0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

ایست قیمت ها در بازار ورق سیاه داخلی چین

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین طی هفته جاری روند ثابتی را در پیش گرفته است. دلیل این امر شدت گرفتن کاهش فعالیت تجاری در بازار این کشور عنوان شده است. همچنین بازار صادراتی این کشور نیز به دلایل ذکر شده روند ثابتی را طی کرده است. قیمت ورق سیاه در بازار داخلی شرق چین (شانگهای) به میزان 4280-4260 یوان (641-638 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. همچنین در شمال چین  قیمت ورق سیاه به میزان 4160-4150 یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت باقی مانده است. این در حالی است که قیمت ها در بازار آتی روند صعودی داشته ولی بازار لحظه ای با ثبات همراه شده است. در شانگهای معاملات انجام شده در محدوده بالای 4280-4270 یوان به ازای هر تن اعلام شده است.

یکی از تاجران مستقر در شانگهای نیز بیان کرده است که میزان تقاضا در بازار داخلی شانگهای ثابت بوده است ولی همچنان میزان فعالیت تجاری ضعیف می باشد. قیمت کویل ورق گرم در بازار شرق چین به میزان 80-70 یوان به ازای هر تن طی هفته جاری افزایش یافته است در حالی که قیمت این محصول در شمال چین به میزان 70-60 یوان به ازای هر تن افزایش داشته است.

مناقصات بازار صادراتی ورق سیاه چین

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی چین به میزان 580 دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 63/0 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. این در حالی است که مناقصات و پیشنهادات گزارش شده در محدوده قیمت 580  دلار به ازای هر تن بوده است و خریداران در کشور مالزی تمایل به خرید این محصول با قیمت 600 دلار به ازای هر تن نیز داشته اند. این در حالی است که خریداران در کشور ویتنام محدوده نرخ پیشنهادی خود را به میزان 590-588 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند.

قیمت ورق فولادی

میزان تقاضا در بازار جنوب شرقی آسیا به شدت کاهش یافته است چراکه اکثر مناطق در فصل بارانی به سر می برند. به گفته تجار این کشور به نظر نمی رسد که میزان تقاضا تا ماه های آینده نیز چندان بهبود یابد و انتخابات نیز ممکن است میزان فعالیت تجاری این کشور را به حداقل برساند. چندین کارخانه ورق فولادی این کشور نیز بیان کرده اند که در نظر دارند میزان صادرات خود را طی ماه های آتی افزایش دهند و علت این امر نیز افزایش میزان رقابت در بازار داخلی این کشور بیان شده است. برخی از فعالان بازار عقیده دارند که قیمت ها در محدوده 580 دلار به ازای هر تن باقی خواهد ماند.

ثبات در بازار ورق فولادی ترکیه حکمفرما شد

قیمت انواع ورق فولادی در بازار داخلی و وارداتی کشور ترکیه طی هفته گذشته ثابت باقی ماند در حالی که قیمت ها در بازار صادراتی این کشور روند نزولی را طی کرد. تولیدکنندگان این محصول در بازار داخلی سفارشات خود را برای ماه آتی بسته اند. قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان 620-605 دلار به ازای هر تن اعلام گردیده است.

به نظر می رسد که قیمت ها برای ماه اکتبر در محدوده 650 دلار به ازای هر تن باشد ولی فعالان بازار معتقدند که میزان تقاضا برای افزایش بیشتر قیمت ها کافی نمی باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان 620-605 دلار به ازای هر تن اعلام شده است که نسبت به قیمت 625-615 دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

همچنین تولیدکنندگان ورق سرد در بازار داخلی این کشور قیمت این محصول را به میزان 710-700 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند و معاملاتی با این قیمت در بازار داخلی ترکیه نیز شنیده شد. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان 710-700 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت باقی مانده است.

  • بازار آرام وارداتی ورق ترکیه

تاکنون هیچ قیمت جدیدی برای این محصول مشاهده نشده است ولی ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار وارداتی ترکیه به میزان 595-585 دلار به ازای هر تن اعلام شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. همچنین ارزیابی ها از قیمت ورق سرد وارداتی به کشور ترکیه به میزان 645-640 دلار به ازای هر تن اعلام شده است که این قیمت نیز نسبت به نرخ قبلی با ثبات همراه بوده است.

  • بازار صادراتی

قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی کشور ترکیه به میزان 610-605 دلار به ازای هر تن بوده است. با این حال هیچ معامله ای با این نرخ در بازار صادراتی کشور گزارش نشده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی کشور ترکیه به میزان 610-605 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 620-615 دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0