0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت ورق در روزهای بی رونق آخر ماه

قیمت انواع ورق فولادی بازار داخلی طی هفته گذشته تغییرات اندکی داشت. قیمت ورق سیاه به ضخامت ۲ میلی متر در نخستین روز هفته گذشته به میزان ۳۰۵۰۰ ریال اعلام گردید و در روزهای پایانی هفته این نرخ به میزان ۲۹۹۰۰ ریال نزول کرد.

هم چنین ورق سیاه در برخی سایزها برای مثال سایز ۵/۲ میلی متر مانند هفته های گذشته با محدودیت عرضه مواجه گردید.

این در حالی است که سایز ۱۵-۳ میلی متر این محصول در نخستین روز هفته گذشته به میزان ۲۹۵۹۳ ریال اعلام گردید و تا روزهای پایانی با افت قیمت مواجه شده و به میزان ۲۹۰۶۰ ریال رسید.

هم چنین میزان تقاضا برای خرید ورق سیاه نیز محدود بوده و تعداد معاملات ثبت شده بسیار اندک بود.

بنابر رصدهای صورت گرفته قیمت ورق اکسین برای ضخامت های ۴۰-۸ میلی متر به میزان ۲۹۸۷۱ ریال در روز شنبه اعلام گردید و بر خلاف قیمت سایر کارخانجات در روزهای پایانی هفته افزایش یافته و به میزان ۳۰۱۰۰ ریال رسید.

به گفته منابع خبری علت افزایش قیمت ورق اکسین افزایش قیمت اسلب و کاهش میزان عرضه در بورس کالا عنوان شده است .

هم چنین از دیگر دلایل عنوان شده برای افزایش نرخ ورق این کارخانه طی هفته گذشته تغییر شیوه کارمزد تبدیل اسلب به ورق فولادی در آن بوده است که سبب افزایش نرخ این محصول گردیده است.

قیمت های پیشنهادی کارخانجات تحت تاثیر کاهش عرضه

هم چنین ورق کاویان نیز طی هفته گذشته با محدودیت میزان عرضه مواجه گردید ولی پیش بینی می شود که طی هفته های آتی این شرایط بهبود یافته و شاهد افزایش میزان عرضه ورق این کارخانه باشیم.

قیمت ورق سرد نیز در هفته گذشته روند ثابتی را در پیش گرفت و قیمت متوسط این محصول برای ضخامت های ۲-۴/۰ میلی متر در روزهای ابتدایی هفته به میزان ۳۵۸۴۵ ریال گزارش شد و در روزهای پایانی هفته با تغییر بسیار اندک به میزان ۳۵۵۸۳ ریال رسید.

قیمت ورق فولاد مبارکه در بورس کالا روز دوشنبه به میزان ۲۹۳۶۰ ریال در ظرفیت ۲۳۰۰۰ تن اعلام گردید و قیمت تمام شده آن نیز به میزان ۳۲۰۰۰ ریال گزارش شد.

پیش بینی های صورت گرفته حاکی از آن است که در هفته جاری قیمت ورق فولاد مبارکه افزایش نیابد چراکه قیمت این محصول در بازار وارداتی در حال حاضر به میزان ۶۴۰ دلار به ازای هر تن بوده که تقریبا به میزان ۳۲۵۰۰ ریال می باشد.

قیمت ورق فولادی

لزوم رقابت ورق فولاد مبارکه با بازارهای وارداتی

بنابراین در جهت رقابت با بازار وارداتی تا اطلاع ثانوی به نظر نمی رسد که قیمت این محصول در کارخانه فولاد مبارکه افزایش یابد.  چراکه اگر قیمت در فولاد مبارکه افزایش یابد میزان تقاضا برای خرید کالای وارداتی افزایش خواهد یافت.

تنها کالایی که در حال حاضر نیاز به واردات آن به کشور احساس می شود ورق هایی با ضخامت کم تر از ۷/۰ میلی متر می باشد و برای سایر ضخامت ها کارخانه فولاد مبارکه توان رقابت با بازار وارداتی را خواهد داشت.

قیمت ورق گالوانیزه نیز در بازار داخلی طی هفته گذشته با افت قیمت روبرو شد و نرخ پیشنهادی این محصول به طور میانگین به میزان ۴۲۵۷۲ ریال در روز شنبه و برای اندازه های ۲-۴/۰ میلی متر اعلام گردید.

این قیمت تا روزهای پایانی هفته به میزان ۴۲۱۰۰ ریال رسید. هم چنین خبرهایی از ارائه تخفیف توسط برخی کارخانجات شنیده شد.

بازار جهانی ورق فولادی نیز هفته بی رمقی را تجربه کرد

طی هفته گذشته شاهد بهبود در بازار داخلی ورق فولادی کشور چین بودیم و نرخ این محصول در چین به میزان ۸ دلار به ازای هر تن افزایش یافت و در نتیجه این امر نرخ بازار صادراتی چین نیز افزایش یافت و به میزان ۱۰ دلار به ازای هر تن برای نرخ این محصول در بازار صادراتی گزارش شد.

قیمت اعلام شده در محدوده ۶۱۰-۶۰۰ دلار به ازای هر تن گزارش شد. هم چنین نرخ ورق سیاه پیشنهادی کشور چین به امارات متحده عربی به میزان ۶۷۰-۶۶۰ دلار به ازای هر تن گزارش شد.

ورق سیاه در بازار صادراتی CIS نیز به میزان ۵۵۰-۵۴۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده ماه گذشته به میزان ۳۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافت.

هم چنین قیمت این محصول در جنوب شرقی آسیا نیز به میزان ۶۰۵-۶۰۰ دلار به ازای هر تن اعلام گردید. در بازار آمریکا نیز این محصول به میزان ۸۹۰ دلار به ازای هر تن اعلام گردید که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۹ دلار به ازای هر تن افزایش یافت.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری