0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت محصولات فولادی در روزهای ابتدایی خردادماه

در دقایق ابتدایی روز سه شنبه شاهد افزایش ناگهانی قیمت های پیشنهادی در بازار فولاد از جمله قیمت میلگرد و سایر محصولات بودیم که این روند واکنش های زیادی را در بین فعالان بازار به همراه داشت.

برخی از گروه های خود جوش مردمی مجددا در پی نوسانات بی مورد روز سه شنبه در برخی مبادی، اطلاعیه ای تحت عنوان هشدار! صادر کردند که شایسته است تولیدکنندگان شمش و نوردکاران کشور به این موضوع توجه ویژه نمایند تا بعدا دچار عکس العمل های وخیم تری در این خصوص نشوند :

متن اطلاعیه به این صورت عنوان شد: امید است این افزایش قیمت که در اکثر کارخانجات از اول صبح صورت گرفته هم چون دفعات قبل موجب رکود بیشتر بازار نشود.

چرا که بازار به اندازه کافی دچار رکود است و این افزایش کاهش های مکرر موجب عدم اطمینان مصرف کننده نسبت به قیمت ها شده و لذا تقاضای کافی و وافی وارد بازار نمی شود و بیشتر در زمان اضطرار اقدام به خرید می شود.

افزایش کف قیمت شمش القایی در بازار

هم چنین در روز سه شنبه با کاهش قیمت سبد تناژ بالای میلگردهای فولاد خراسان در محدوده 2510 و محتملا عرضه بر اساس همین نرخ در بورس کالا و عنایت به نرخ شمش های معامله شده در بورس کالا و میانگین نرخ شمش القایی در بازار چند روز اخیر به نظر می رسد

قیمت میلگرد آجدار در کانال 2700 تومان قیمت تقریبا منطقی و کارآمد بازار باشد و عبور از این نرخ چه به صورت افزایش و ورود به کانال 2800 یا کاهش و ورود به کانال 2600 می بایست توجیه های منطقی داشته باشد وگرنه محکوم به عدم پیروی بازار خواهد بود.

هم چنین وضعیت کف قیمت شمش القایی نسبت به روز گذشته بالاتر رفته است و در بازار پایین ترین نرخ شمش القایی در محدوده 2450 تومان و بالاترین قیمت 2515 تومان گزارش شده است.

به گفته یکی از فعالان بازار این که نوسانات روز سه شنبه به سخنان روز گذشته پومپئو ربط دارد یا به اعتصاب در حال حاضر اهمیت چندانی ندارد.

قیمت میلگرد اصفهان

مساله این است که :

اولا افزایش قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت میلگرد در شرایط فعلی که اقتصاد ایران زیر فشار تحریم می باشد هیچ توجیهی ندارد.

به عبارتی تا یکی دو ماه آینده صادرات نفت ایران که به عنوان رگ حیاتی کشور است با مشکل جدی مواجه خواهد شد چه رسد به محصول جنبی مثل فولاد

دوم: این که صنف فعال در بخش فولاد اعم از تولید کننده و توزیع کننده و انباردار در دو ماه ابتدایی امسال می بایستی چند بار از یک سوراخ گزیده شوند.

همه فعالان بازار و به خصوص انبارداران به خوبی از اثرات مخرب چنین نوسانات بدون منطقی آگاه هستند. و می دانند که بعد از هر مرحله از این نوسانات شاهد چند روز رکود شدید خواهیم بود.

پس چرا به دست خود، خود را در دردسر می اندازید؟

لزوم رعایت حال مشتری در روزهای جاری

یکی دیگر از فعالان بازار در روز سه شنبه و پس از افزایش شدید در بازار بیان کرد: در این که همه ما؛ چه توليد كننده و چه مصرف كننده، دنبال يك سود منطقي هستيم شكي نيست و یکی از اصول مشتري مداري اين است كه رعايت حال مشتري شود تا خداي نكرده متضرر نشود و اعتماد آنها سلب نشود؛

انشاءالله كه همه همكاران توليد كننده با سود عالي كار كنند؛

اما متاسفانه عده اي از توليد كنندگان شمش تعادل بازار را بر هم مي زنند

وی از تحلیل گران این حوزه تقاضا داشت که در خصوص ميانگين نرخ ضايعات كه حداكثر ١٥٠٠ مي باشد و هزينه وارده آنالیزی مطرح گردد و هم چنین در خصوص نرخ شمش و فاصله آن تا محصول نيز تحلیلی بیان گردد؛

تا واقعا براي مصرف كننده مشخص گردد كه نوردکار هيچ گونه غرضي جهت افزايش نرخ ندارد و اين كم لطفي متاسفانه از جانب برخي توليدكنندگان محترم حوزه شمش وارد مي شود

بحث های صورت گرفته در خصوص قیمت میلگرد نیشابور طی هفته گذشته

هم چنین طبق بررسی های صورت گرفته قیمت میلگرد نیشابور در روز سه شنبه نسبت به آخرین قیمت روز دوشنبه 15 تومان افزایش یافت

یکی از تحلیل گران راجع به قیمت میلگرد مجتموع فولاد خراسان عنوان کرد که چند روزي بود كه كارخانه پيش فاكتور براي درخواست كنندگان به قيمت ٢٥٤٠٠ ریال + ٩/. صادر كرده بود كه به دليل ركود بازار مورد قبول خريداران عمده شركت قرار نگرفت و به قيمت پايين تري از كارخانه در بازار موجود بود،

كه در تاريخ ١/٣١ ساعت حدود ٣ بعد از ظهر به دليل نقدينگي كه كارخانه فولاد خراسان لازم داشت اعلام كرد كه هركس از مشترياني كه پيش فاكتور قبلي داشتند و وجهي واريز نكردند چنانچه تا تاريخ ٣/١ پول نقدا به حساب كارخانه تا تناژ ١٠٠٠ تن واريز كند   از تخفيف ٤٠٠ ريالي برخوردار مي شود و از ديروز هم فروش بسته و امروز قيمت جديد خود را اعلام مي دارد “

در حال حاضر تمامی فعالان بازار از روند فعلی موجود نگران بوده و باید دید در هفته جاری بازار فولاد چه روندی را در پیش خواهد گرفت.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0