0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

اعلام قیمت ها همچنان هیجانی می باشد

همان طور که مشاهده شد در هفته جاری روند قیمت گذاری کارخانجات نزولی بوده است. به گفته برخی منابع خبری متاسفانه و بنا بر یک اصل کلی گویا آشفتگی در هر صورت می بایست در این بازار وجود داشته باشد؛ حال چه افزایش باشد چه کاهش ! روز گذشته نیز در بازار فولاد بنا بر تبعیت از همین اصل کلی بازار ایران؛ اعلام قیمت پروفیل و سایر محصولات فولادی کاهشی و در برخی از مبادی فروش هیجانی اعلام شد.

بازار مقاطع طویل فولادی ما همچون یک قایق کوچک بادبانی در امواج خروشان اقیانوس، مدتی است که مدام دستخوش  تلاطمات شدید می گردد و این قایق کوچک در واقع همین بازار مصرف واقعا کوچک شده داخلی است؛ که بیش از خود مصرف‌کننده واقعی، واسطه ها و سفته‌ بازی ها به آن متصل هستند که این موضوع به طور حتم نشان دهنده یک بیماری شدید و مزمن در این حوزه است…

آنچه از اعلانات قیمت محصولات فولادی در روز گذشته هویدا شده این است که در حوزه قیمت پروفیل شاهد روند ثبات و در حوزه میلگرد کاهش قیمت و توافقی بودن را در روز گذشته داشتیم. قطعا ناوشکن ها در مواجه با چنین امواج متلاطمی نه به هوا پرت می شوند و نه سقوط می کنند؛

علاج این بازار توسعه واقعی و بسترسازی برای توسعه بازار مصرف و تشویق به سرمایه‌گذاری در حوزه ساخت و ساز به جای فریب سرمایه با موج سازی های کاذب است که این موضوع هم فعلا از دولت بر می آید.

قیمت پروفیل

سراب کاهش و افزایش قیمت

متاسفانه چند صباحی است هرگاه تولید کنندگان شمش کافی در اختیار دارند به صورت هماهنگ شروع به افزایش قیمت پروفیل و سایر مقاطع فولادی کرده و زمانی که به اهداف خود میرسند و کالاهای خود را فروخته و نیاز به تامین شمش دارند این بار هم به صورت هماهنگ  شروع به کاهش قیمت پروفیل قوطی و سایر محصولات کرده تا با کاهش قیمت محصولات فولادی مبادی شمش را وادار به کاهش  قیمت کنند و از این طریق شمش را با قیمت پایین تری تهیه کنند که این کاری بسیار سودجویانه و فریبکارانه است. بهتر است در این موارد فعالان بازار وارد هیجانات کاذب بازار نشده و به آرامش آن کمک کنند.

گزارشی از بازار مواد اولیه روز سه شنبه

به گزارش پیک فلز حوزه ضایعات و آهن اسفنجی تغییر چندانی نسبت به روز گذشته نداشته ولی برخی منابع خبری از احتمال کاهش قیمت ضایعات از اواخر هفته جاری خبر می دهند که بر قیمت پروفیل قوطی و سایر محصولات نیز تاثیرگذار خواهد بود.  در حوزه شمش نیز قیمت ها نسبت به روز گذشته کمی پایین تر پیشنهاد شد و بر اساس برخی شنیده های تایید نشده شمش القایی بدون فاکتور در برخی مبادی جنوبی کشور به عدد 2790 تومان نیز رسیده است. در مجموع بازار مواد اولیه ساکت و آرام و با کمترین جنبش روز گذشته را سپری کرد

بررسی مهمترین اخبار اقتصادی هفته جاری

خبراول: اینکه رئیس جمهور احتمالا در دو هفته آینده برای پیگیری وضع برجام عازم اروپا می شود. ظاهرا مقصد وی سوئیس و بلژیک است و مسائل اقتصادی در اولویت است.

خبردوم؛ این که جنگ تعرفه بین چین و اروپا شدت گرفته و کشمکش ادامه دارد. این امر باعث افت بورس های آسیایی شده است.

خبر سوم؛ اینکه ظاهرا رهبر کره دیروز وارد پکن شده است. از طرفی رزمایش مشترک کره و آمریکا هم به علت تنش زا بودن کنسل شده است.

خبرچهارم؛ این که دیروز به علت مصادف شدن با روزهای انتهای برج بازار فولاد بی رمق و ثابت بود و ثبات در قیمت های پیشنهادی برای محصولات فولادی خصوصا قیمت پروفیل و میلگرد مشهود بود.

بازار طلا سکه

از بازار ارز و طلا چه خبر؟

اما بازار ارز و طلا و مسکوکات و خودرو هم چنان ملتهب، بازار مسکن هم که بی تفاوت به همه مسائل اقتصادی جامعه و نیمه خواب است منطق حکم می کند که با نزدیک شدن به مرداد ماه و ضرب الاجل تحریم های آمریکا با وضعیت بدتری در کلیه بازارها مواجه خواهیم شد.

از طرفی با ورود به تیرماه سررسید بسیاری از سپرده های ۲۰ درصدی سال گذشته به اتمام رسیده و پول های سرگردان جدیدی به بازارها سرازیر خواهد شد. این که این حجم جدید نقدینگی سر از کدام بازار در می آورد مشخص نیست.

از طرفی افزایش مجدد قیمت در بازار فولاد با ورود به تیرماه و کاهش نسبی موجودی انبارها و بازگشت پول های سرگردان  جدید به این بخش اصلا بعید نیست.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری