0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بازار مقاطع فولادی صادراتی ترکیه: کاهش میزان تقاضا از افزایش بیشتر قیمت ها جلوگیری کرد

قیمت میلگرد و قیمت سیم مفتولی در بازار صادراتی آهن آلات کشور ترکیه طی هفته گذشته روند ثابتی را در پیش گرفته چراکه میزان تقاضا در بازار صادراتی این کشور به شدت افت یافت. تولیدکنندگان آهن آلات در کشور ترکیه همچنان قیمت میلگرد پیشنهادی خود را در بازارهای صادراتی به میزان 550-540 دلار به ازای هر تن پیشنهاد می دهند در حالی که خریداران این محصولات همچنان بر قیمت 535 دلاری اصرار دارند. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار صادراتی کشور ترکیه به میزان 540-535 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی همچنان ثابت باقی مانده است. همچنان قیمت میلگرد در تعداد کمی از مبادی فروش در محدوده 540 دلار به ازای هر تن اعلام گردید. تعدادی فروش میلگرد از کشور ترکیه در اتحادیه اروپا مشاهده شده ولی ممکن است این موقعیت طبق توافقات صورت گرفته بین ترامپ و اتحادیه اروپا تغییر یابد.

در حال حاضر میزان تقاضا به شدت کاهش یافته و فروشندگان سعی دارند قیمت محصولات را در محدوده 545-540 دلار به ازای هر تن کاهش دهند. همچنین کاهش شدید میزان تقاضا قیمت سیم مفتولی صادراتی را نیز ثابت نگه داشته است. ارزیابی متال بولتن نیز از قیمت سیم مفتولی در بازار صادراتی کشور ترکیه به میزان 580-575 دلار به ازای هر تن بود.

بازار بیلت و میلگرد مصر: افزایش قیمت بیلت وارداتی، کاهش میزان تقاضا

قیمت بیلت فولادی وارداتی به کشور مصر طی هفته جاری روند صعودی را طی کرده چراکه میزان تقاضا در بازار بیلت این کشور افزایش داشته است. با این حال قیمت میلگرد در بازار داخلی این کشور همچنان ثابت می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور مصر به میزان 699 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلامی قبلی ثابت باقی مانده است.

تولیدکنندگان میلگرد در کشور مصر قیمت های جدید محصولات خود را در روزهای پایانی ماه اعلام خواهند کرد بنابراین قیمت های جدید برای میلگرد به زودی اعلام خواهد شد. میزان تقاضا برای میلگرد به شدت کاهش یافته به همین علت فعالان بازار انتظار دارند تا قیمت میلگرد در روزهای آتی در بازار آهن آلات مصر مجددا کاهش یابد. ارزیابی متال بولتن از قیمت بیلت وارداتی به کشور مصر به میزان 530-520 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 520-517 دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است.

بیلت CIS در محدوده 535-530 دلار به ازای هر تن پیشنهاد شده در حالی که یکی از خریداران قیمت پیشنهادی خود را در مناقصات در محدوده 520-515 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است.

قیمت آهن آلات

کاهش قیمت ورق سیاه ویتنام به دنبال کاهش میزان تقاضا

قیمت ورق سیاه در کشور ویتنام طی هفته جاری روند نزولی را طی کرد. ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه در بازار وارداتی کشورهای جنوب شرقی آسیا به میزان 600-593 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 3-2 دلار به ازای هر تن کاهش داشته است. میزان تقاضا در بازار داخلی ویتنام به شدت کاهش یافته و این امر بر قیمت محصولات نیز تاثیر زیادی داشت.

پیشنهادات خریداران برای این محصول در رقم پایینی بوده و این امر سبب گردیده تا سایر خریداران نیز قیمت های پیشنهادی خود را در مناقصات کاهش دهند. قیمت های پیشنهادی خریداران در محدوده 590 دلار به ازای هر تن اعلام شد. با این حال معاملات صورت گرفته در بازار صادراتی این کشور برای ورق سیاه در محدوده 593 دلار به ازای هر تن بوده و برخی نیز معاملات را در محدوده 595 دلار به ازای هر تن منعقد کردند.

پيش بينی MMK از مصرف آهن آلات در روسيه

به دليل تغيير قانون مالياتی در روسيه شركت MMK پيش بينی كرد روند رشد مصرف آهن آلات در اين كشور كاهش يابد. در سال 2017 رشد مصرف آهن آلات روسيه 6.5 درصد بود و بر اساس پيش بينی MMK در سال 2018 به 2 درصد كاهش خواهد يافت. قبلا پيش بينی شده بود مصرف فولاد در روسيه 4 درصد رشد كند كه به دليل افزايش ماليات بر ارزش افزوده از 18 به 20 درصد اين پيش بينی به 2 درصد كاهش يافت.

شركت MMK توليد آهن آلات را افزايش خواهد داد و نگرانی بابت كاهش مصرف فولاد در روسيه ندارد. فروش محصولات اين شركت به صنايع پايين دستی با مصرف بالا سوق پيدا كرده  است و تمركز بيشتری بر فروش ورق فولادی به طور ويژه در بازار صادرات دارد.

واردات  بيلت و اسلب تركيه در خلاف روند معمول

به طور كلی واردات محصولات نيمه نهايی تركيه افزايش يافته است. اما بر اساس نوع محصول اين روند متفاوت بود به نحوی كه واردات بيلت كاهش يافته و در مقابل واردات اسلب افزايش چشمگيری داشته است. در نيمه اول سال 2018 واردات  محصولات نيمه نهايی به تركيه با 36.9 درصد افزايش به 3.088 ميليون تن رسيد.

واردات بيلت در دوره مذكور 38.9 درصد كاهش يافت و به 737,000 تن رسيد. علت اصلی اين كاهش، توليد بيلت با قيمت مطلوب تر به واسطه قيمت پايين قراضه بود. واردات قراضه برای توليد بيلت داخلی در تركيه در دوره فوق 15.5 درصد افزايش يافت و به 10.77 ميليون تن رسيد.

در نتيجه اين افزايش توليد بيلت در بازار داخلی تركيه، واردات اسلب با افزايش همراه شده و به 2.25 ميليون تن رسيد. اما دليل  واردات بيشتر اسلب قيمت بالاتر كلاف گرم نسبت به ميلگرد بود. در نتيجه توليد كننده هايی كه قادر به توليد اسلب و بيلت بودند ترجيح دادند بيشتر به توليد بيلت روی آورند. به دليل قيمت بالای ورق سیاه فروش كلاف گرم توليد شده از اسلب وارداتی با حاشيه سود مناسبی همراه بود.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری