0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

سقوط قیمت ورق فولادی ترکیه به دنبال سقوط ارزش لیره

قیمت اکثر محصولات تخت از جمله قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور ترکیه طی هفته جاری روند نزولی را طی کرده است و این روند در بازار وارداتی و صادراتی نیز مشاهده گردیده است.

هم چنین میزان تقاضا نیز در بازار این ورق این کشور به شدت کاهش یافته است. تولیدکنندگان این محصول در بازار داخلی در حال حاضر رزرو خود را بسته اند و اعلام کرده اند که در ماه آینده قیمت محصولات خود را کاهش خواهند داد.

هم چنین بنابر اخبار منتشر شده ارزش لیره کشور ترکیه نیز در حال کاهش بوده و در نتیجه قیمت محصولات وارداتی به این کشور افزایش یافته است.

ارزش لیره ترکیه در تاریخ 18 ماه می به میزان 48/22 دلار بوده است در حالی که ارزش این پول در تاریخ 4 آوریل به میزان 10/25 دلار بوده است. هم چنین در تاریخ 24 ماه آینده انتخابات در کشور ترکیه برگزار خواهد شد و در نتیجه بازار فولاد این کشور تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

معاملات فروش ورق سیاه ترکیه در هفته جاری

تولیدکنندگان ورق سیاه در بازار داخلی ترکیه قیمت این محصول را به میزان 600-580 دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده اند. شنیده ها حاکی از این است که یک معامله برای فروش این محصول به مبلغ 610 دلار به ازای هر تن در بازار داخلی ترکیه طی هفته جاری منعقد شده است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی ترکیه به میزان 610-580 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 18 ماه می بوده است که نسبت به قیمت 630-620 دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

در حال حاضر هیچ یک از خریداران تمایلی به خرید نداشته و در انتظار قیمت های پیشنهادی به میزان 600-590 دلار به ازای هر تن می باشند. برخی از آن ها بیان کرده اند که در حال حاضر ارزش پول ترکیه کاهش یافته است و خرید در این شرایط عاقلانه نمی باشد.

با این حال برخی از تولیدکنندگان قیمت ورق سرد تولیدی خود را به میزان 690-680 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. ارزیابی متال بولتن نیز از قیمت این محصول در بازار داخلی در همین محدوده قیمت بوده است.

در بازار وارداتی ورق ترکیه چه گذشت؟

قیمت ورق سیاه پیشنهادی اوکراین به ترکیه به میزان 580 دلار به ازای هر تن برآورد شده است در حالی که پیشنهادات رسیده از کشور روسیه در محدوده 590 دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

پیشنهادات خریداران ترکیه در بازار این کشور در مناقصات نیز در محدوده 570-560 دلار به ازای هر تن بوده است. به گفته یکی از فعالان بازار این کشور در حال حاضر قیمت ها بسیار بالا می باشد و به همان نسبت میزان تقاضا نیز پایین می باشد در حالی که تعرفه کالاهای وارداتی نیز 9 درصد اعلام شده است.

ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه در بازار وارداتی ترکیه به میزان 580-570 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 610-600 دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

قیمت ورق سیاه

قیمت ورق سرد نیز در بازار وارداتی در محدوده قیمت 660-650 دلار به ازای هر تن اعلام شده است و این نرخ برای ورق وارداتی از منطقه CIS بوده است در حالی که پیشنهادات خریداران در مناقصات به میزان 630 دلار به ازای هر تن اعلام شده است.

ارزیابی هفتگی رسانه های خارجی از قیمت ورق سرد وارداتی به ترکیه به میزان 650-630 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 660-650 دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

بازار صادراتی ورق فولادی کشور ترکیه

تولیدکنندگان ورق فولادی کشور ترکیه قیمت ورق سیاه صادراتی از این کشور را در محدوده 600-580 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند ولی میزان تقاضا برای خرید این محصول بسیار پایین بوده است.

هم چنین ارزیابی ها از قیمت این محصول در بازار صادراتی در محدوده 590-580 دلار به ازای هر تن اعلام شده که نسبت به قیمت 620-615 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

ثبات قیمت محصولات تخت وارداتی جنوب آمریکا در سکوت بازار

قیمت محصولات تخت بازار وارداتی جنوب آمریکا در سومین هفته ماه می نیز با ثبات اعلام گردید و فعالیت خرید در این منطقه بسیار پایین گزارش شد.

برخی از شرکت های چینی در هفته جاری قیمت های پیشنهادی خود را افزایش داده اند ولی خریداران این محصول در حال حاضر تمایلی به خرید این کالا با قیمت بالا ندارند.

در کشور شیلی برخی پیشنهادات رسیده از کشور چین برای قیمت ورق سیاه به میزان 625-620 دلار به ازای هر تن بوده است و برای قیمت ورق سرد نیز در محدوده 665-660 دلار به ازای هر تن گزارش شد.

هم چنین قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی به این کشور نیز به میزان 755-750 دلار به ازای هر تن بوده است. با این حال تاکنون معامله ای با این قیمت منعقد نگردیده است.

در کشور برزیل نیز اگرچه کاهش زیادی در ارزش پول این کشور مشاهده می گردد و میزان کالای وارداتی به این کشور کاهش یافته است ولی خریداران ترجیح می دهند در حال حاضر سرمایه خود را هدر ندهند.

به طور کلی ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه وارداتی به جنوب آمریکا به میزان 620-600 دلار به ازای هر تن بوده در حالی که این نرخ برای ورق سرد وارداتی به این کشور به میزان 670-660 دلار به ازای هر تن گزارش شد.

هم چنین این ارزیابی ها برای قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به میزان 760-750 دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0