0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تداوم كاهش قیمت ميلگرد در تركيه

در شرايط منفي حاكم بر بازار و تضعيف ارزش لير، فولادسازهاي تركيه دوباره قیمت میلگرد را كاهش دادند. به گزارش متال اكسپرت نوسان ارزش لير در تركيه باعث فشار بر بازار شده و موقعيت فولادسازها را در بازار صادرات تضعيف كرد. به علاوه تقاضاي بازارهاي صادراتي پايين است.

در حال حاضر ترك ها ميلگرد را 550 دلار FOB تعيين كردند در حالي كه 5 دلار پايين تر از هفته قبل است. خريدارن در مقابل 545 دلار FOB پيشنهاد مي دهند و منتظر كاهش بيشتر قيمت ها از سوي  ترك ها هستند.

آخرين معاملات انجام شده در هفته گذشته قیمت میلگرد صادراتي تركيه 550 دلار FOB به آمريكاي شمالي به فروش رسيد.

افت شديد ارزش لير در تركيه رونق كسب و كارهاي مرتبط با ميلگرد را در اين كشور تحت تاثير قرار داده است. به دليل افت ارزش لير فولادسازها نمي توانند در بازار داخلي فروشي داشته باشند و به دنبال گرفتن تخفيف از تامين كننده هاي بيلت و قراضه وارداتي به اين كشور هستند كه مي تواند تاثير منفي بر قیمت میلگرد امروز داشته باشد.

عامل ديگري كه بر بازار ميلگرد تركيه تاثير منفي دارد اقدامات تعرفه اي امريكا و اروپا است و تصميم اين دو وارد كننده بر تعيين سهميه و يا اعمال تعرفه تاثير زيادي  بر بازار ميلگرد تركيه خواهد داشت.

تقاضا برای میلگرد صادراتی ترکیه رو به افت

پس از کاهش ۱۰ دلاری بهای بیلت سی آی اس طی روز گذشته، فولادسازان ترک هم مجددا قیمت میلگرد صادراتی خود را اصلاح نمودند تا خریداران را به خرید تولیدات خود جذب کنند.

بنا به اخبار رسیده به پلنر، قیمت های پیشنهادی صادرکنندگان امروز به ۵۴۸ دلار به ازای هر تن فوب رسید که ۱۲ دلار از سطوح هفته گذشته پایین تر می باشد. شروع ماه رمضان، افت نرخ برابری لیر و رسیدن به فصل تعطیلات از جمله دلایل کاهش قیمت می باشند.

کاهش نرخ برابری لیر در برابر دلار صادرکنندگان را در موقعیت ممتازی قرار داده است و علی رغم کاهش تقاضا به آن ها این اجازه را داده تا تخفیفات بیشتری را به مشتریان در بازارهای صادراتی بدهند.

از سوی دیگر، امروز معامله ای در بازار وارداتی قراضه ترکیه از حوزه بالتیک صورت گرفت که برآوردها برای قراضه ۸۰ درصد را ۷ دلار دیگر کاهش داده و به ۳۴۱ دلار به ازای هر تن سی اف آر رساند.

قیمت میلگرد

خریداران در حال حاضر به دنبال خرید در محدوده ۳۳۵ تا ۳۴۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر می باشند و به نظر می رسد به این محدوده دست خواهند یافت.

دلیل دیگری که افت قیمت میلگرد صادراتی ترکیه را رقم زده است، تصمیم واشنگتن مبنی بر اعمال تعرفه ۱۰ درصدی بر فولاد وارداتی از اتحادیه اروپا به جای ۲۵ درصد اولیه از ابتدای ژوئن می باشد. در صورتی که اروپا از تعرفه واردات مستثنی نشود، آنگاه بایستی منتظر افت مجدد قیمت روز میلگرد صادراتی ترکیه باشیم.

شرایط رو به افول بازار آهن آلات ترکیه همچنان ادامه دارد

بدبینی ها در بازار آهن آلات ترکیه همچنان باعث کاهش قیمت در زنجیره تامین این کشور شده است. معاملات امروز قراضه وارداتی ترکیه حاکی از افت مجدد قیمت می باشد.

یک محموله قراضه متشکل از ۷۰۰۰ هزار تن قراضه سنگین ۸۰ درصد و ۳۰۰۰ هزار تن قراضه پرمیوم از مبدا انگلستان امروز به ترتیب به قیمت ۳۳۳ دلار به ازای هر تن و ۳۴۳ دلار به ازای هر تن سی اف آر نهایی شده اند که از سطوح پیشین نزدیک به ۷ تا ۱۰ دلار پایین تر می باشند.

همچنین یک محموله نیز از مبدا لهستان شامل ۱۶ هزار تن قراضه ۸۰ درصد و ۴۰۰۰ هزار تن قراضه پرمیوم به ترتیب به قیمت ۳۳۸ و ۳۴۸ دلار به ازای هر تن سی اف آر خریداری شده است که کاهش چشمگیری را نسبت به معاملات پیشین نشان می دهد. نرخ برابری لیر در برابر دلار امروز با کمی رشد به ۴/۷۴ رسید و باعث تحریک واردکنندگان برای خرید شد.

انتظارها برای بیلت وارداتی CIS کمرنگ شد

از سوی دیگر، شرکت کاردمیر امروز دور جدید فروش بیلت داخلی خود را آغاز کرد. بر اساس اطلاعیه این شرکت، قیمت جدید برای بیلت گرید S235JR در حدود ۲۴۹۵ لیر به ازای هر تن، برابر با ۵۲۲ دلار به ازای هر تن بدون احتساب VAT، اعلام شده که ۱۰ دلار کاهش را به دلیل نوسانات نرخ ارز در مقایسه با لیست قبلی شرکت نشان می دهد.

این شرکت پس از فروش ۶۰ هزار تن محصول فروش خود را در آخر وقت امروز بست. کاردمیر امروز دور جدید فروش میلگرد خود را نیز آغاز کرد که با استقبال چندانی روبرو نشد.

با توجه به قیمت پایین بیلت داخلی ترکیه، انتظارها برای بیلت وارداتی از منطقه سی آی اس کمرنگ تر از قبل خواهد شد. خریداران به دنبال سطوح ۵۲۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر می باشند که اختلاف زیادی با نظر فروشندگان دارد. با جمیع موارد ذکر شده، به نظر فروشندگان چاره ای جز کاهش قیمت نداشته باشند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0