0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

سقوط قیمت ورق فولادی ترکیه به دنبال سقوط ارزش لیره

قیمت اکثر محصولات تخت از جمله قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور ترکیه طی هفته جاری روند نزولی را طی کرده است و این روند در بازار وارداتی و صادراتی نیز مشاهده گردیده است.

هم چنین میزان تقاضا نیز در بازار این ورق این کشور به شدت کاهش یافته است. تولیدکنندگان این محصول در بازار داخلی در حال حاضر رزرو خود را بسته اند و اعلام کرده اند که در ماه آینده قیمت محصولات خود را کاهش خواهند داد.

هم چنین بنابر اخبار منتشر شده ارزش لیره کشور ترکیه نیز در حال کاهش بوده و در نتیجه قیمت محصولات وارداتی به این کشور افزایش یافته است.

ارزش لیره ترکیه در تاریخ ۱۸ ماه می به میزان ۴۸/۲۲ دلار بوده است در حالی که ارزش این پول در تاریخ ۴ آوریل به میزان ۱۰/۲۵ دلار بوده است. هم چنین در تاریخ ۲۴ ماه آینده انتخابات در کشور ترکیه برگزار خواهد شد و در نتیجه بازار فولاد این کشور تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

معاملات فروش ورق سیاه ترکیه در هفته جاری

تولیدکنندگان ورق سیاه در بازار داخلی ترکیه قیمت این محصول را به میزان ۶۰۰-۵۸۰ دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده اند. شنیده ها حاکی از این است که یک معامله برای فروش این محصول به مبلغ ۶۱۰ دلار به ازای هر تن در بازار داخلی ترکیه طی هفته جاری منعقد شده است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی ترکیه به میزان ۶۱۰-۵۸۰ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۱۸ ماه می بوده است که نسبت به قیمت ۶۳۰-۶۲۰ دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

در حال حاضر هیچ یک از خریداران تمایلی به خرید نداشته و در انتظار قیمت های پیشنهادی به میزان ۶۰۰-۵۹۰ دلار به ازای هر تن می باشند. برخی از آن ها بیان کرده اند که در حال حاضر ارزش پول ترکیه کاهش یافته است و خرید در این شرایط عاقلانه نمی باشد.

با این حال برخی از تولیدکنندگان قیمت ورق سرد تولیدی خود را به میزان ۶۹۰-۶۸۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. ارزیابی متال بولتن نیز از قیمت این محصول در بازار داخلی در همین محدوده قیمت بوده است.

در بازار وارداتی ورق ترکیه چه گذشت؟

قیمت ورق سیاه پیشنهادی اوکراین به ترکیه به میزان ۵۸۰ دلار به ازای هر تن برآورد شده است در حالی که پیشنهادات رسیده از کشور روسیه در محدوده ۵۹۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

پیشنهادات خریداران ترکیه در بازار این کشور در مناقصات نیز در محدوده ۵۷۰-۵۶۰ دلار به ازای هر تن بوده است. به گفته یکی از فعالان بازار این کشور در حال حاضر قیمت ها بسیار بالا می باشد و به همان نسبت میزان تقاضا نیز پایین می باشد در حالی که تعرفه کالاهای وارداتی نیز ۹ درصد اعلام شده است.

ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه در بازار وارداتی ترکیه به میزان ۵۸۰-۵۷۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۶۱۰-۶۰۰ دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

قیمت ورق سیاه

قیمت ورق سرد نیز در بازار وارداتی در محدوده قیمت ۶۶۰-۶۵۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است و این نرخ برای ورق وارداتی از منطقه CIS بوده است در حالی که پیشنهادات خریداران در مناقصات به میزان ۶۳۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است.

ارزیابی هفتگی رسانه های خارجی از قیمت ورق سرد وارداتی به ترکیه به میزان ۶۵۰-۶۳۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۶۶۰-۶۵۰ دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

بازار صادراتی ورق فولادی کشور ترکیه

تولیدکنندگان ورق فولادی کشور ترکیه قیمت ورق سیاه صادراتی از این کشور را در محدوده ۶۰۰-۵۸۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند ولی میزان تقاضا برای خرید این محصول بسیار پایین بوده است.

هم چنین ارزیابی ها از قیمت این محصول در بازار صادراتی در محدوده ۵۹۰-۵۸۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده که نسبت به قیمت ۶۲۰-۶۱۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

ثبات قیمت محصولات تخت وارداتی جنوب آمریکا در سکوت بازار

قیمت محصولات تخت بازار وارداتی جنوب آمریکا در سومین هفته ماه می نیز با ثبات اعلام گردید و فعالیت خرید در این منطقه بسیار پایین گزارش شد.

برخی از شرکت های چینی در هفته جاری قیمت های پیشنهادی خود را افزایش داده اند ولی خریداران این محصول در حال حاضر تمایلی به خرید این کالا با قیمت بالا ندارند.

در کشور شیلی برخی پیشنهادات رسیده از کشور چین برای قیمت ورق سیاه به میزان ۶۲۵-۶۲۰ دلار به ازای هر تن بوده است و برای قیمت ورق سرد نیز در محدوده ۶۶۵-۶۶۰ دلار به ازای هر تن گزارش شد.

هم چنین قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی به این کشور نیز به میزان ۷۵۵-۷۵۰ دلار به ازای هر تن بوده است. با این حال تاکنون معامله ای با این قیمت منعقد نگردیده است.

در کشور برزیل نیز اگرچه کاهش زیادی در ارزش پول این کشور مشاهده می گردد و میزان کالای وارداتی به این کشور کاهش یافته است ولی خریداران ترجیح می دهند در حال حاضر سرمایه خود را هدر ندهند.

به طور کلی ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه وارداتی به جنوب آمریکا به میزان ۶۲۰-۶۰۰ دلار به ازای هر تن بوده در حالی که این نرخ برای ورق سرد وارداتی به این کشور به میزان ۶۷۰-۶۶۰ دلار به ازای هر تن گزارش شد.

هم چنین این ارزیابی ها برای قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به میزان ۷۶۰-۷۵۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری