0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت میلگرد شمال اروپا به دنبال عرضه های محدود

قیمت ها در بازار میلگرد شمال اروپا طی هفته گذشته روند صعودی را طی کرده است به طوری که اکثر عرضه کنندگان در بازار آهن آلات نرخ محصولات تولیدی خود را به میزان ۱۵ یورو به ازای هر تن افزایش داده اند. ارزیابی متال بولتن از قیمت روز میلگرد در بازار داخلی شمال اروپا به میزان ۵۶۰-۵۵۰ یورو (۶۵۷-۶۴۵ دلار) به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ۵۶۰-۵۳۵ یورو به ازای هر تن افزایش یافته است. در حال حاضر میزان عرضه آهن آلات کارخانجات کاهش یافته و برخی از آن ها قادر به تحویل کالا به دلیل تعمیرات کارخانه میلگرد نمی باشند. همچنین به دلیل تعطیلات، مشکلات حمل و نقل نیز در بازار آهن آلات به وجود آمده و بر میزان عرضه کارخانجات تاثیر گذاشته است.

افزایش تقاضا و کاهش عرضه بازار فولاد اروپا

در حال حاضر میزان تقاضا در بازار داخلی این کشور افزایش یافته در حالی که سطح میزان عرضه شدیدا کاهش یافته است.  همچنین سطح انتظارات از تصمیمات کمیسیون اروپا نیز بر بازار فولاد این کشور تاثیرگذار است. حجم واردات میلگرد به کشورهای اروپایی در ماه آوریل حدود ۱۹۵۰۰۰ تن بوده در حالی که این میزان در ماه مارس به ۲۵۸۰۰۰ تن و در ماه فوریه به میزان ۲۱۸۰۰۰ تن رسیده است. در ماه گذشته نیز این میزان به ۱۹۷۰۰۰ تن رسید. بازار آهن آلات اروپا در روزهای جاری به شدت مشوش بوده و خریداران تا روشن شدن شرایط تمایلی به خرید نخواهند داشت.

ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار وارداتی شمال اروپا به میزان ۵۴۰-۵۱۰ یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱۰ یورو به ازای هر تن افزایش یافته است. میزان تقاضا برای میلگرد وارداتی به این کشور کاهش یافته و این روند تا قطعی شدن تصمیم کمیسیون اروپا ادامه خواهد داشت.

كاهش واردات سنگ آهن چين

بر اساس آمار اوليه گمركي در ماه گذشته چين ۸۳٫۲۴ ميليون تن سنگ آهن وارد كرد و نسبت به ماه ژوئن سال ۲۰۱۷ كه ۹۴٫۷۰ ميليون تن بود ۱۲٫۱ درصد كاهش يافت. در ماه ژوئن سال جاري ميانگين قيمت سنگ آهن ۶۲ درصد به ۶۶٫۲۶ دلار رسيد و ۱۶ درصد بالاتر از ۵۷٫۱۰ دلار ژوئن سال قبل قرار گرفت و تنها اندكي تغيير نسبت به ۶۶٫۳۲ دلار CFR ماه May داشت. در نيمه اول سال جاري واردات سنگ آهن چين به ۵۳۰٫۶۹ ميليون تن رسيد و ۱٫۶ درصد پايين تر از مدت مشابه سال قبل بوده است.

قیمت آهن آلات

روند نزولی بازار محصولات مفتولی صادراتی چین

قیمت سیم مفتولی در بازار آهن آلات صادراتی کشور چین روند نزولی را طی کرده است و علت این امر کاهش میزان تقاضا و افزایش میزان عرضه بیان شده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم مفتولی در بازار صادراتی کشور چین به میزان ۵۷۰-۵۶۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده که نسبت به قیمت ۵۶۵-۵۷۵ دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است. معاملات انجام شده طی هفته گذشته پیش از شروع روند نزولی برای محصولات مفتولی در محدوده ۵۷۵ دلار به ازای هر تن بوده ولی در روزهای پایانی هفته این نرخ به میزان ۵۶۵ دلار به ازای هر تن اعلام گردید.

کارخانجات برای افزایش میزان فعالیت خود در حوزه صادرات در اقدامی قیمت های پیشنهادی خود را کاهش داده اند چراکه میزان تقاضا در بازار داخلی افت شدیدی داشته است. سیم مفتولی در محدوده قیمت ۴۲۰۰-۴۱۵۰ یوان (۶۳۴-۶۲۶ دلار) به ازای هر تن معامله شده است که نسبت به معاملات انجام شده طی هفته گذشته به میزان ۱۲۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

افت صادرات ورق فولادی چین به دنبال افزایش میزان موجودی

قیمت ورق آهن بازار صادراتی کشور چین طی هفته گذشته روند ثابتی را طی کرده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق آهن در بازار صادراتی کشور چین به میزان ۶۲۰-۶۱۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

کارخانه هبی واقع در کشور چین قیمت ورق فولادی تولیدی خود را به میزان ۶۲۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است که نسبت به قیمت ۶۲۵ دلار به ازای هر تن قبلی روند نزولی داشته است. تجار معتقدند کارخانجات این کشور بایستی نرخ اعلامی خود را به میزان ۶۱۵ دلار به ازای هر تن اعلام کنند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری