0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ظرفيت هاي جديد توليد آهن آلات در ماه جولاي

در ماه جولاي به دليل همزماني با تابستان ظرفيت هاي جديد آهن آلات افزايش يافته نسبت به ماه هاي ديگر كمتر بود. به نقل از متال اكسپرت در دنيا به غير از چين 1 ميليون تن ظرفيت توليد بيلت، 900,000 تن ظرفيت توليد محصولات طويل و 400,000 تن ظرفيت توليد ورق گالوانيزه اضافه شده است. ظرفيت جديد ورق گالوانيزه در بازار آهن آلات تركيه توسط شركت Yildiz توسعه يافته است و 1.2 ميليون ظرفيت جديد كلاف سرد تا ماههاي آگوست و سپتامبر راه اندازي خواهد شد.

در ماه آگوست احتمالا ظرفيت هاي جديد بيشتري از آهن آلات راه اندازي خواهد شد. بيشتر واحدهاي توليدي كه به اتمام و راه اندازي نزديك هستند در كشورهاي آسيايي هند ويتنام و پاكستان هستند و بيشتر مازاد ظرفيت مازاد در توليد محصولات پوششي در كشورهاي مصر امارات و ايران قرار دارد.

تقاضای بیلت در بيشتر مناطق با كاهش مواجه شد

در هفته منتهي به 3 آگوست بهاي بيلت در بيشتر مناطق بدون تغيير باقي ماند و يا به دليل كم شدن تمايل به خريد و نامشخص بودن تاثير تحريم هاي آمريكا عليه ايران، كاهش يافت. چين در اين بين استثنا بود و به دليل محدوديت هاي توليد وضع شده در تانگشان، بيلت داخلي اين كشور با افزايش قيمت همراه شد.

در روز جمعه بيلت تانگشان با 60 يوان افزايش هفتگي به 3850 يوان رسيد. ذخاير محصولات نيمه نهايي فولادي در تانگشان با 20,000 تن افزايش به 330,000 تن رسيد.

بر اساس قيمت هاي داخلي بازار آهن آلات چين كارشناسان معتقدند در صورت ورود به بازارهاي صادراتي، بيلت چين در محدوده 530 تا 535 دلار FOB خواهد بود.

شاخص سنگ آهن به حدود 70 دلار رسيد

به گزارش متال اكسپرت با تداوم اقدامات چين براي كاهش آلودگي محيط زيست شاخص سنگ آهن وارداتي به اين كشور با جهش 2.5 دلاري در روز جاري ،6 آگوست، به 69.5 دلار CFR رسيد.

سازمان حفاظت از محيط زيست در استان شرقي شادونگ چين در روز جمعه اعلام كرد ظرفيت توليد چدن و فولاد خام را به ترتيب 0.6 و 3.55 ميليون تن تا پايان سال 2018 كاهش خواهد داد. به علاوه ظرفيت توليد زغال سنگ در اين استان با 16 ميليون تن كاهش تا سال 2020 به 140 ميليون تن خواهد رسيد.

به گفته يكي از تجار، تولیدکنندگان آهن آلات شمال چين نيز قبلا توليد خود را كاهش داده بودند و با تمديد محدوديتهاي توليد امكان افزايش قيمت فروش محصولات براي آنها فراهم شد.بر اساس داده هاي Mysteel به واسطه محدوديت هاي ايجاد شده قبلي ذخاير پنج محصول اصلي فولادي در انبارهاي فولادسازها در هفته گذشته 2.6 درصد كاهش يافت.

امروز ميلگرد آتي تحويل اكتبر با 37 يوان افزايش نسبت به جمعه همراه شد و بيلت تانگشان بدون تغيير در 3850 يوان باقي ماند. اگر چه با كاهش توليد فولادسازها در چين مصرف سنگ آهن آنها كاهش يافته است اما تمايل آنها به خريد سنگ آهن با كيفيت برزيل افزايش بافته است و دو محموله سنگ آهن برزيل در روز جاري توسط چيني ها خريداري شد.

قیمت آهن آلات

شاخص سنگ آهن در حداكثر 5 ماه گذشته قرار گرفت

شاخص سنگ آهن مجددا به دليل شرايط كاهش عرضه فولاد در استان Hebei با افزايش همراه شد. سنگ آهن وارداتي از استراليا به چين با افزايش 0.5 دلار در 7 آگوست به 70 دلار CFR رسيد. افزايش قيمت مواد اوليه و فولاد هر دو به دليل كاهش عرضه محصولات فولادي به بازار بود. در منطقه Hebei برخي از فولادسازها مجبور هستند مصرف برق را نيز كاهش دهند كه مي تواند باعث كاهش بيشتر توليد گردد.

افزايش نگراني ها از كاهش توليد بيلت تانگشان را نيز با 50 يوان افزايش همراه كرد و به 3900 يوان رساند. ميلگرد آتي 13 يوان و سنگ آهن در بورس داليان 8.5 يوان افزايش داشت. در عين حال خريد و فروش نسبت به روز قبل كاهش يافت. فولادسازها معتقدند پس از افزايش تند قيمت سنگ آهن، اصلاح قيمت وجود خواهد داشت بنابراين در خريد با احتياط بيشتري عمل مي كنند.

با اين وجود تا زماني كه فولاد در چين در شرايط مطلوبي قرار دارد كاهش قيمتي براي سنگ آهن پيش بيني نمي شود.

اولين عرضه كلاف گرم سپتامبر CIS به تركيه

توليدكننده هاي محصولات تخت در CIS پبشنهادهاي جديد فروش تحويل سپتامبر به تركيه را با افزايش نسبت به قيمت هاي قبلي اغاز كردند. انتظار مي رود خريداران براي دريافت تخفيف هاي كوچك پا فشاري كنند.

به نقل از متال اكسپرت اوكراين كلاف گرم را 590 تا 595 دلار CFR و كلاف سرد را 640 دلار CFR به تركيه پيشنهاد مي دهند. هر دو محصول با 10 تا 15 دلار افزايش ماهيانه همراه بودند.

شركت MMK در روسيه محموله هاي كلاف گرم با وزن بالا را با 15 دلار افزايش 600 دلار CFR تعيين كرد و كلاف سرد را 645 تا 650 دلار CFR پيشنهاد داد.

در بازار داخلي تركيه كلاف گرم تحويل اكتبر 610 تا 620 دلار EXW است و 5 تا 10 دلار كاهش نسبت به دو هفته قبل دارد. محموله هايي با تناژ متوسط در منطقه اسكندرون و Marmara در حد پايين قيمت مذكور توسط خريداران رزرو شد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0