتظار پدیده خوشایندی نیست چرا که با ورود حجمی از تقاضا و عدم پاسخگویی به موقع عرضه امکان افزایش نرخ محصولات فولادی از جمله قیمت ناودانی و نبشی و تیرآهن هم وجود خواهد داشت . با این حال فعالان بازار امید دارند که تقاضا به صورت دفعی و ناگهانی وارد بازار نشود.

بازار فولاد در روزهای اخیر هم چنان در حالت بیم و امید به سر می برد و وقوع رخدادهای سیاسی سبب بازار آشفته محصولات فولادی و بعضا نرخ های عجیب محصولات فولادی و نوسانات شدید برای محصولات از جمله قیمت ناودانی و نبشی شده است. در هر صورت طی هفته جاری بازار فولاد وارد فاز کاهشی شده است ولی تا ثبات نرخ محصولات هنوز فرضت لازم است.

در روزهای پایانی هفته گذشته که بازار وارد فاز کاهشی قیمت ها شد پیش بینی فعالان بازار براساس تسریع در ثبات قیمت ها رقم خورد با این حال پس از گذشته سه روز از هفته جاری هنوز قیمت محصولات فولادی به ثبات مورد نظر نرسیده است. برخی نیز پیش بینی می کنند که با شروع ماه مبارک رمضان قیمت ها وارد فاز کاهشی جدی شود و بازار به ثبات مورد نظر فعالان این حوزه برسد. هم چنین روند نزولی نرخ شمش نیز هم چنان در بورس کالا به چشم می خورد و مزید بر علت شده است.

  • اگرچه اکثر بازارهای کالایی تحت تاثیر تصمیم اخیر ترامپ قرار گرفته است با این حال کم ترین تاثیر این تصمیم را در حوزه فولاد مشاهده کردیم. می توان گفت تاثیر این تصمیم در بازار فولاد تنها القای هیجانات روانی به بازار و سو استفاده سودجویان از روند فعلی بازار بوده است. پیش بینی کلی فعالان بازار از روند آتی بازار ثبات قیمت ناودانی و نبشی و یا کاهش شیب افت قیمت ها تا روزهای پایانی هفته جاری می باشد.

شرایط در بورس محصولات فولادی نابسامان گزارش شده است

روز یک شنبه در بورس کالا و در معاملات بازار فرعی برخی اقلام ضایعات فلزی راه آهن با افزایش حدود 7 درصد مواجه و معامله شد. این در حالی است که سبد پروفیل یاران در بازار فرعی و فولاد کرمان در بازار اصلی بورس کالا بدون ثبت تقاضا از رینگ معاملات خارج گردیدند.

هم چنین شنیده ها از بورس کالا حکایت از عدم توافق بین بورس کالا و فولاد خوزستان جهت عرضه تختال ( اسلب ) دارد. شنیده ها حاکی از این است که قرار بود روز دوشنبه تختال فولاد خوزستان در قیمت 2280 تومان به عنوان قیمت پایه عرضه به مشتریان ارائه شود که بورس کالا این عدد را نپذیرفته و خواهان کاهش قیمت و رعایت فرمول مصوبه دولت را دارد.

گویا این فرمول و رعایت آن به نوعی بگیر و نگیر دارد. در مورد برخی اقلام با ریز بینی تلاش در رعایت آن می شود و در برخی موارد کمی مسامحه می شود. در حال حاضر قیمت تختال منطقه CIS بین 525 تا 530 دلار فوب در نشریه متال بولتن درج شده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0