0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

پيش بينی  قیمت آهن آلات چین و سایر بازارهای جهانی

انجمن آهن و فولاد چين پيش بينی كرد قیمت آهن آلات و فولاد در چين در آينده نزديك با ثبات خواهد بود. با اينكه تقاضای فولاد در چين زياد است اما بازار داخلی تحت تاثير افزايش عرضه فولاد قرار دارد. در ماه می توليد فولاد چين به 81.13 ميليون تن رسيد كه 5.8 درصد بالاتر از ماه آوريل بود. در دوره مذكور توليد محصولات نهايی فولادی به 97.1 ميليون تن بود و 10.8 درصد بيشتر از ماه آوريل قرار گرفت.

به دليل مطلوب بودن تقاضای داخلی نمي توان گفت افزايش عرضه باعث كاهش قیمت آهن آلات در چين می شود. بيلت تانگشان كه شاخص اصلی فولاد در چين است در 19 ژوئن به 3650 يوان و به سطح 31 ماه می رسيد. بر اساس آخرين داده های Mysteel ذخاير پنج محصول اصلی فولادی در انبارهای فولادسازها و تجار در 14 ژوئن به ترتيب 3.6 و 5.7 درصد كاهش نسبت به يك هفته قبل داشته است.

به دليل افزايش پروژه های عمرانی در مناطق حومه ای شهرها، پتانسيل رشد مصرف در بخش ساخت و ساز به عنوان بزرگترين مصرف كننده فولاد در چين وجود دارد.

رشد بازار املاک و افزایش تقاضای فولاد

همچنين بازار املاك و مستغلات در پنج ماه اول سال رشد كرده و باعث افزايش تقاضای فولاد شده است و می تواند باعث حمايت از تقاضا و قیمت آهن آلات در فصل تابستان در چين باشد.

در پی افزایش تنش های تجاری میان ایالات متحده با سایر کشورها، نشست سطح وزرا برای بررسی مازاد ظرفیت تولید فولاد که قرار بود ۲۰ ژوئن در پاریس برگزار شود لغو شد. قرار است این نشست به زمان دیگری موکول شود. این نشست از سال ۲۰۱۶ و با حضور کشورهای بزرگ تولیدکننده فولاد دنیا مانند ایالات متحده، اتحادیه اروپا، چین، هند، برزیل، ژاپن و آفریقای جنوبی آغاز به کار کرد و اولین دوره آن در نوامبر ۲۰۱۷ در برلین برگزار شد.

ترامپ امروز تهدید جدیدی را علیه چین اعلام نموده و گفته که بر واردات ۲۰۰ میلیارد دلار کالای وارداتی دیگر از چین تعرفه ۱۰ درصدی وضع خواهد نمود. این حرکت، تنش های میان دو کشور را بیش از پیش افزون نموده است.

قیمت آهن آلات

خروج سرمایه ها از بازارهای سهام دنیا با افزایش حرارت جنگ تجاری

به گزارش پلنر بازارهای سهام در چین پس از افت شدید در روز گذشته امروز را هم با کاهش سپری نمودند. افزایش تنش های تجاری پکن و واشنگتن سرمایه گذاران را بر آن داشته تا سرمایه های خود را از بازارهای پر ریسک تر خارج ساخته و به دنبال سرمایه های امن تر بروند. دیگر بازارهای سهام در آسیا نیز شرایط خوبی ندارند.

شاخص MSCI آسیا و اقیانوسیه برای بازارهای خارج از ژاپن پس از کاهش 2.1 درصدی روز سه شنبه، امروز 0.4 درصد افزایش یافت. شاخص Nikkei در ژاپن 0.1 درصد افزایش داشت. اما در چین، شاخص بورس شانگهای پس از 3.8 افت در روز سه شنبه، در معاملات امروز هم 0.6 درصد کاهش را نشان داد.

علی رغم اعلام بانک مرکزی چین مبنی بر کاهش ذخیره بانک ها نزد بانک مرکزی برای افزایش نقدینگی در بازار، خریداران حاضر به ورود به بازار سرمایه در چنین شرایط حساسی نمی باشند. تهدید وضع تعرفه بر 200 میلیارد دلار ارزش کالاهای چینی می تواند تجارت جهانی را دستخوش تغییرات شدید قرار دهد.

با افزایش تقاضا برای سرمایه های امن، نرخ بازده اوراق 10 ساله خزانه امریکا با کمی کاهش به 2.889 درصد رسید. شاخص دلار نیز نسبت به ارزهای مهم دنیا تقریبا بدون تغییر در عدد 95 ماند. بهای نفت سبک امریکا نیز در آستانه نشست روز جمعه 0.4 درصد افزایش یافت و به 65.31 دلار/بشکه رسید. اعضای مخالف تصمیم افزایش تولید معتفدند که رسیدن به اشترام نظر در جلسه این هفته غیرممکن است.

ارزيابي بيلت CIS

جو حاكم بر بازار بيلت CIS و قیمت آهن آلات افزايشي است كه در سايه افزايش بهاي شاخص هاي قراضه تركيه و تقاضاي قوي در مصر مي باشد.كارشناسان معتقدند در اينده نزديك بهاي بيلت باز هم افزايش خواهد يافت.

آخرين عرضه بيلت CIS توليد ماه جولاي در محدوده 515 تا 520 دلار FOB درياي سياه و درياي Azov بوده كه نسبت به اواخر هفته قبل بدون تغيير بوده است. كارشناسان پيش بيني مي كنند قيمت ها به زودي به 525 دلار FOB خواهد رسيد.

لازم به ذكر است بيشتر فروشنده ها بر بازار مصر تمركز كرده اند چرا كه در تركيه تقاضا چندان بالا نيست. به گزارش متال اكسپرت در حالي كه پيشنهاد خريد ترک ها از 520 دلار CFR فراتر نيست، مصري ها 540 دلار CFR معادل 520 دلار FOB مطرح مي كنند.

شركت Electrostal مزايده جديد فروش بيلت را با قيمت 520 دلار FOB درياي Azov باز كرد درحالي كه پيشنهاد فروش ديگر توليد كننده ها 515 دلار است.

شرايط بازار بيلت در شرق اسيا همچنان مطلوب است. هفته جاري قيمت فروش روس ها به شرق آسيا 545 دلار CFR بود كه معادل 530 دلار FOB بنادر شرقي روسيه است. يكي از تامين كننده هاي مطرح بيلت روسيه در هفته گذشته محموله بزرگي به قيمت 515 دلار FOB درياي سياه به اسيا به فروش رساند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0