0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تداوم تقاضای مطلوب كلاف گرم در بازار عامل رشد قيمت آن در روز گذشته بود

به گزارش متال بولتن ۱۴ ماه May قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با افزايش ۱۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۲۱۰ تا ۴۲۳۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با افزايش ۱۰ یوان نسبت به روز گذشته به ۴۰۶۰ تا ۴۰۸۰ يوان رسيد.

با توجه به امار ذخاير ورق سیاه در چين، عرضه و تقاضا در حالت تعادل قرار دارد. به همين دليل نوسان چندانی در قيمت ورق سیاه ايجاد نخواهد شد.

بازار شانگهاي تا جمعه گذشته ۳۲۹,۰۰۰ تن موجودی كلاف گرم داشت كه ۷,۰۰۰ تن پايين تر از يك هفته قبل بود. در تيانجين ۱۵۱,۰۰۰ تن موجودی گزارش شد كه ۴,۰۰۰ تن پايين تر از هفته قبل بود.

در بازار آتی قیمت ورق سیاه تحويل ماه اكتبر با افزايش ۲ يوان نسبت به روز قبل به ۳۷۶۹ يوان رسيد. امروز هر دلار ۶٫۳۳ يوان است.

شاخص ورق سیاه صادراتی چين با كاهش ۰٫۰۵ دلارنسبت به روز قبل به ۵۸۵٫۴۲ دلار FOB رسید.

پیشنهاد های برخی تامين كننده ها در محدوده ۵۹۵ تا ۶۰۵ دلار قرار دارد  و خریداران پيشنهاد های جدید را هنوز ارايه نكرده اند.

كارشناسان معتقدند قيمت های معاملات در گستره ی ۵۸۰ تا ۵۹۰ دلارFOB خواهد بود. اواخر هفته گذشته معاملاتی در اين سطوح قيمتی به ثبت رسيد.

فعالان بازار معتقدند معاملات در محدوده ۵۸۰ تا ۵۸۵ دلار بر تن FOB به انجام رسيده است.

ترديد مشتريان در خريد و ثبات قیمت ورق سیاه وارداتی به ويتنام

بهاي كلاف گرم وارداتي به ويتنام كه به طور خاص بازگو كننده ضخامت ۲٫۰۰ تا ۳٫۰۰ ميلي متر گريد SAE 1006 است، در هفته منتهی به ۱۴ می بدون تغيير نسبت به يك هفته  قبل در محدوده ۶۰۰ تا ۶۲۵ دلار بر تن CFR قرار گرفت.

خريداران معتقدند قيمت ورق سیاه بازار نقدی در هفته جاري با ثبات نخواهد بود و با رفتن به حاشيه بازار از خريد امتناع مي كنند و منتظر قرار گرفتن قيمت ها در مسير مشخصي هستند.

از سوي ديگر فولاد سازهاي چينی قيمت هاي فروش خود را كاهش ندادند و  محصول درجه يك را كماكان ۶۲۰ تا ۶۲۵ دلار CFR ويتنام پيشنهاد می دهند.

شنيده شد تايوانی ها كلاف گرم را ۶۰۰ دلار CFR به ويتنام فروخته اند كه البته مورد تاييد قرار نگرفت.

قیمت ورق سیاه

رونق بازار فولاد تخت ویتنام در اختیار خریداران

خريداران عجله اي براي ثبت سفارش ندارند و پيشنهادهاي خود را تا ۶۰۰ دلار CFR پايين آورده اند و حاضر به پرداخت بيشتر نيستند. برخی از نوردكارها نيز منتظر اعلام قيمت های جديد تامين كننده ها هستند تا بتوانند تصميم بهتري براي خريد اتخاذ نمايند.

به طور کلی قیمت ورق گرم وارداتی به ویتنام طی هفته گذشته روند ثابتی را در پیش گرفته است و فعالان بازار در حال حاضر از خرید این کالا ممانعت کرده اند.

طبق ارزیابی متال بولتن قیمت ورق سیاه وارداتی به جنوب شرقی آسیا که بر اساس قیمت های پیشنهادی به چین و ویتنام بوده است به میزان ۶۲۵-۶۰۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

در حال حاضر میزان تقاضا برای خرید این محصول کاهش یافته است و روند بازار تغییر یافته است. خریداران فکر می کنند که قیمت های لحظه ای طی هفته جاری ثبات نداشته به همین جهت نسبت به خرید این محصولات تردید دارند.

هم چنین پیشنهاد خرید این محصول در مزایده ها به میزان ۶۰۰ دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که قیمت های پیشنهادی طی هفته گذشته به میزان ۶۱۰-۶۰۰ دلار به ازای هر تن بوده است.

کاهش قیمت ورق رنگی بازار داخلی چین

در طی هفته گذشته میانگین قیمت ورق رنگی بازار داخلی چین کاهش داشته در حالی که سطح فعالیت های تجاری پایین رو به متوسط بوده است. در طی هفته گذشته قیمت ورق رنگی بازار داخلی چین کاهش داشته است.

در همین حال موجودی پایین انبارهای ورق رنگی باعث شده است قیمت ها کمی کاهش داشته باشد. در هر حال تجار تمایلی به خرید ندارند که این امر تاثیر منفی بر بازار ورق رنگی گذاشته است. انتظار می رود قیمت ورق رنگی بازار داخلی چین در هفته پیش رو روند نزولی داشته باشد.

قیمت ورق سیاه صادراتی CIS

به گفته منابع بازار قیمت ورق سیاه صادراتی CIS تنی ۱۰ دلار کاهش داشته و در حال حاضر تنی ۵۷۰ تا ۵۹۰ دلار FOB به فروش می رسد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری