تأمین کننده کلیه مقاطع فولادی

خط ویژه 56-03135155

ایست غیر منتظره قیمت آهن آلات در بازار آسیا

ایست قیمت ها در بازار ورق سیاه داخلی چین

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین طی هفته جاری روند ثابتی را در پیش گرفته است. دلیل این امر شدت گرفتن کاهش فعالیت تجاری در بازار این کشور عنوان شده است. همچنین بازار صادراتی این کشور نیز به دلایل ذکر شده روند ثابتی را طی کرده است. قیمت ورق سیاه در بازار داخلی شرق چین (شانگهای) به میزان ۴۲۸۰-۴۲۶۰ یوان (۶۴۱-۶۳۸ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. همچنین در شمال چین  قیمت ورق سیاه به میزان ۴۱۶۰-۴۱۵۰ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت باقی مانده است. این در حالی است که قیمت ها در بازار آتی روند صعودی داشته ولی بازار لحظه ای با ثبات همراه شده است. در شانگهای معاملات انجام شده در محدوده بالای ۴۲۸۰-۴۲۷۰ یوان به ازای هر تن اعلام شده است.

یکی از تاجران مستقر در شانگهای نیز بیان کرده است که میزان تقاضا در بازار داخلی شانگهای ثابت بوده است ولی همچنان میزان فعالیت تجاری ضعیف می باشد. قیمت کویل ورق گرم در بازار شرق چین به میزان ۸۰-۷۰ یوان به ازای هر تن طی هفته جاری افزایش یافته است در حالی که قیمت این محصول در شمال چین به میزان ۷۰-۶۰ یوان به ازای هر تن افزایش داشته است.

مناقصات بازار صادراتی ورق سیاه چین

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی چین به میزان ۵۸۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۶۳/۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. این در حالی است که مناقصات و پیشنهادات گزارش شده در محدوده قیمت ۵۸۰  دلار به ازای هر تن بوده است و خریداران در کشور مالزی تمایل به خرید این محصول با قیمت ۶۰۰ دلار به ازای هر تن نیز داشته اند. این در حالی است که خریداران در کشور ویتنام محدوده نرخ پیشنهادی خود را به میزان ۵۹۰-۵۸۸ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند.

حتما بخوانید :  خطر سقوط بازار آهن آلات آسیا

قیمت ورق فولادی

میزان تقاضا در بازار جنوب شرقی آسیا به شدت کاهش یافته است چراکه اکثر مناطق در فصل بارانی به سر می برند. به گفته تجار این کشور به نظر نمی رسد که میزان تقاضا تا ماه های آینده نیز چندان بهبود یابد و انتخابات نیز ممکن است میزان فعالیت تجاری این کشور را به حداقل برساند. چندین کارخانه ورق فولادی این کشور نیز بیان کرده اند که در نظر دارند میزان صادرات خود را طی ماه های آتی افزایش دهند و علت این امر نیز افزایش میزان رقابت در بازار داخلی این کشور بیان شده است. برخی از فعالان بازار عقیده دارند که قیمت ها در محدوده ۵۸۰ دلار به ازای هر تن باقی خواهد ماند.

ثبات در بازار ورق فولادی ترکیه حکمفرما شد

قیمت انواع ورق فولادی در بازار داخلی و وارداتی کشور ترکیه طی هفته گذشته ثابت باقی ماند در حالی که قیمت ها در بازار صادراتی این کشور روند نزولی را طی کرد. تولیدکنندگان این محصول در بازار داخلی سفارشات خود را برای ماه آتی بسته اند. قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان ۶۲۰-۶۰۵ دلار به ازای هر تن اعلام گردیده است.

به نظر می رسد که قیمت ها برای ماه اکتبر در محدوده ۶۵۰ دلار به ازای هر تن باشد ولی فعالان بازار معتقدند که میزان تقاضا برای افزایش بیشتر قیمت ها کافی نمی باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان ۶۲۰-۶۰۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده است که نسبت به قیمت ۶۲۵-۶۱۵ دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

حتما بخوانید :  بلاتکلیفی خریداران ورق گالوانیزه در شرایط روزهای جاری

همچنین تولیدکنندگان ورق سرد در بازار داخلی این کشور قیمت این محصول را به میزان ۷۱۰-۷۰۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند و معاملاتی با این قیمت در بازار داخلی ترکیه نیز شنیده شد. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان ۷۱۰-۷۰۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت باقی مانده است.

  • بازار آرام وارداتی ورق ترکیه

تاکنون هیچ قیمت جدیدی برای این محصول مشاهده نشده است ولی ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار وارداتی ترکیه به میزان ۵۹۵-۵۸۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. همچنین ارزیابی ها از قیمت ورق سرد وارداتی به کشور ترکیه به میزان ۶۴۵-۶۴۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است که این قیمت نیز نسبت به نرخ قبلی با ثبات همراه بوده است.

  • بازار صادراتی

قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی کشور ترکیه به میزان ۶۱۰-۶۰۵ دلار به ازای هر تن بوده است. با این حال هیچ معامله ای با این نرخ در بازار صادراتی کشور گزارش نشده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی کشور ترکیه به میزان ۶۱۰-۶۰۵ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۶۲۰-۶۱۵ دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین ۰ / ۵٫ تعداد رای: ۰

اولین کسی باشید که این مقاله را رتبه بندی می کند

حتما بخوانید :  آینده مبهم و غیرقابل پیش بینی بازار میلگرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button