0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

وقت استراحت در بازار آهن آلات فرا رسیده است ؟

در روزهای ابتدایی هفته گذشته بازار فولاد همانند هفته قبل از آن در رکود و کاهش قیمت ها به سر برد و در روزهای میانی هفته نیز علاوه بر بازار فولاد و قیمت میلگرد و سایر محصولات، بازار سکه نیز با افت قیمت مواجه گردید. این شرایط با شروع ماه مبارک رمضان در روز پنج شنبه تشدید شده و باران های فصلی و هم چنین مشکلات موجود در حمل و نقل مواد نیز بر این امر دامن زد.

تمامی شرایط موجود در بازار آهن طی هفته گذشته حکایت از این امر داشت که در روزهای پایانی هفته قیمت ها به سمت ثبات پیش خواهد رفت. به نظر می رسد که طی هفته گذشته قسمت مهمی از افزایش قیمت های جدید نابود شده و شرایط به صورت دیگری خودنمایی کرد. در واقع شرایط بازار به گونه ای رقم خورد که قیمت ها به سمت ثبات در بازار فولاد به پیش رفت. این شرایط نه تنها در بازار آهن آلات و برای قیمت میلگرد و سایر محصولات بلکه به نوعی در سایر بازارهای کالایی از جمله پلیمر و سکه نیز مشاهده گردید.

در هفته ای که گذشت نرخ میلگرد کارخانجات مختلف از جمله قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان برای خریداران از جذابیت کافی برخوردار بود و همین امر سبب افزایش فعالیت در بازار این محصول شد. هم چنین قیمت ها پتانسیل ورود خریداران جدید به بازار فولاد را در ماه آتی افزایش خواهد داد. هم چنین ورود به ماه مبارک رمضان در هفته جاری نیز یکی از دلایل عمده برای پیش بینی کاهش حجم معاملات در روزهای آتی خواهد بود ولی در هر صورت باید با واقعیت های موجود در بازار فولاد کنار آمد.

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان

قیمت مقاطع کاهش پیدا می کند ؟

در ساعت های پایانی روز دوشنبه نیز قیمت اکثر محصولات فولادی از جمله قیمت میلگرد روهینا و قیمت تیرآهن تبریز با افت 3 درصدی مواجه گردید. پیش بینی بازار فولاد در روزهای آتی کمی دشوار می باشد چراکه از یک سو در ماه رمضان فروش چندانی صورت نخواهد گرفت و از طرف دیگر قیمت های پیشنهادی از سوی کارخانجات هم چون قیمت میلگرد پرشین و قیمت تیرآهن کرمانشاه وسوسه انگیز بوده و برای خریداران جدید با جذابیت همراه می باشد.

هم چنین از بازار دلار نیز خبرهای پراکنده ای به گوش می رسد با این حال نمی توان چشم انداز دقیقی را برای بازار فولاد براساس آن ترسیم کرد. هفته گذشته را می توان دومین هفته متوالی با کاهش نرخ در بازار فولاد به حساب آورد و نشانه هایی از حمایت بازار فولاد در روزهای آتی نیز به چشم نمی آید.

قیمت میلگرد تیکمه داش

این شرایط به معنی آن است که کاهش سرعت افت قیمت ها به حداقل رسیده و با توجه به ثبات قیمت میلگرد زاگرس و سایر کارخانجات در روزهای پایانی هفته به نظر می رسد هفته جاری قیمت محصولات تولیدی اکثر کارخانجات به ثبات برسد. همچنین روند کاهشی نرخ شمش طی هفته گذشته نیز عامل تاثیرگذار بر قیمت محصولات فولادی بوده است. اگرچه این عامل در هفته های قبل نیز بر قیمت محصولات تاثیرگذار بود ولی طی هفته سوم اردیبهشت تاثیر بیشتری بر روند بازار گذاشت.

تقاضا در بازار آهن آلات همچنان رو به کاهش است

در کنار روند نزولی نرخ شمش که در هفته جاری نیز به قوت خود باقی خواهد ماند فرا رسیدن ماه رمضان و کاهش فعالیت خرید در این ماه و هم چنین بارش های فصلی و مشکلات حمل و نقل نیز بر روند رکود بازار در هفته جاری دامن خواهد زد. برخی از فعالان بازار ثبات در هفته جاری را پیش بینی کرده اند و برخی دیگر نیز عقیده دارند که روند نزولی قیمت کارخانجات مختلف از جمله قیمت میلگرد تیکمه داش در هفته جاری هم چنان ادامه خواهد داشت.

ولی آن ها عقیده دارند که شرایط در هفته جاری بهبود خواهد یافت و هم چنین از نرخ کاهش قیمت ها نیز کاسته خواهد شد. بنابراین به نظر می رسد که بازار به تدریج به سمت ثبات و آرامش پیش خواهد رفت ولی ورود به ماه رمضان خود به معنای شروع رکود در بازارهای کالایی و به خصوص بازار فولاد می باشد ولی به نظر می رسد که در سال جاری شاهد ثبات قیمت ها در ماه رمضان باشیم. با این حال تمامی موارد ذکر شده تنها حدس و گمان فعالان بازار از آینده و روند قیمت گذاری محصولات طی روزهای آتی می باشد و نمی تواند چشم انداز بازار را به درستی مشخص نماید و برای تحلیل دقیق تر باید تا روزهای آتی منتظر بمانیم.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0