0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات قیمت ورق سیاه چین برخلاف کاهش موجودی کارخانجات

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین در هفته جاری روند ثابتی را در پیش گرفت. هرچند در مناطق شرقی این کشور قیمت ها تحت تاثیر کاهش میزان موجودی اندکی افزایش یافتند. قیمت ورق سیاه در بازار داخلی شرق چین به میزان ۴۳۷۰-۴۳۶۰ یوان (۶۳۹-۶۳۸ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱۰ یوان به ازای هر تن افزایش داشت. همچنین در شمال چین نیز نرخ این محصول در محدوده قیمت ۴۲۶۰-۴۲۵۰ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. براساس آمار منتشر شده موجودی ورق سیاه در این منطقه در روزهای اخیر به میزان ۱۲۳۰۰ تن کاهش یافته و این امر تاثیر زیادی بر روند صعودی قیمت ها داشته است. این امر نشان می دهد که تولید محصولات کاهش یافته ولی تقاضا ثابت مانده و این امر سبب روند صعودی قیمت روز ورق سیاه می باشد.

 • بازار صادراتی

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی کشور چین به میزان ۶۸/۵۷۴ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۳۲/۰ دلار به ازای هر تن کاهش دارد.

به گفته منابع خبری فعالیت تجاری در این کشور کاهش دارد و این امر تبعات زیادی را برای قیمت محصولات فولادی به همراه خواهد داشت. یکی از کارخانجات این کشور ورق سیاه تولیدی خود را به قیمت ۵۸۵ دلار به ازای هر تن به کره جنوبی فروخته است در حالی که در هفته جاری کارخانه دیگری در شمال چین ۱۵۰۰ تن ورق سیاه را به قیمت ۵۹۳ دلار به ازای هر تن به فیلیپین به فروش رساند.

هر دو قیمت پیشنهادی در بازار صادراتی معادل ۵۷۵ دلار به ازای هر تن فوب می باشند که فعالان بازار معتقدند این نرخ میانگین نرخ بازار صادراتی ورق سیاه چین می باشد. اگرچه بازار این کشور در حال حاضر در سکوت به سر می برد ولی قیمت پیشنهادی اخیر به نظر برای خریداران و فروشندگان این محصول منطقی می آید.

همچنین به نظر می رسد برخی از فولادسازان توانایی کاهش بیشتر قیمت محصولات خود را دارند و در روزهای آتی سفارش های بیشتری را ثبت خواهند کرد. کارخانجاتی که نیاز به فروش سریع محصولات نیز می باشند بایستی قیمت ورق سیاه پیشنهادی خود را در محدوده ۵۷۲ دلار به ازای هر تن اعلام کنند.

بیشترین معاملات صورت گرفته در بازار ورق سیاه کشور چین نیز در محدوده قیمت ۴۱۴۰ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۴۶ یوان به ازای هر تن افزایشی بوده است.

قیمت ورق سیاه

ثبات قیمت ورق سرد بازار داخلی کشورهای اروپایی و چشم انداز مثبت آن

قیمت ورق گالوانیزه و سایر ورق های سرد در بازار داخلی اروپا در هفته جاری ثابت می باشد ولی به نظر می رسد در روزهای آتی روند افزایشی را در پیش بگیرد. خریداران هر روز سیاست صبر و پایش را در پیش گرفته و در انتظار کاهش قیمت محصولات می باشند. هرچند در شرایط حاضر با توجه به افزایش میزان تقاضا در این کشورها فولادسازان قادر به افزایش بیشتر قیمت ورق گالوانیزه و سایر محصولات می باشند. همچنین میزان واردات نیز به دنبال تصمیمات اخیر کمیسیون اروپا کاهش یافته و این امر قدرت مانور فولادسازان را افزایش داده است. قیمت ها در بازار داخلی این کشور تا میزان زیادی تحت تاثیر تصمیمات اخیر کمیسیون اروپا بوده و مشخص نیست که افزایش قیمت دقیقا چه زمانی رخ دهد.

ارزیابی ها از قیمت ورق سرد در بازار داخلی شمال اروپا به میزان ۶۷۰-۶۵۰ یورو (۷۷۷-۷۵۴دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت است. همچنین ارزیابی ها از قیمت ورق سرد وارداتی به شمال اروپا به میزان ۶۳۰-۶۲۰ یورو به ازای هر تن ثابت است. این ارزیابی ها براساس قیمت های کارآمد در بازار داخلی کشور می باشد.

 • جنوب اروپا

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد در بازار داخلی جنوب اروپا به میزان ۶۴۰-۶۳۰ یورو به ازای هر تن بوده که همچنان ثابت می باشد. با این حال ارزیابی هفتگی از قیمت ورق سرد وارداتی به جنوب اروپا به میزان ۶۳۰-۶۲۰ یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۶۱۵-۶۱۰ یورو به ازای هر تن قبلی افزایش دارد. این ارزیابی ها نیز براساس قیمت های کارآمد در بازار این کشور می باشد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری