0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افت تقاضا بازار آهن آلات چین را تهدید می کند

پس از نوسانات قیمت آهن آلات در هفته های گذشته، بالاخره در هفته اخیر قیمت آهن آلات در بازار چین افت نمود و میلگرد با ۴۲ یوان کاهش به ۴۲۰۳ یوان به ازای هر تن رسید. بر اساس داده های موجودی انبارها، طی هفته گذشته کاهش موجودی ها متوقف شده سیگنال هایی از افزایش به چشم می خورد، که بخشی از آن را می توان با تعطیلات جشن قایق اژدها مرتبط دانست.

اگرچه، فاکتورهایی مانند بازرسی های زیست محیطی و افزایش فعالیت ها در بخش مسکن می تواند همچنان محرک قیمت آهن آلات باشد که این امر در لیست جدید قیمت های فولادسازانی مانند شاگانگ مشهود هستند.

همچنین، کاهش بهای سنگ آهن نسبت به صنایع پایین دستی بیشتر خودنمایی می کند. بهای سنگ آهن وارداتی از استرالیا در هفته گذشته ۲٫۱۵ دلار افت نمود و به ۶۳٫۸۵ دلار به ازای هر تن رسید. معمولا سه ماهه دوم فصل کاهش تقاضا برای سنگ آهن می باشد و انتظار می رود که این روند کاهشی در دوره آتی نیز ادامه پیدا کند. اکثر تحلیلگران، محدوده ۶۰ دلار را بازه مناسبی برای قیمت سنگ آهن در ۲۰۱۸ می دانند.

مروری بر صنعت زغال سنگ و کک

صنعت زغال سنگ و کک اما می تواند با رشد روز افزون قیمت از قیمت آهن الات تا حدودی حمایت نماید. زغال سنگ و کک، دو ماده ای هستند که تولید آنها تحت بازرسی های فنی به شدت محدود شده است به طوری که قیمت کک از ۷ ژوئن تا کنون نزدیک به ۴۰ دلار افزایش داشته است.

در مجموع می توان گفت که با نزدیک شدن به جولای، تقاضا به دلیل تشدید هوای گرم و بارانی به ترتیب در شمال و جنوب چین تحت فشار قرار خواهد گرفت و فروشندگان برای انجام معاملات چاره ای جز کاهش قیمت خود ندارند.

صنعت زغال سنگ

افزایش قیمت محصولات تخت بازار آهن آلات ترکیه

 •  بازار داخلی:

در بازار داخلی ترکیه تولیدکنندگان آهن آلات ورق سیاه را به قیمت ۶۱۷ تا ۶۲۵ دلار EXW تولید ماه سپتامبر فروختند و در پیشنهاد های فروش جدید ۶۳۰ دلار مطرح می کنند. محدوده قیمتی مذکور با ارزیابی متال بولتن در ۲۲ ژوئن برابر است و نسبت به یک هفته قبل ۱۵ تا ۱۷ دلار رشد داشته است.

ورق سرد نیز در بازار داخلی ترکیه ۷۰۰ تا ۷۲۰ دلار EXW پیشنهاد می شود و بر اساس شنیده ها معاملات در حدود ۷۰۰ دلار بوده است و نسبت به هفته قبل ۱۰ تا ۲۰ دلار افزایش دارد.

 • واردات:

اوکراینی ها کلاف گرم را ۵۷۵ دلار CFR ترکیه پیشنهاد می دهند. در معاملات انجام شده روسها محموله ای به قیمت ۵۸۰ دلار CFR به ترکیه به فروش رساندند.

به این ترتیب ارزیابی متال بولتن از کلاف گرم وارداتی به ترکیه در ۲۲ ژوئن با ۵ تا ۱۰ دلار افزایش به ۵۷۵ تا ۵۸۰ دلار CFR رسید.

 • صادرات:

در بازار صادراتی ترک ها ۶۱۰ تا ۶۲۰ دلار FOB پیشنهاد فروش مطرح می کنند که بر اساس ارزیابی متال بولتن ۱۰ دلار بالاتر از هفته گذشته است.

قیمت میلگرد

بازگشت بازار میلگرد شانگهای

قیمت آهن آلات از جمله قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور چین در تاریخ ۲۱ ماه ژوئن مجددا به حالت قبل بازگشت. قیمت میلگرد در بازار داخلی شرق چین(شانگهای) به میزان ۴۱۶۰-۴۱۲۰ یوان (۶۴۲-۶۳۶ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۲۰-۱۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

در شمال چین نیز نرخ میلگرد بازار داخلی به میزان ۳۹۵۰-۳۹۰۰ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۳۰-۲۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. کارخانه عمده تولید میلگرد در شانگهای قیمت فروش خود را برای میلگرد به میزان ۱۰۰ یوان به ازای هر تن افزایش داده است.

تغییرات بازار صادراتی شانگهای

قیمت آهن آلات در بازار صادراتی این کشور نیز افزایش یافته است. ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت میلگرد به میزان ۵/۵۵۳ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۰۸/۱ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. همچنین قیمت های پیشنهادی از سوی کارخانجات نیز به میزان ۵۷۰-۵۶۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده است.

این در حالی است که قیمت میلگرد پیشنهادی خریداران در مناقصات به میزان ۵۴۵ دلار به ازای هر تن می باشد. برخی از کارخانجات که به دلیل تعمیرات و نگه داری و فعالیت های زیست محیطی قیمت های خود را تغییر داده بودند در ماه جاری مجددا قیمت های خود را به حالت قبل بازگردانده اند.

این در حالی است که میزان تقاضا در بازار این کشور به طور چشمگیری کاهش یافته است. بیشترین معاملات صورت گرفته برای میلگرد این کشور در محدوده قیمت ۳۷۷۳ یوان به ازای هر تن اعلام شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۴۴ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری