0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

ثبات و آرامش در کلیه زیر مجموعه های بازار داخلی کشور

کلیه بازارهای داخلی فولاد شامل تیرآهن ؛ میلگرد آجدار؛ ورق و قوطی و پروفیل توام با آرامش و ثبات و عدم محسوس تغییر قیمت ها دیده می شود . البته بازار تیرآهن ذوبی دچار مشکلاتی است که مهم ترین آن کمبود عرضه است که پیش تر به آن اشاره شد و فعلا ورود به این بازار از سوی فعالان زیر شاخه های جزء این حوزه با احتیاط صورت می گیرد . خبر خاص و قابل توجهی در بازار داخلی فولاد دیده نمی شود و بازار فولاد کشور فعلا شاهد یکی از کم سابقه ترین آرامش ها و ثبات در خور توجه طی چند ماه گذشته بوده است.

البته گفتنی است که تلاش ها از جانب فولادسازان در جهت ایجاد تغییرات در روند تنظیم بازار فعلی وجود دارد و دیده می شود، کما این که طوماری به معاونت ریاست جمهوری؛ جناب آقای جهانگیری ارسال نموده‌ اند و خواستار رفع برخی الزامات و محدودیت های متاثر از تنظیم بازار فولاد کشور شده ‌اند و این در حالی است که از سوی دیگر شواهد و قرائن نشان دهنده عدم تغییرات جدی در روند جاری این بازار می باشد.

ثبات نرخ ارز و پروسه تنظیم بازار فولاد، دو عامل اصلی اثر گذار روند بازار داخلی؛ فعلا بازار را در یک چارچوب مشخص و روند شفاف قرار داده ‌اند هر چند که سطوح کنونی قیمت های حاکم بر بازار و این وضعیت مورد رضایت فولادسازان نبوده و استمداد بهبود قیمت ها با توجه به تورم به وجود آمده در سال جاری را دارند.

رکود نفس گیر بازارهای داخلی و خارجی و ادامه روند نزولی بازارهای جهانی فولاد و بالاخره تحریم های ناجوانمردانه و سنگین از جمله دیگر عوامل مهم و اثر گذار بر این بازارها دیده می شوند که به نوعی نفس کلیه فعالان این بازار را به شماره انداخته اند. نه فقط زنجیره ‌های بالادست فولاد و نه فقط خود بازار فولاد؛ بلکه اکثر بازارهای کالایی غیر ضروری داخلی این روزها حال و روز چندان مساعدی نداشته و در رکود دیده می شوند. توقف ساخت و سازها متاثر از افزایش نرخ ناگهانی و چند برابری مصالح، زمین و مسکن در اوایل سال جاری  باعث شده تا این روزها وضعیت عمرانی کشور حال و روز مساعدی نداشته باشد و از آن جایی که زیر بنای رونق اقتصادی هر کشوری در درجه اول از بازار ساخت و ساز و حوزه های عمرانی آن کشور نشات می گیرد؛ لذا با توجه به شرایط موجود فعلا نمی توان انتظار معجزه داشت و بهترین سیاست اتخاذی فعلا سر لوحه قرار دادن الفبای اقتصاد مقاومتی در کسب و کار خود دیده می شود؛ تا چه پیش آید.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0