0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت ورق سیاه داخلی چین به دلیل تهدید ناشی از وضع تعرفه از سوی آمریکا

کاهش قیمت ورق سیاه داخلی چین به دلیل تهدید ناشی از وضع تعرفه از سوی آمریکا بر ۲۰۰ میلیارد دلار صادرات چین به آمریکا کاهش یافت. با این وجود به دلیل کاهش حجم صادرات، شاخص ورق سیاه صادراتی چین افزایشی بود. به گزارش متال بولتن ۱۹ ماه ژوئن قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با کاهش ۲۰ تا ۴۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۲۷۰ تا ۴۳۰۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با کاهش ۲۰ تا ۴۰ يوان نسبت به روز گذشته به ۴۲۰۰ تا ۴۲۳۰ يوان رسيد.

انتشار اخبار وضع تعرفه از سوی آمریکا بر محصولات چینی علاوه بر کاهش قیمت ها، خریداران را نیز به حاشیه بازار راند تا بیشتر به پایش اتفاقات بعدی بپردازند. معاملات ورق سیاه تحویل ماه اکتبر با کاهش ۲۰ یوان نسبت به روز قبل به ۳۹۴۸ یوان رسید امروز هر دلار برابر با ۶٫۴۷ یوان بود.

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با افزایش ۲٫۶۲ دلارنسبت به روز قبل به ۵۹۶٫۱۸ دلار FOB رسید. با این که یکی از فولادسازهای تانگشان ورق سیاه را به قیمت ۶۰۵ دلار FOB در تناژ پایین به فروش رساند اما کارشناسان معتقدند میانگین قیمت در بازار پایین تر است.

برخی از فولادسازهای چین به دلیل حاشیه سود بالای بازار داخل از صادرات امتناع می ورزند که باعث کاهش عرضه ورق سیاه به بازارهای خارجی و رشد شاخص صادراتی شده است. با این حال برخی معتقدند قیمت ورق سیاه صادراتی چین فردا کاهش خواهد یافت.

افزایش تقاضا در بازار ورق ترکیه و به هم ریختن قیمت ها

قیمت محصولات فولاد تخت در بازار داخلی و وارداتی کشور ترکیه طی هفته جاری روند متفاوتی را طی کرده است. به گزارش متال بولتن علت این امر افزایش میزان تقاضا در بازار صادراتی و روند صعودی قیمت ها اعلام شده است. میزان تقاضا در بازار داخلی این کشور کاهش یافته است در حالی که تقاضا در بازار صادراتی به طرز چشمگیری افزایش داشته است.

قیمت ورق سیاه پیشنهادی تولیدکنندگان محصولات تخت در بازار داخلی ترکیه به میزان ۶۱۰-۶۰۰ دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که قیمت فروش آن ها به میزان ۶۳۰ دلار به ازای هر تن اعلام گردید. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان به میزان ۶۱۰-۶۰۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۶۰۰-۵۸۵ دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است.

قیمت ورق سیاه

برخی فعالان بازار فولاد اعلام کرده اند که قیمت ها پس از انتخابات افزایش بیشتری نیز خواهد یافت. در حال حاضر میزان تقاضا برای خرید محصولات فولادی بسیار کاهش یافته است که علت این امر انتخابات کشور ترکیه می باشد. این در حالی است که میزان تقاضا در بازار صادراتی این کشور بسیار افزایش یافته است.

با این حال تولیدکنندگان قیمت ورق سرد پیشنهادی خود را به میزان ۷۲۰-۶۹۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند و معاملات در محدوده ۶۹۰ دلار به ازای هر منعقد گردیده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان ۷۰۰-۶۹۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

بازار وارداتی ورق سیاه ترکیه

قیمت ورق سیاه پیشنهادی به ترکیه از سوی کشور روسیه به میزان ۵۹۰-۵۸۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است در حالی که ورق پیشنهادی از سوی اوکراین به میزان ۵۷۵-۵۷۰ دلار به ازای هر تن بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه وارداتی به ترکیه به میزان ۵۹۰-۵۷۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۵۷۵-۵۴۵ دلار به ازای هر تن قبلی افزایش داشته است.

قیمت ورق سرد پیشنهادی از سوی کشور روسیه به میزان ۶۴۰-۶۳۰ دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که قیمت پیشنهادی از سوی کشور اوکراین به میزان ۶۲۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. تاکنونی هیچ پیشنهاد قیمتی برای ورق سیاه از سوی شرق آسیا به میزان ۶۴۰ دلار به ازای هر تن شنیده نشده است.

ارزیابی هفتگی متال بولتن از قیمت ورق سرد وارداتی به ترکیه به میزان ۶۳۵-۶۲۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۶۴۰-۶۳۰ دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

نوسانات بازار صادراتی ورق فولادی ترکیه

تولیدکنندگان کشور ترکیه تعدادی محموله ورق سیاه برای صادرات به قیمت ۶۱۰-۶۰۰ دلار به ازای هر تن به اروپا و آمریکا تحویل داده اند. قیمت پیشنهادی برای این محصول به میزان ۶۲۰-۶۱۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه صادراتی کشور ترکیه به میزان ۶۱۰-۶۰۰ به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۵۹۰-۵۸۵ دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری