تأمین کننده کلیه مقاطع فولادی

خط ویژه 56-03135155

تداوم معضل کاهش تقاضا در بازار فولاد آسیا

افت شدید میزان تقاضا در بازار ترکیه مانع تغییر قیمت ها

قیمت ورق فولادی در بازار داخلی و صادراتی کشور ترکیه در هفته جاری به طور چشمگیری ثابت باقی مانده است. این در حالی است که قیمت این محصولات در بازار وارداتی کشور ترکیه برخلاف کاهش میزان تقاضا در فصل تابستان روند صعودی داشته است. تولیدکنندگان ورق فولادی در کشور ترکیه پیشنهادات فروش در ماه سپتامبر را پذیرفته اند و اکثر محموله های رزرو برای ماه جاری را تکمیل کرده اند. قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان ۶۲۵-۶۱۵ دلار به ازای هر تن گزارش شده است و این نرخ برای محموله های پایان سپتامبر به میزان ۶۳۰-۶۲۰ دلار به ازای هر تن اعلام گردیده است.

ارزیابی هفتگی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان ۶۲۵-۶۱۵ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۶۳۰-۶۱۵ دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

کاهش فعالیت تجاری در بازار داخلی ترکیه

در حال حاضر میزان تقاضا برای خرید ورق فولادی در بازار داخلی کشور ترکیه به شدت کاهش یافته است و تا قبل از ماه اوت نیز این میزان تقاضا بهبود نخواهد یافت. در حال حاضر بازار در تعطیلات تابستانی به سر می برد و موجودی انبارها نیز کاهش یافته است.

همچنین میزان تقاضا برای مصرف کننده نهایی نیز به شدت کاهش یافته است. هرچند به نظر نمی رسد که قیمت ورق سیاه در روزهای آتی کاهش یابد و علت این امر را می توان افزایش میزان تقاضا در بازار صادراتی این کشور دانست. همچنین تولیدکنندگان ورق فولادی در بازار داخلی کشور ترکیه قیمت ورق سرد تولیدی این کشور را در محدوده ۷۱۰-۷۰۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند و معاملات صورت گرفته نیز در این محدوده قیمت صورت گرفته است.

حتما بخوانید :  افت ناگهانی قیمت میلگرد ذوبی نسبت به سایر کارخانجات

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان ۷۱۰-۷۰۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی برای این محصول طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است.

قیمت ورق فولادی

  • مروری بر بازار وارداتی ترکیه

قیمت ورق سیاه پیشنهادی اوکراین به کشور ترکیه به میزان ۵۹۰-۵۸۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده است در حالی که یک معامله صورت گرفته با کشور روسیه در محدوده قیمت ۵۹۵ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار وارداتی کشور ترکیه به میزان ۵۹۵-۵۸۵ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۵۹۰-۵۸۰ دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است.

همچنین قیمت ورق سرد فروخته شده کشور اوکراین در محدوده ۶۴۵ دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که قیمت پیشنهادی این محصول در محدوده قیمت ۶۵۵-۶۴۵ دلار به ازای هر تن بوده است. به گفته برخی منابع خبری قیمت پیشنهادی این محصول از سوی کشور روسیه در محدوده ۶۵۵-۶۴۵ دلار به ازای هر تن اعلام گردیده است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد در بازار وارداتی کشور ترکیه به میزان ۶۴۵-۶۴۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۶۳۵-۶۲۰ دلار به ازای هر تن قبلی افزایش داشته است.

  • بازار صادراتی ورق سیاه ترکیه

قیمت ورق سیاه صادراتی به کشور ترکیه به میزان ۶۲۰-۶۱۵ دلار به ازای هر تن بوده است و نخستین پیشنهادات شنیده شده نیز در محدوده ۶۳۰-۶۱۵ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی کشور ترکیه به میزان ۶۲۰-۶۱۵ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ۶۲۵-۶۱۵ دلار به ازای هر تن کاهش داشته است.

حتما بخوانید :  روند تغییرات قیمت سیم آرماتور طی ماه گذشته

روند نزولی قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین به دلیل شرایط اقتصادی

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی و صادراتی کشور چین در تاریخ ۶ ماه ژوئیه روند نزولی را طی کرده است که علت این امر کاهش میزان تقاضا در این کشور می باشد.

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی شرق چین (شانگهای) به میزان ۴۲۱۰-۴۱۸۰ یوان (۶۳۴-۶۳۰ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۳۰-۲۰ یوان به ازای هر تن کاهش داشته است. همچنین در شمال چین نرخ این محصول در محدوده ۴۱۰۰-۴۰۸۰ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۲۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است. تداوم افت نرخ این محصول به دلیل کاهش میزان فعالیت تجاری در کشور چین می باشد.

همچنین ارزیابی ها از شاخص قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی این کشور به میزان ۵۸۵ دلار به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۲۵/۱ دلار به ازای هر تن کاهش داشته است.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین ۳ / ۵٫ تعداد رای: ۱

اولین کسی باشید که این مقاله را رتبه بندی می کند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button