0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

در بازار داخلی چین معاملات نقدی با کاهش قیمت ورق سیاه مواجه شد

به گزارش متال بولتن ۲۳ ماه می قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با کاهش ۶۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۱۸۰ تا ۴۲۰۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با کاهش ۲۰ يوان نسبت به روز گذشته به ۴۰۶۰ تا ۴۰۸۰ يوان رسيد.

تضعیف بورس باعث ایجاد جو کاهشی در بازار نقدی شد و مشتریان به امید کاهش بیشتر قیمت ورق سیاه میزان خرید خود را کاهش دادند. با توجه به کاهش خرید و فروش از ابتدای هفته تا کنون، فروشنده ها ممکن است قیمت های خود را کاهش دهند تا خریداران را تشویق به خرید بیشتر کنند.

معاملات ورق سیاه تحویل ماه اکتبر با کاهش ۵۳ یوان نسبت به روز قبل به ۳۷۰۹ یوان رسید امروز هر دلار برابر با ۶٫۳۹ یوان بود.

روند بازار صادراتی ورق چین چگونه بود؟

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين با كاهش  ۴٫۲۰ دلارنسبت به روز قبل به ۵۸۶٫۴۳ دلار FOB رسید. بیشتر فولاد سازها در محدوده ۵۹۰ تا ۶۰۰ دلار به ازای هر تن FOB پیشنهاد فروش می دهند و انتظار می رود معاملات ورق سیاه در محدوده ۵۸۵ تا ۵۹۰ دلار FOB باشد.

پيش بينی قيمت سنگ اهن

در بدبينی حاكم شده بر بازار به واسطه افت تقاضای محصولات نهايی فولادی، سنگ آهن به روند نزولی خود ادامه می دهد.

به نقل از متال اكسپرت در ۲۳ می شاخص سنگ آهن وارداتی به چين با كاهش ۰٫۷۵ دلار مواجه شد و به ۶۳٫۲۵ دلار CFR رسيد. البته معاملات آتی بورس داليان تحويل ماه سپتامبر در طول روز كاهش نداشت.

همانند گذشته بهای سنگ آهن به دليل افت قيمت آهن آلات از جمله قیمت ورق سیاه با كاهش مراجع شد. بيلت تانگشان ۵۰ يوان نسبت به روز قبل كاهش يافت و ميلگرد تحويل اكتبر در بورس شانگهای با كاهش ۴۲ يوان معادل۶٫۶ دلار مواجه شد.

يكی از تحليل گران چينی به متال اكسپرت گفت؛ روند كاهش قيمت سنگ آهن ادامه خواهد يافت و مي تواند تا كمتر از ۶۰ دلار كاهش يابد. قبلا بيشتر تحليل گران كاهش قيمت سنگ آهن را در سه ماهه دوم سال نيز پيش بينی كرده بودند. به طور خاص Barclays برای دوره آوريل تا ژوئن پيش بينی قيمت ۵۵ دلاری را مطرح كرده بود.

قیمت ورق سیاه

به دليل  معكوس شدن شرايط بازار خريد و فروش سنگ آهن در بنادر و هم چنين در بخش واردات در طول روز كم رونق بود. قيمت سنگ آهن ۶۵ درصد مرغوب Carajas به رغم پايين بودن عرضه از سوی برزيل با ۱٫۳ دلار كاهش مواجه شد.

با اينكه انتظار می رود حاشيه سود فولادسازهای چينی كاهش يابد به دليل محدوديت های زيست محيطی از سوی دولت، كماكان ترجيح می دهند بيشتر سنگ آهن عيار بالا استفاده كنند.

ارزيابی بيلت صادراتی ايران

رزروهای اخير بيلت ايران تحويل اواخر ماه جولای در محدوده ۵۰۰ تا ۵۰۵ دلار FOB گزارش شده است. به طور خاص ۲۰۰۰۰ تن بيلت ايران به قيمت ۵۳۰ دلار CFR به اندونزی به فروش رسيد كه معادل ۵۰۰ تا ۵۰۵ دلار FOB خواهد بود.

در حال حاضر با غير از فولاد كاوه جنوب ديگر توليد كننده های بيلت ايران سهميه های خود را تا پايان ماه جولای به فروش رسانده اند. اين شركت در آخرين حضور خود در بازار بيلت را با ۵۱۵ دلار FOB پيشنهاد داده است. در هفته گذشته صادر كنندگان  بيلت ايران با قيمت های ۵۰۰ تا ۵۱۰ دلار FOB در بازار حاضر شده بودند.

امريكا در ۸ ماه می از معاهده هسته ای با ايران خارج شد و اعلام كرد تحريم های تجاری را مجددا عليه ايران وضع خواهد كرد كه باعث شده ادامه خريد بيلت برای مشتريان مبهم شود.

با نظر می رسد قيمت های افزايش يافته بيلت ايران در بازار پذيرفته شود چرا كه به دليل نا مشخص بودن اينده بازار بيلت ايران خريداران قصد دارند تناژهای مناسبی قبل از سخت تر شدن شرايط رزرو كنند.

در ارزيابی ۲۳ می از متال بولتن شاخص بيلت صادراتی ايران در محدوده ۵۱۰ تا ۵۱۵ دلار FOB قرار گرفت و نسبت به ۴۹۰ تا ۵۰۳ دلار يك هفته قبل افزايش مطلوبی داشت.

در اخرين معاملات انجام شده محموله ای از بيلت ايران به قيمت ۵۴۱ دلار CFR به تايلند به فروش رسيد كه معادل ۵۱۰ دلار FOB می باشد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری