0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل بازار آهن آلات چین در هفته گذشته و پیش بینی شرایط هفته پیش رو

در هفته گذشته، قیمت آهن آلات در بازار داخلی چین نوساناتی را در محدوده معین تجربه نمود و روند کلی کمی کاهشی بود. در روزهای ابتدایی هفته، بهای بیلت و مواد اولیه رو به تضعیف رفت، چرا که افزایش قیمت طی هفته های اخیر بسیار سریع اتفاق افتاده بود.

در نتیجه، قیمت ها در بازار نقدی شروع به اصلاح نمودند. در ادامه هفته اما با بهبود شرایط در بازارهای فیوچرز، بازار فیزیکی تثبیت شده و برخی محصولات تحت فشار کاهش موجودی ها افزایش قیمت داشتند.

بهای محصولات ساختمانی در اوائل هفته رشد یافتند، اما در ادامه اصلاح قیمت آهن آلات آغاز شد. میانگین قیمت روز میلگرد در ۲۵ شهر مهم چین به ۴۱۴۶ رسید که ۵۳ یوان کم تر از یک هفته قبل می باشد.

بنا به اعلام منابع پلنر، موجودی فعلی انبارهای میلگرد چین ۶ میلیون و ۵۵۶ هزار و ۲۰۰ می باشد که کاهش ۸/۴۷ درصدی را نشان می دهد.

البته در مقایسه با موجودی انبارها طی سال گذشته موجودی انبارها نزدیک به ۱/۸ میلیون تن افزایش دارد. احتمال می رود بازار آهن آلات چین در هفته آینده باز هم با رونق همراه شود.

نظارت های زیست محیطی و کاهش عرضه در چین

قیمت ورق سیاه نیز در بازار داخلی چین تحت فشار قرار گرفت. میانگین قیمت در ۲۴ شهر مهم چین به ۴۱۹۲ یوان رسید که تنها ۱۴ یوان نسبت به یک هفته قبل تر افت داشت.

موجودی انبارهای ورق گرم در چین در هفته گذشته با ۲۷۱ هزار تن کاهش یه ۲ میلیون و ۱۲۲ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل نیز افت ۶۸۶ هزار تنی را نشان می دهد.

در کل می توان گفت که روند کاهشی موجودی انبارهای آهن آلات چین در هفته آتی ادامه خواهد یافت. در بخش عرضه نیز اگرچه تولید فولادسازان چین در هفته قبل کمی افزایش یافت، اما نظارت های زیست محیطی هم چنان باعث افت عرضه خواهد بود.

با افزایش اصلاح قیمت کارخانه های بزرگ در بازار، تجار از فروش محصولات خود در قیمت آهن آلات پایین خودداری می نمایند. انتظار می رود قیمت محصولات طی هفته آتی مجددا تقویت شوند.

قیمت آهن آلات

افت قیمت ورق سیاه در بازار چین در ماه می

طی هفته گذشته قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین کاهش یافته است و فعالیت خرید در بازار این کشور افت شدیدی یافته است.

در شرق چین (شانگهای) قیمت ورق سیاه به میزان 4200-4170 یوان (659-655 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 10 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

در شمال چین نیز قیمت ورق سیاه به میزان 4030-4010 یوان به ازای هر تن اعلام شده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 20 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

این در حالی است که به گفته منابع خبری میزان تقاضا برای خرید این محصول در کشور چین کاهش شدیدی یافته است و این امر سبب کاهش قیمت در برخی از بازارهای کالایی شده است.

به نظر می رسد برخی از تولیدکنندگان در این کشور قیمت های پیشنهادی خود را افزایش داده اند در حالی که برخی هنوز قیمت های جدیدی پیشنهاد نداده و در انتظار مشخص شدن روند کلی بازار می باشند.

قیمت های پیشنهادی ورق سیاه کارخانجات با نوسان همراه بود

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی کشور چین به میزان 583 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 3 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

کارخانجات تولید آهن آلات هم چنان قیمت های خود را در محدوده 605-590 دلار به ازای هر تن ثابت باقی نگه داشته اند و هیچ کدام از آن ها قصد ندارند قیمت های پیشنهادی خود را کاهش دهند.

پیشنهادات مطرح شده در مناقصات نیز به میزان 5 دلار به ازای هر تن کاهش یافته و به 580-570 دلار به ازای هر تن رسیده است. هم چنین فعالان بازار معاملات خود را در محدوده قیمت 585-580 دلار به ازای هر تن انجام داده اند

در حالی که روز قبل قیمت های پیشنهادی در مناقصات به میزان 590-580 دلار به ازای هر تن مطرح گردید. با این حال بازار داخلی هم چنان در رکود به سر می برد.

در حال حاضر تولیدکنندگان این محصول میزان عرضه خود را افزایش داده چراکه میزان تولید به طرز شدیدی افزایش یافته است.

بیشترین قیمت ورق سیاه معامله شده در بازار چین به میزان 3716 یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 40 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0